Декретна відпустка, відпустка по вагітності та пологах в Росії

Декретна відпустка, відпустка по вагітності та пологах в Росії
Декретна відпустка, відпустка по вагітності та пологах в Росії
Відпустка по вагітності та пологах (інакше кажучи декретна відпустка) – це оплачувана період тимчасової непрацездатності. Він ділиться на 2 періоди – допологовий і післяпологовий, який оплачується сумарно і без перерви. Якщо за якихось обставин жінка до пологів використовувала тільки частину покладеного відпустки, то невикористана частина декретної відпустки переноситься на післяпологовий період.

Декретна відпустка належить жінці за законом, він має тривалість 70 днів до пологів і 70 календарних днів після пологів. При багатоплідній вагітності відпустка до пологів становить 84 дня і після пологів 110 днів. Якщо ж пологи супроводжувалися ускладненнями, відпустка після пологів становить не менше 86 днів. Якщо пологи відбулися до 30 тижнів або дитина народилася мертвою, жінці встановлено не менше 156 днів.

Відпустка по догляду за дитиною і декретна відпустка – два різних видів відпусток. Відпустка по догляду за дитиною за заявою жінки надається до досягнення дитиною 4,5 років.

Також всі працюючі жінки мають право на допомогу по вагітності та пологах. Поміч нараховують на підставі листка непрацездатності, виданого лікувальним закладом, в якому жінка перебуває на обліку.

Декретна відпустка надається на підставі двох документів – листка непрацездатності (лікарняного листа) і заяви на відпустку по вагітності та пологах.

Розрахунок декретних виплат в Росії

У 2013 році розрахунок декретних виплат можна розрахувати наступним чином. Вам потрібно скласти весь дохід, отриманий у цього роботодавця за 2011 і 2012 рік, але не більше граничної бази для нарахування страхових внесків (у 2010 році гранична база дорівнювала 415000 рублів, в 2011 році – 463 000 рублів, а в 2012 році – 512 000 рублів ) і розділити цю суму на 731 (сумарна кількість днів у 2011 і 2012 роках). Якщо ж у розрахункові періоди ви пропускали роботу за лікарняним, перебували у відпустці по вагітності та пологах або у відпустці по догляду за дитиною, то ці дні з розрахунку віднімаються.

Кількість днів, покладених вам за лікарняним, примножуєте на обчислений раніше середньоденний дохід. При цьому допомога не може бути менше мінімального розміру оплати праці. (У 2013р МРОТ дорівнює 5205 рублям).

Варто відзначити такі обставини:

    Якщо ви працювали в іншого роботодавця в 2011-2012, вам слід принести на місце останньої роботи довідку про ці доходи.
    Якщо ви працюєте у кількох роботодавців і в 2011-2012 роках працювали у них, поміч потрібно оформляти і отримувати за кожним місцем роботи.
    Якщо на даний момент ви працюєте у кількох роботодавців, і в 2011-2012 роках працювали не тільки у них, а й у інших, то ви можете подавати заяви по всіх місцях робіт в 2011-2012 роках, і тоді кожен роботодавець розрахує для вас свій середній дохід, або ж ви можете подати заяву по одному з останніх місць роботи, забезпечивши роботодавця довідками про ваші доходи в інших роботодавців за вказаний період.
    Якщо рік чи два тому вже народили дитину і вже взяли відпустку по догляду за дитиною до 1,5 або 4,5 років, то ви можете замінити в розрахунках роки, проведені у відпустці по вагітності та пологах та догляду за дитиною на попередні, якщо це збільшить вашу поміч.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.