Нестандартні ситуації і випадки при розлученнях в Україні

Нестандартні ситуації і випадки при розлученнях в Україні
Нестандартні ситуації і випадки при розлученнях в Україні
Буває так, що при розлученнях складається не все так гладко, як хотілося б. Можуть виникнути на перший погляд непереборні перепони, які насправді можна усунути, але необхідно пройти додаткові процедури для цього. Давайте спробуємо розібратися, про що йде мова.

Як розлучитися з українці \ українцю з іноземцем (кою)

Наприклад, ви хочете розлучитися з чоловіком (дружиною), але він – громадянин / підданий іншої країни. Як бути в цій ситуації? В принципі, процедура розірвання шлюбу однакова, що для українських громадян, що для іноземців. Відрізняється такий захід тільки тим, що можуть знадобитися зайві папірці, а відповідно – зайві походи до нотаріуса, зайві гроші, а також швидше за все доведеться довше чекати документа про розлучення.

Отже, розлучатися можна, як і в звичайних випадках, через РАГС (ДРАЦС) або суд. Подивитися, який з цих органів у вашому випадку компетентний займатися цією справою, можна в загальній статті про розлучення в Україні. Ми ж зупинимося тільки на тому, що вам додатково знадобитися.

Розлучення якщо чоловік \ дружина перебувають за кордоном

Якщо ви хочете подати спільну заяву в РАГС (ДРАЦС), але чоловік (дружина) перебуває на території іншої країни, значить, вам необхідно передати йому заяву, яку він заповнить на своїй рідній мові і завірить в нотаріальних органах своєї країни. Також йому необхідно окремо написати заяву, що він не проти, щоб питання про розірвання шлюбу вирішувалося без нього. Завірити її потрібно аналогічним способом. Іншими словами кажучи, бланк заяви видається в РАГСі (ДРАЦС). Він один, містить два поля, які окремо заповнюються подружжям. Коли дружина заповнила свою частину, вона повинна передати документ, щоб її чоловік заповнив другу частину. Чоловік вказати про те, що особисто він не може бути присутнім, може як в цій спільній заяві, так і в окремому додатковій заяві, яку він напише сам і вкаже причину відсутності (тобто це вже буде інша заява, що не має нічого спільного із заявою про розірвання шлюбу). Після того, як заява, буде у вас на руках, необхідно, щоб її перевели, а нотаріус завірив справжність своїм підписом і печаткою. Все! Справа залишається за малим: треба подати дві ваших заяви в ЗАГС (ДРАЦС) і через місяць ви будете розлучені.

Якщо вам необхідно розлучатися в суді, то слід зробити аналогічні зазначеним вище дії. Тільки замість звичайної заяви буде позовна заява, і вам потрібно буде подавати її до суду. Крім цього не забудьте про договір, який повинен вирішити питання про подальшу долю дитини і майна (якщо ви його ділите).

Але якщо чоловік пішов на принцип і не хоче подавати спільну заяву, ви можете домогтися розлучення і самостійно. Для цього просто подайте позовну заяву до суду за місцем проживання. Швидше за все, ваш чоловік не буде з’являтися на засідання, і після третьої такої неявки, рішення про розірвання шлюбу приймуть без його участі.

Як розлучитися іноземцю з громадянином \ громадянкою України

Буває й таке, що іноземці хочуть розлучитися з громадянами України, перебуваючи при цьому у себе на Батьківщині. Як їм бути в цьому випадку? Без допомоги адвоката тут не обійтися. Якщо шлюб укладався в українському РАГСі (ДРАЦС) за місцем проживання, значить, він і повинен вас розводити. Адвокат буде уповноважений на основі довіреності виступати від вашого імені в державних органах: подавати заяву, розписуватися за вас, одержувати готові документи. Цю довіреність можна скласти і завірити у нотаріуса в тій країні, де проживає іноземець, а потім переправити її українському адвокату. Але може знадобитися її легалізація або переклад апостиля в консульстві чи посольстві цієї країни (це залежить від того, громадянином якої країни є іноземець). Якщо суд буде займатися вашою шлюборозлучною справою, то це має бути суд за місцем проживання відповідача, тобто громадянина України. І знову залагодити всі моменти в цій справі допоможе адвокат. Знову ж таки – він буде представляти ваші інтереси в суді на основі довіреності, яка складається таким же способом, як написано вище.

Якщо назріла необхідність розлучитися, але друга сторона знаходиться за межами України, особливих складнощів не виникне. Розлучення буде відбуватися за такою схемою:

    – Ви подаєте заяву від свого імені до суду;
    – Чоловік (дружина) тричі не з’являється на судові засідання;
    – Виноситься заочне рішення (навіть без його / її присутності) про розірвання шлюбу і видається вам.

Розлучення з ув’язненими, зниклими без вісті і недієздатними

Не хочете перебувати у шлюбі з людиною, яку посадили у в’язницю, або яка пропала безвісти, є недієздатною? Український законодавець передбачив таку ситуацію, а тому допускає можливість розлучення без їх присутності. Зробити це можна в РАГСі (ДРАЦС), але при собі необхідно мати відповідний документ:

    1) рішення суду, яке призначає покарання винному у вигляді позбавлення волі на строк, більше ніж 3 роки – для розлучення з ув’язненим;
    2) рішення суду, яким особа визнана недієздатною або зниклою безвісти, – для осіб «загубившихся», зниклих, «не в собі».

Сам по собі факт перебування чоловіка у в’язниці або його пропажа автоматично не припиняє між вами шлюбні відносини.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.