Дитина і малювання: як допомогти починаючому творцеві

Дитина і малювання: як допомогти починаючому творцеві
Дитина і малювання: як допомогти починаючому творцеві
Малювати подобається навіть самим маленьким дітям. Так що якщо дитина вже управляється з олівцем, то починайте заохочувати його інтерес до творчості.

Малювання – це веселе і корисне заняття. Під час нього і моторика розвивається, і уява, і посидючість. Для малюка такий чудовий «букет» нових навичок і умінь буде безцінним. Не думайте, що раз карапуз ще тільки каляки-маляки виводить на папері, то не варто з ним займатися. Згадайте великих художників, хтось такими «карлючками» навіть прославився у віках!

Якщо серйозно, то вже з однорічного віку з діточками можна малювати. Орієнтуйтеся на інтерес конкретно вашої дитини: якщо він тільки й робить, що тягне фарби в рот, не захоплюючись процесом, то стривайте. А от якщо він вже сповнений ентузіазму обмалював шпалери, то пора направляти художню енергію в мирне русло!

Як допомогти маленьким художникам

Для перших «ескізів» відмінно підійдуть пальчикові фарби. Зазвичай на них зазначено, що використовувати можна з двох-трьох років. Але немає нічого страшного, якщо ви почнете раніше. Тільки обов’язково дивіться на склад і звертайте увагу на наявність сертифікату якості. Фарби повинні бути абсолютно безпечними для дітей.

Вам не знадобиться купувати багато кольорів відразу. Малюкові ні до чого таке розмаїття, він не сприймає ще стільки інформації відразу. Тому для перших уроків обмежтеся парою різних баночок фарби. Якщо поєднати малювання з вивченням конкретного кольору, то це буде ще краще! Для творчого польоту чудово підійде ватман, на аркуші невеликого формату буде «Не розвернутися», ви тільки забрудните все навколо. Але будьте готові до того, що після імпровізованого уроку малювання доведеться прати-прибирати. Заздалегідь подумайте про наряд, який не шкода зіпсувати.

Перші уроки малювання влаштовуйте разом. Найзручніше розкластися на підлозі, попередньо застеленому звичайною клейонкою. Посадіть маленького творця поруч із собою, умочіть пальці у фарбу та проведіть кілька ліній. Не захоплюйтеся складними сюжетами, почніть з простих візерунків і геометричних фігур. Покажіть, як це здорово і цікаво! Цікавий малюк не зможе встояти, коли побачить, як мамі весело.

Якщо у дитини вже виходять якісь певні фігури, то спробуйте дати йому кисть в руки. Урізноманітнити заняття можна розмальовуванням розмальовок. Тут вже в справу йдуть акварель і гуаш. Тільки пам’ятайте, що навіть коли у початківця художника нічого не виходить, соромити або висміювати його не можна. Так бажання до творчості тільки відіб’ється.

Урок малювання може протривати зовсім недовго, лише хвилин на 10 зацікавивши карапуза. А буває навпаки, що малюк абсолютно не хоче припиняти творити. Тоді багато мам переміщуються разом з усіма фарбами у ванну кімнату, даючи дітям можливість помалювати на самій ванні і плитці. Але заздалегідь перевірте, чи добре відмивається фарба.

Заохочуйте творчі пориви дитини, зацікавлюйте своїм прикладом, і тоді початківець художник не змусить вас чекати першого шедевра!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.