Розвиток дитини від 4 до 5 місяців

Розвиток дитини від 4 до 5 місяців
Розвиток дитини від 4 до 5 місяців
Настав час відкриттів! Крихітка опановує своїм тілом все швидше, легше навчається, набуває нових навичок. Разом з фізичним розвитком йде активно соціально-психологічний, все більше малюкові хочеться брати участь у суспільному житті.

Фізіологія п’ятого місяця

До піврічного віку вага немовляти подвоюється (якщо порівнювати з вагою при народженні). А це приблизно 6-7 кілограмів посмішок і щастя. Намагайтеся зважувати дитину раз на два-три тижні, щоб відстежувати надбавки. Скоро грудне вигодовування доповниться прикормом (а у діток-штучників прикорм найчастіше вводиться дещо раніше), так що краще розуміти, чи добре крихітка набирає вагу.

Сон і їжа

Зараз малюк приділяє сну 15-16 годин на добу, з яких 10-11 годин він спить вночі. Деякі діти в цьому віці поступово переходять від триразового сну до дворазового. Але поки це нестабільно, кожен день проходить по-новому. Закінчення п’ятого місяця може ознаменуватися цілою спокійною ніччю сну, хоча не всі крихти радують батьків подібним чином.

Якщо мама дотримувалася годування на вимогу, то вона помітить, що кількість прикладань до грудей за день може скоротитися з 6 до 5, з чотиригодинним інтервалом.

Психологія п’ятого місяця

Повним ходом йде соціалізація малюка. Він вже знає, хто населяє його невеликий світ, розуміє, кому можна довіряти, а кого бачить вперше. Незнайомі гості здатні викликати в ньому напруження і хвилювання. У цей період дитина недовго тримає в пам’яті обличчя тих, кого бачив одного разу. Так що бабусям і дідусям варто відвідувати онуків частіше разу на місяць, щоб не бути «чужаками».

Добре сприймаються маленькою людиною і інтонації. Добрі слова відразу викликають посмішку, а строгі або сердиті нотки в голосі засмучують його.

Нові навички

    • Відриває плечі і голову, коли лежить на спинці. Бажання сістиохоплює маленького першовідкривача. Деякі дітки до цього віку стають такими міцними, що сидять за підтримки довгий час, але самостійно прийняти це положення вони ще не можуть. І поспішати навантажити незміцнілий хребет не варто.

    • Вибирає іграшку. Якщо ще нещодавно малюк концентрувався тільки на одному предметі, то тепер він вже розглядає декілька і бере вподобаний. Щоб розвиток м’язів відбувався рівномірніше, можна покласти ляльки та брязкальця з різних сторін від нього, підштовхуючи до переворотів на різні боки.

    • І з руками крихітка вже відмінно управляється. Великий палець протиставляється чотирьом іншим, полегшуючи захоплення речей. Додається осмисленості до дій.

    • Одним з улюблених занять стає розспівуюче гуління. Така «пісня» дитини призводить всіх оточуючих в захват, та він і сам радіє не менше, аніж дорослі. Цей «монолог» – підготовка до майбутнього зв’язного мовлення.

Як проводити час з малюком

Прогулянки стають різноманітнішими. Дитина не завжди засинає на свіжому повітрі. Йому подобається дивитися по сторонах.

Деяке занепокоєння можуть доставляти зубки, які прорізуються. З’явитися вони можуть ще нескоро. Але краще заздалегідь забезпечити малюка спеціальними прорізувачами, які приємно гризти.

Зростаюча крихітка все різноманітніше доносить до близьких свої бажання і почуття. Батькам залишається вчитися новому разом з нею, забезпечуючи безпеку та комфортні умови для пізнання світу.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.