Горизонтальні пологи

Горизонтальні пологи
Горизонтальні пологи
Ще з минулого разу залишилося стійке переконання, що народжувати в лежачому положенні дуже незручно. Навіть тужитися нормально незручно. Як тут всі сили направляти вниз, коли в горизонтальному положенні це зробити надзвичайно складно. А акушерка командує, і треба виконувати, тому що малюк в цей момент просувається до виходу. І йому треба допомогти.

Горизонтальні пологи: як це?

В акушерстві родовий акт, при якому жінка знаходиться в спеціальному кріслі в положенні лежачи на спині, є класичним варіантом. Жінка на лекціях в школі матері дізнається про це, і готуватиметься саме до такого положення в пологах. Може, це і незручно, але для акушерки і лікаря таке становище жінки дозволяє максимально швидко і ефективно провести всі планові і екстрені заходи під час родового акту. Тобто, по суті, горизонтальне положення використовується для зручності медичного персоналу, особливо якщо потрібно надати допомогу.

Але все це відноситься до другого періоду пологів. У першому періоді, на тлі перейм жінка може приймати ту позу, при якій значно легше переносити больові відчуття. Зовсім не обов’язково лежати весь період хворобливих сутичок.

Коли показані горизонтальні пологи?

1. Прогнозовані ускладнення в пологах

У всіх випадках, коли лікар припускає можливість ускладнень, які позначаться на житті і здоров’ї матері і малюка, пологи будуть проводиться в горизонтальному положенні, щоб для проведення екстрених заходів знадобилися секунди, а не хвилини. Зокрема, це буде потрібно в наступних випадках:

  – Пологи раніше покладеного терміну;

  – Хронічна гіпоксія плоду, виявлена при обстеженні;

  – Неправильне положення або передлежання плоду;

  – Анатомічно вузький таз;

  – Ризик випадання петель пуповини;

  – Підвищений ризик кровотечі в пологах.

2. Прогнозовані оперативні втручання в пологах

Буває, лікар припускає, що в будь-який момент в процесі родового акту буде потрібно перейти на операцію кесаревого розтину. Або потрібно буде в силу тих чи інших причин прискорити витягання плоду, застосувавши метод накладення акушерських щипців. Або виникнуть причини для розсічення промежини у другому періоді пологів. У жінки, що знаходиться в горизонтальному положенні все це зробити можна швидко і правильно.

3. Зміни стану породіллі

При деяких хворобах і станах жінки, пологи потрібно обов’язково проводити в положенні лежачи. Це необхідно робити при високому артеріальному тиску у жінки, при судинних змінах, що провокують непритомні стани і запаморочення.

За великим рахунком, зараз практично немає жінок, у яких можна спрогнозувати абсолютно нормальні пологи. Як правило, у кожної породіллі в будь-який момент часу може виникнути ускладнення, що вимагає екстреної допомоги.

Горизонтальні пологи: які недоліки?

1. Незручність для породіллі

Так, незручно, але хто сказав, що родовий акт – це заміська прогулянка. У цьому випадку потрібно все зробити, щоб забезпечити надійну і гарантовану медичну допомогу мамі і малюкові під час пологів.

2. Подовження пологів

Як правило, в горизонтальному положенні збільшується тривалість потужного періоду. Жінці складно ефективно тужитися, і малюк повільніше йде по родових шляхах.

У більшості випадків горизонтальні пологи – це продукт класичного акушерства. Медична наука використовує такі методи, при яких можна максимально ефективно і швидко забезпечити адекватну допомогу пацієнтам – матері і новороженному малюкові. Така поза в пологах може не подобається жінці, але варто подумати про те, що для забезпечення здоров’я малюка можна і потерпіти.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.