Чи можна приймати Спазган під час вагітності

Чи можна приймати Спазган під час вагітності
Чи можна приймати Спазган під час вагітності
Спазган відомий як ефективний, але при цьому недорогого препарату, який надає спазмолітичну і жарознижувальну дію. Часто у вагітних виникає питання: чи можна використовувати Спазган під час вагітності для зняття гіпертонусу матки або симптоматичного лікування інших захворювань.

Фармакалогічні властивості

До складу Спазгану входить 2 основних компоненти: метамізол натрію і пітофенону гідрохлорид. Синергізм цих складових обумовлює протизапальну, спазмолітичну та жарознижувальну дії Спазгану.

    • Метамізол натрію відноситься до ненаркотичних анальгетиків. Фармакологічна дія обумовлена зменшенням простагландинів, що забезпечує протизапальний і жарознижуючий ефект препарату. Метамізол здатний проходити через плаценту, надаючи токсичну дію на плід. Особливо небезпечний цей компонент у першому триместрі вагітності. Вважається, що навіть разовий прийом цієї речовини може стати причиною токсичного ураження нирок плода та органів кровотворення. Систематичне надходження в організм дитини метамізолу натрію може стати причиною порушення формування органів серцево-судинної системи.
    • Пітофенону гідрохлорид має папавериноподібний ефект, впливає на гладком’язовий шар порожнистих внутрішніх органів.

Показання до застосування

Токсична дія основної речовини Спазгану метамізолу не дозволяє його використовувати у вагітних.

Аналоги

Баралгетас, Ревалгін, Спазмалгон, Трінальгін – ці препарати мають подібний склад з Спазганом, тому їх прийому також варто уникати під час вагітності.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.