Військовий обов’язок \ мобілізація жінок в Україні

Військовий обов'язок \ мобілізація жінок в Україні
Військовий обов’язок \ мобілізація жінок в Україні
Матінка-природа розпорядилася так, що основне призначення жінки – це народження і виховання дітей, підтримання в затишку домашнього вогнища. Здавалося б, все інші проблеми, що залишаються за межами її родини, не повинні лягати на тендітні жіночі плечі. Тим більше, якщо такий проблемою є війна. Всі ми знаємо на обивательському рівні, що жінок в армію не беруть і не мобілізують. Але не всім відомо, що є категорія жінок в Україні, які підлягають мобілізації в певних випадках. Давайте розберемося, що це за категорія, хто до неї належить і чи можна їм уникнути мобілізації. Для цього звернемося до українського законодавства.

Служба в армії – жіноче це справа?

Для початку з’ясуємо, що жінки не призиваються для проходження строкової служби в Україні. Про те, що тільки громадяни України чоловічої статі у віці від 18 до 25 років підлягають призову в армію на термінову службу, говорить ч.1 ст.15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

З цим положенням все більш-менш зрозуміло. Але чи варто переживати жінкам про те, що їх можуть забрати на війну, якщо буде оголошена мобілізація.

Хто повинен воювати?

У разі мобілізації в армію можуть бути покликані військовозобов’язані жінки. І то, якщо буде оголошена мобілізація в Україні, це ще не означає, що їх відразу ж заберуть воювати на фронт. На початку мобілізації підлягатимуть військовозобов’язані чоловіки. Мобілізація жінок – це крайній захід і справжня катастрофа для суспільства і країни в цілому (адже це вже буде означати, що ситуація гірше нікуди).

Хто з жінок є військовозобов’язаними?

Відповідно до статті 11 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» беруться на військовий облік військовозобов’язаних жінки, які:

    1. мають спеціальність, близьку до відповідної військово-облікової спеціальності, які перераховані в списку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
    2. придатні до проходження військової служби за станом здоров’я.
    3. придатні за віком.
    4. придатні за сімейним станом.

Наступна стаття 12 говорить, що дана категорія жінок може бути покликана на військову службу або залучатися для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час.

Чи можна уникнути мобілізації військовозобов’язаній жінці?

Як бути у випадку, якщо у військовозобов’язаних жінок є неповнолітні або навіть зовсім маленькі діти? Мати одиначка в цьому випадку захищена статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». У статті позиція законодавця зрозуміла і чітко сформульована:

військовозобов’язані жінки не підлягають мобілізації, якщо вони самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років. До речі, ця ж стаття також захищає від мобілізації жінок, у яких дитина досягла повноліття, але є інвалідом 1, 2 групи у віці до 23 років.

Як бачимо, з аналізу українського законодавства можливість мобілізації жінок зведена до мінімуму. Відсоток бездітних жінок, у яких спеціальність близька з військово-обліковою спеціальністю і які підходять за віком для служби, украй невеликий.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.