24 тиждень – Вагітність на двадцять четвертому тижні

Вагітність на 24 тижні
Вагітність на 24 тижні
Поки ваш малюк не відрізняється округлими формами, його тіло довге й худе, при зрості в 33 сантиметри він важить трохи більше півкілограма, а саме 530 грамів. Дихальна система дитини завершує свій розвиток, і вдосконалюється механізм, який дозволить кисню, що знаходиться в легенях, надходити в кров. На двадцять четвертому тижні вагітності альвеолами починається вироблення особливої речовини – сурфактанту. Це речовина не дає можливості стінкам повітряного мішечка притягатися один до одного і злипатися в процесі дихання, а також допомагає боротися з бактеріями, які потрапили з повітрям. Тільки з появою в легенях даної речовини малюк може вже самостійно дихати поза організмом мами. Сучасна медицина знає багато випадків виходжування немовлят, що народилися на терміні в шість місяців.

За личком малятка на цьому терміні вже можна припустити, яким воно буде після народження. Губи і ніс немовляти вже сформувалися, і ви можете на результатах УЗД побачити його кирпатий носик або форму губ. Цілком сформувалися і очі, і вже не так розставлені широко, як на більш ранніх термінах. Повіки очей вже прикрашені крихітними віями, над якими вже видно брови. Вушка теж зайняли своє належне місце і придбали вже ясно видиму форму. Малюк продовжує нарощувати жирові запаси під шкірою, так як саме жир забезпечить малюкові необхідне тепло.

На цьому етапі зріст малюка збільшується незначно, але він відчутно поважчав та основну масу доданої ваги становлять підшкірно-жирова клітковина та головний мозок, який розвивається. Мозок малюка вже достатньо дозрів, щоб відповідати на емоційні переживання матусі. У хвилини страху, хвилювання або радості в організмі мами відбувається потужний сплеск гормонів та вже на цьому етапі крихітний чоловічок розпізнає сигнали маминого організму. Тому протягом усього періоду вагітності майбутній мамі показані тільки позитивні емоції, так як страхи, тривоги, переживання ви ділите вже на двох. На цьому терміні ваш малюк вже займає майже весь простір матки і йому вже не так привільно і вільно. Але він ще може без особливих труднощів міняти положення і повертатися.

Стан мами

Зростаюча дитина істотно збільшує і вашу вагу. Збільшення у вазі й значне навантаження на внутрішні органи стають причиною швидкої стомлюваності. Якщо ви відноситеся до категорії працюючих жінок, то непогано робити перерви, вийти з приміщення на свіже повітря, або, по можливості, деякий час посидіти з піднятими ногами. Саме ноги, в першу чергу, відчувають значне навантаження. Зняти симптоми втомлених ніг можна охолоджуючими кремами або прохолодною водою.

На двадцять четвертому тижні вагітності очі стають вкрай чутливими до яскравого світла і стають сухими. Можна скористатися краплями, які вам порекомендує офтальмолог, щоб зняти неприємні відчуття. Підростаючий животик і груди, що збільшуються, сверблять і сверблять – це нормально, використання спеціальних кремів для вагітних значно полегшить ваш стан. Не варто забувати і про достатнє вживання рідини. Будь-які ваші дії повинні в обов’язковому порядку узгоджуватися з лікуючим лікарем.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.