Відпустка по догляду за дитиною в Росії

Відпустка по догляду за дитиною в Росії
Відпустка по догляду за дитиною в Росії
На підставі заяви жінки крім декретної відпустки, їй може бути надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею 1,5 або 3х років. Проте варто пам’ятати, що дану відпустку потрібно оформити до закінчення декретної відпустки, в іншому випадку, самовільний відхід у відпустку може бути розцінений роботодавцем як прогул. Ця відпустка може бути використана повністю або частинами (наприклад, ви можете йти у відпустку по догляду за дитиною кожні два тижні або щомісяця, закон цього не забороняє) також і батьком дитини чи іншими родичами, фактично здійснюють догляд за дитиною. Такім чином, йти у відпустку по догляду за дитиною можуть всі члени сім’ї, але тільки по черзі. Це також означає, що якщо у матері народилася двійня і добігає кінця відпустка по вагітності та пологах і починається відпустка по догляду за дитиною, інший член сім’ї має право в той же час оформити відпустку по догляду за другою дитиною.

Розміри виплат жінці, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною

Жінці виплачується щомісячна допомога по догляду за дитиною в розмірі 40% від її середнього заробітку, але не менше 1500 рублів на перший і 3000 рублів на другу дитину до досягнення дитиною віку 1,5 років. Розмір допомоги розраховується виходячи із середнього заробітку працівниці за останні 2 роки. Якщо 2 попередніх роки жінка не мала заробітку, розрахунок проводиться виходячи з мінімального розміру оплати праці. Якщо у матері не одна дитина, то до досягнення ними 1,5 років розмір щомісячної допомоги підсумовується. Даний посібник має виплачуватися працівниці навіть, якщо вона вийшла на роботу і працює на умовах неповного робочого часу.

Також жінка отримує щомісячної компенсації в розмірі 50 рублів, яка виплачується протягом усієї відпустки по догляду за дитиною. Для цього у відділі кадрів необхідно написати заяву про надання співробітниці компенсації, прикласти до нього копію наказу про надання працівникові відпустки по догляду за дитиною, копію свідоцтва про народження дитини.

Якщо жінка числиться на кількох роботах, відпустка по догляду за дитиною має бути представлена її за всіма місцями роботи. У цей період жінку не мають права звільнити з ініціативи роботодавця, тільки якщо організація перестане існувати. Однак поміч може бути надано тільки одним з роботодавців за вибором (причому не має значення, чи було це місце роботи основним або за сумісництвом)

Для оформлення відпустки по догляду за дитиною матері необхідні наступні документи:
копію свідоцтва про народження (усиновлення) дитини довідку з місця роботи батька, яка підтверджує, що він не використовує дану відпустку.

Крайній термін звернення за призначенням допомоги по догляду за дитиною – не пізніше 6 місяців з дня досягнення дитиною 1,5 років.

Початок відпустки по догляду за дитиною до 1.5 років відраховується з моменту закінчення відпустки по вагітності та пологах. Поміч буде нараховуватися на наступний день після закінчення лікарняного листа.

Для перерахунку допомоги по догляду за другим або наступною дитиною одержувач допомоги повинен подати роботодавцю копії свідоцтв про народження всіх дітей.

Відпустка по догляду за дитиною для батька чи іншого члена сім’ї

Для оформлення відпустки по догляду за дитиною батькові необхідно написати відповідну заяву, надати копію свідоцтва про народження дитини і довідку з місця роботи дружини про те, що вона вийшла на роботу.

У разі якщо мати не може здійснювати догляд за дитиною за станом здоров’я, ця відпустка також може бути надана батькові чи іншому родичу. Для цього матері необхідно звернутися до свого роботодавця із заявою про припинення відпустки і отримати довідку, що підтверджує факт припинення відпустки. Якщо жінка не може пред’явити дану заяву особисто, воно може бути передане іншим членом сім’ї при наданні копії паспорта.

Для оформлення відпустки батькові дитини необхідні такі документи:
заяву про надання відпустки по догляду за дитиною
заяву про призначення допомоги
копію свідоцтва про народження дитини
довідку з місця роботи матері про те, що вона не використовує дану відпустку і не отримує допомогу.

Зразок заяви про надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею віку півтора років.
Генеральному директору
ТОВ «Восток»
С.Г. Бобровському
від секретаря адміністративного відділу
І.В. Петрової

ЗАЯВА

Прошу надати мені з «__» _______ 201_ відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею віку півтора років з нарахуванням та виплатою щомісячної допомоги по догляду за дитиною.

Додаток: 1. Копія свідоцтва про народження дитини.
2. Довідка з місця роботи батька дитини, про те, що він не використовує зазначену відпустку і не отримує щомісячну допомогу по догляду за дитиною.
«__» Грудня 2012 Підпис / І.В. Петрова /Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.