Підступна буква «Р»: ричимо, торохтимо і радіємо результатам

Підступна буква «Р»: ричимо, торохтимо і радіємо результатам
Підступна буква «Р»: ричимо, торохтимо і радіємо результатам
Буква «Р» хитра і підступна. Ніяк не хоче вимовлятися у діточок! І до п’яти-шести років у більшості випадків виходити не буде. Але допомогти можна і потрібно, щоб потім не ходити до логопеда.

Основна проблема нещасливої буква – це те, що батьки не зможуть показати її вимову. Доведеться все пояснювати на пальцях. Але якщо у малюка замість чіткої «Р» вилітає «Л» або зовсім «проковтує» в словах, то спробуйте кілька вправ, які допоможуть навчитися дитині вимовляти букву «Р».

Мовна розминка

Підготовка до правильного «гарчання» полягає в зміцненні м’язів мови. Спробуйте з карапузом наступне тренування артикуляції:

    • Торкнутися кілька разів кінчиком язика носа, хоча б постаратися;
    • Зробити «трубочку» язиком і дмухнути в неї;
    • На пару хвилин притиснути язик до неба і завмерти.

Після такої розминки приступаємо до конкретних дій з оволодіння буквою «Р». Малюк представляє себе маленьким моторчиком: під язичок укладає свій чисто вимитий великий палець і починає якнайшвидше рухати язиком вліво-вправо.

Тепер пограємо в «чистку зубів». Широко посміхаємося і кінчиком язичка водимо по задній поверхні верхнього ряду зубів. Слідкуйте за непорушністю нижньої щелепи.

Наступна ефективна гра – «Конячка». Техніка «цоконня» схожа на вимову «Р», так що це буде відмінне випробування для дитини.

Класичний метод – гарчання. Уявіть себе дикими тваринами і грізно погарчіть один на одного. Переймаючи звички котячих, полакайте з блюдця, ця нехитра дія також добре опрацьовує потрібні м’язи.

Склади і скоромовки

Промовляння різноманітних фраз і віршиків – обов’язкова складова занять. Починати можна з простих складів: «Ре-ра-ру», багато разів повторюючи їх, а потім переходити до скоромовки. Запорука успіху – не лише кількість повторів, а й інтерес маленького учня. Без його ентузіазму навряд чи будуть результати.

Якщо бачите, що заняття непосиді обридли, поверніть все в веселу гру, прикинетеся хоча б торохтілим трактором, щоб розвіяти нудьгу і отримати увагу. Необов’язково для тренувань виділяти окремий час, можна відточувати вимову у вільні хвилинки: на прогулянках або за читанням. Підійдіть до непокірної букві з вигадкою, і рано чи пізно вона здасться! І Ви зможете навчити дитину літері «Р»!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.