Чи можна вагітним використовувати Люголь

Чи можна вагітним використовувати Люголь
Чи можна вагітним використовувати Люголь
Люголь відноситься до антисептичних препаратів і використовується для обробки ротової порожнини при інфекційних захворюваннях, наприклад, ангіні. Використання Люголя дозволяє обмежити вогнище запалення і сприяє якнайшвидшому одужанню хворого. Ангіна, як і грип, при вагітності – небезпечний стан, оскільки це захворювання супроводжується високою температурою і важкою інтоксикацією всього організму. Але чи можна вагітним використовувати Люголь?

Фармакологічні властивості

Люголь являє собою водний розчин йоду, який має протизапальну, протибактеріальну й антисептичну дію. Його місцево-подразнюючий ефект сприяє посиленню кровопостачанню в місці його використання, що також сприяє швидкому зняттю запалення і активації репаративних процесів.

Йод здатний проникати через шкіру і слизову ротової порожнини, всмоктуючись у загальний кровотік. Проте враховуючи,що під час вагітності організм жінки потребує підвищеного споживання цієї речовини, то використання Люголя не робить негативного впливу на плід.

Однак перед використанням Люголя необхідно визначити реакцію організму на йод, який може стати причиною гострої алергічної реакції. Для цього необхідно нанести краплю препарату на зап’ястя і поспостерігати за реакцією.

Показання до застосування

    • Запальні захворювання ротової порожнини.

Способи застосування

    • Ватяний тампон, закручений на пінцеті, необхідно вмочити в розчин Люголя і ретельно обробити уражені запальним процесом ділянки ротової порожнини і глотки.
    • Якщо препарат використовується у вигляді спрею, то потрібно направити кінчик розпилювача на місце хвороби і розбризкати препарат. Кратність використання Люголя може досягати 6 разів на добу.

ПротипоказанняЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.