Чіпси і сухарики: чи можна з’їсти трохи під час вагітності

Чіпси і сухарики: чи можна з'їсти трохи під час вагітності
Чіпси і сухарики: чи можна з’їсти трохи під час вагітності
Більшість майбутніх мам знає, що вагітність – це час, коли слід почекати з шкідливими продуктами, які містять і консерванти, і підсилювачі смаку, та інші харчові добавки. Добре знати це в теорії, а на практиці часто бажання перекусити чіпсами або сухариками так і норовить взяти верх над здоровим глуздом. То чи можна з’їсти хоча б трішки?

Чіпси в великих кількостях шкідливі для будь-якої людини. А при вагітності вони несуть небезпеку ще й для зростаючого організму дитини. По-перше, сам спосіб їх приготування – обсмажування на рослинній олії – позбавляє картоплю всіх корисних властивостей, наділяючи масу шкідливих. Обжарка на рослинній олії (а в умовах виробництва його часто замінюють маргарином, а то і пальмовою олією низького сорту) підвищує ймовірність проблем з серцево-судинною системою і підвищує ризик онкології через що утворюються в продукті канцерогенних речовин.

Крім того, чіпси містять багато солі, надлишок якої порушує водно-сольовий баланс в організмі. Для жінок в положенні це особливо небажано і загрожує появою набряків і підвищенням тиску, за яким пильно стежать лікарі, боячись загрози переривання вагітності.

Те ж саме стосується і сухариків. Печія, біль у шлунку, набряки – це ті явища, які можуть відбутися після вживання їх в їжу. Дозволити собі маленьку порцію чіпсів або сухариків, якщо вже дуже хочеться, можна тільки за умови абсолютного здоров’я. У вагітної не повинно бути проблем з нирками, тиском, ШКТ. При цьому бажано, щоб вже пройшов перший триместр вагітності, коли сформувалися системи життєзабезпечення дитини.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.