Пори року – граємо і запам’ятовуємо – вчимо місяці року

Пори року - граємо і запам'ятовуємо - вчимо місяці року
Пори року – граємо і запам’ятовуємо – вчимо місяці року
Дитина починає відзначати зміни в природі, розуміє, що таке спека чи мороз, його все більше цікавлять процеси в навколишньому світі. Зазвичай допитливі малюки усвідомлюють це років до чотирьох. Ось тоді-то і можна спробувати опанувати часи і місяці року.

Знайомимося з порами року

Почати знайомство з місяцями краще з загального поняття про пори року. Разом з дитиною зробіть барвисту карту, на якій відобразіть особливості кожного часу. Якщо малюк все схоплює на ходу, то можна відразу ж розповідати про те, які місяці йдуть один за одним. Знайдіть разом якомога більше характеристик кожного з них, згадайте, коли які відзначають свята, яка стоїть погода, що відбувається з деревами і природою. Така гра в асоціації – основа запам’ятовування.

Великою підмогою стануть книжки. Яскраві ілюстрації, тематичні вірші, загадки, ігрові завдання і казки – всі вони допоможуть швидше зорієнтуватися. Можна і зовсім поставити на домашній сцені «Дванадцять місяців». Пори року легко і намалювати. У кожного з них є свої кольори. Осінь жовта і помаранчева, зима біла, весна салатова, а літо, наприклад, блакитне і темно-зелене.

Граємо в часи року

Таку навчальну гру можна купити в магазині, а ще краще зробити самим, залучаючи і допитливого карапуза. Для цього треба:

    1) запастися порожньою коробочкою від цукерок з ячейками, взяти 12 кришечок, картон, олівці, скотч, клей і ножиці;
    2) від коробочки відрізаємо 12 ячейок, які між собою об’єднуємо скотчем до кола;
    3) паперовий листок ділимо діагональними лініями на 4 частини і доручаємо малюкові малювати в кожній четвертинці час року;
    4) з картону вирізаємо білі кружечки так, щоб їх діаметр був трохи більше діаметра пляшкових кришечок, а потім склеюємо їх між собою і кожен надписуються відповідною назвою місяця;
    5) а тепер все з’єднуємо: намальовані часи року вкладаємо в коробочку з-під цукерок, зверху виставляємо комірки і розкладаємо в них фішки!

Основне завдання такої вправи – вірно розкласти всі кришечки-місяці. Можете помилятися так, щоб малюк поправляв вас. Коментуйте свої дії, придумуйте невеликі історії або згадуйте щось з вашого життя, пов’язане з тим чи іншим місяцем. Так захоплена грою дитина і не помітить, як все запам’ятає!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.