Засоби від вошей для дітей

Засоби від вошей для дітей
Засоби від вошей для дітей
Паразитарні захворювання, незважаючи на вже достатній санітарний рівень людської спільноти, до сих пір атакують організми людей. Набуваючи відтінок десоціалізації, педикульоз мучить не тільки своїми клінічними проявами, скільки громадським осудом. І відчуваючи муки сорому, виправдовуючись щоденною гігієною, люди збираються в чергу перед віддачею засобів проти вшивості.

Насправді педикульоз може носити характер епідемії, причиною якої може стати всього лише один заражений на тлі відсутності інсектицидних засобів. Крім того, що воші це не естетично, вони здатні переносити рикетсіози.

Тому, крокуючи в ногу з часом і відповідаючи всім вимогам санітарно-протиепідемічного режиму, крім бабусиного керосина і дихлофосу під целофановий пакет, були розроблені і випущені в світ кілька різнопланових за механізмом дії препаратів. Їх рівень безпеки і зручність застосування дозволяє використовувати препарати в домашніх умовах. Важливо пам’ятати, що повноцінне позбавлення від вошей включає в себе знищення не тільки імаго, але і їх яєць, що носять назву гнид.

Перметрін

Провідним, добре зарекомендованою себе діючою речовиною став перметрін. Він діє на зміні напрямку іонного струму, що призводить до безлічі ефектів, одним з яких стає дегідратація і порушення передачі нервового імпульсу, як в тілі комахи, так і його личинки. На основі перметріна створена велика група препаратів, до якої належать і шампуні, і креми, і спреї. До кремів, що містить перметрін, відносяться:

  1. Нікс.
  2. Ниттифор.

Емульсія, створена на перметріні і касторовій олії носить назву Медіфокс. Шампунь, що містить перметрін – Хігія. Всі засоби на перметріні допускають, при необхідності, повторну обробку волосся. Засоби з перметріном дозволені до використання у дітей з трирічного віку.

Ефіри анісу та інше

Наступний препарат, що містить в своєму складі анісова масло, це педікуламі Ультра. Під такою назвою випущена ціла серія цільових товарів:

  1. Шампунь.
  2. Лосьйон.
  3. Спрей.
  4. Гребінь.
  5. Лупа.

Через вміст у складі ефірної олії анісу, противопедікульозні засоби цієї серії допущені до використання в дитячій практиці з 5 років.

У наступному проти паразитарному спреї знайшов своє застосування діметікон, або іншими словами, силікон, що закупорює дихальця в черевці воші. Такий спрей носить назву Нюда. Після його нанесення та експозиції на волоссі не менше 45 хвилин, голову миють звичайним шампунем.

На тому ж ефекті засноване застосування шампуню Парані. Але разом діметіконом в його складі міститься клеарол – густе неорганічне масло.

Прихильникам дихлофосу

І, нарешті, старі «добрі» фосфорорганічні речовини – малатіон. До малатіон містячих препаратів належать:

  1. Шампунь Педілін.
  2. Спрей Пара Плюс.

Склад Пара Плюс, крім малатіона, посилений вмістом перметріна. Малатіон, входячи в групу фосфорорганічних речовин володіє нейропаралізуючим ефектом, змінюючи передачу нервового імпульсу не тільки у вошей, але і у людини. Тому, Педілін і Пара Плюс, на відміну від всіх інших препаратів, при неправильному вживанні можуть викликати ефекти токсичного ураження нервової системи, хоча і є засобами з максимальною антипедікульозною активністю. Незважаючи на потенційну небезпеку, препарати допущені до застосування у дітей раннього віку.

Деякі факти з життя воші

У боротьбі з вошами слід знати кілька тонкощів, що стосуються їх природних особливостей:

  1. Гниди вошей щільно оточують стрижень волосини. І навіть, якщо використовується проти них засіб, який викликає загибель яйця, гнида, сама по собі, волосся ніколи не покине. Для їх видалення потрібно густий\частий гребінь, хоча і необов’язково металевий.

  Металеві гребінці, як бонус, часто використовують виробники тих чи інших засобів, привертаючи увагу покупця. Іноді до противопедікульозного засобу, крім гребінця додається навіть лупа.

  2. Воша прикріплює свої яйця до волосся на відстані не більше 5 см від поверхні шкіри. Тому обробка волосся повинно здійснюватися з акцентом уваги на цей факт.

  3. Деякі засоби вимагають (допускають) повторної обробки, через 5-7 днів після первинного їх використання. Це пов’язано з циклом розвитку воші і попереджає рецидив захворювання при збереженні життєздатних гнид на волосяних стержнях після першого застосування противопедікульозних препаратів.

До сих пір, з достатнім ефектом, використовуються при педикульозі засоби «старої гвардії»:

  1. Чемерічна вода, яка є спиртової витяжкою коренів чемериці. Спосіб її застосування не відрізняється від такого при використанні інших засобів.
  2. 20% емульсія бензилбензоату.
  3. Мило з березовим дьогтем.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.