Спільні пологи з чоловіком: для чого вони потрібні? «За і Проти»

Спільні пологи з чоловіком: для чого вони потрібні? «За і Проти»
Спільні пологи з чоловіком: для чого вони потрібні? «За і Проти»
Зараз складно знайти ту сімейну пару, в якій би не обговорювалася ідея спільних пологів. Їх велика популярність викликала величезну кількість міфів, чуток і різних забобонів. Починаючи з того, що вид жінки, що народжує може тільки налякати чоловіка і кінчаючи тим, що такі пологи просто обов’язкові для сім’ї.

У першу чергу потрібно розуміти, що не існує однозначної думки про корисність спільних пологів. Такі пологи мають тільки лише психологічний ефект на обох партнерів, але ніяк не впливають на сам процес пологів. І в цьому плані важливо розуміти, що не існує універсальної поради для всіх. Різні F.A.Q. по вагітності, всякі поради «знавців» часом самі суперечливі. У кожній сім’ї важливо прийняти рішення виходячи з думок, побажань, потреб і навіть страхів обох із подружжя. Тобто, треба відповісти на просте запитання: “навіщо це треба мені?”. І відповідей може бути безліч.

Психологічна підтримка породіллі

Присутність чоловіка на пологах може сама по собі надати величезну підтримку жінці. Під час пологів жінці дуже складно помічати щось-небудь ще, окрім того, що в цей момент з нею відбувається, але той факт, що з нею в цей момент поруч знаходиться її чоловік, трохи її заспокоює. Крім болю і великої кількості незвичайних відчуттів, жінку оточує незвична обстановка, що найчастіше тільки збільшує дискомфорт. Тому знаходження поруч коханого чоловіка дасть можливість жінці відчувати себе більш безпечно. Ось чому, крім дебатів на тему – пологи з чоловіком «за і проти» – слід прислухатися до своїх відчуттів.

Безпека і комфорт

У деяких випадках присутність партнера може вплинути не тільки на породіллю, а й на персонал лікарні. Якщо чоловік достатньо компетентний у питаннях пологів, то він допоможе не допустити лікарську недбалість, але навіть, якщо і цього немає, то в присутності чоловіка лікарі та медичний персонал будуть рідше грубити і проявляти неповагу до породіллі. Жінки у момент пологів сильно залежать від лікарів і їм в такі моменти важко себе захистити від халатності або грубості, і це один з важливих факторів, чому різні FAQ по вагітності, всякі поради виступають найчастіше за спільні пологи.

Зустріч дитини з батьком

Також не варто забувати, що пологи – це важлива подія не тільки для матері, але і для батька. Адже народження дитини це перше знайомство батька зі своєю дитиною, на відміну від жінки, яка до цього часу могла безпосередньо відчувати свою дитину у животику. Це один з тих моментів, про який часто забувають, кажучи чоловікам, що пологи – це страшно, що вид народжуючої дружини може зробити її для нього непривабливою і так далі. Сьогодні чоловіки мають можливість побачити свою дитину одночасно з породіллею та приймаючими пологи лікарями, що ще більше зближує їх з новонародженою дитиною. Цієї ж лінії дотримується і «Внутрішньоутробна педагогіка», важливим принципом якої є контакт дитини з батьками, як під час вагітності, так і після.

Спільні пологи: проти?

Однак не варто забувати також і про те, що в деяких випадках можливе краще уникнути спільних пологів. Деякі чоловіки можуть бути надмірно тривожні і емоційні і в процесі пологів можуть навіть перешкодити лікарям або викликати зайву тривогу у матері. Також є чоловіки, які з якихось причин бояться пологів або їх цей процес відштовхує. Важливо розуміти, що в таких ситуаціях краще не тягнути їх силоміць до пологового відділення, але приймати від них ту допомогу і підтримку, яку вони готові надати. Найкраще спільні пологи проходять тоді, коли присутність чоловіка на пологах – добровільне і усвідомлене рішення обох батьків малюка.

Якщо для вас питання – «пологи з чоловіком« за і проти» – ще актуальне і остаточне рішення ще не прийнято, у вас буде прекрасний спосіб, як використовувати вільний час в декреті. Відвідуйте курси для вагітних, вивчайте корисну інформацію, в цьому вам допоможе «Внутрішньоутробна педагогіка», спілкуйтеся з друзями, у яких вже є подібний досвід спільних пологів, але нехай це буде тільки ваше рішення, а не навіяне модою, забобонами і наполегливими рекомендаціями.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.