Розвиток дитини від 11 до 12 місяців

Розвиток дитини від 11 до 12 місяців
Розвиток дитини від 11 до 12 місяців
Кожен новий місяць життя крихітки нетерпляче чекає вся родина. І ось, підходить серйозний рубіж – перший день народження. Тепер життя маленького чоловічка почне вимірюватися роками.

Фізіологія дванадцятого місяця

Повен ротик зубів у крихти! Цілих вісім штук виростає у більшості дітлахів до року. Якщо поки вилізли не всі нижні або бокові різці, то варто перевірити, чи вистачає організму такого необхідного вітаміну D і кальцію.

Дитина змінюється. Сну ому стає потрібно дедалі менше, вистачає і пари годин денного відпочинку, щоб відновити сили. Зростає інтерес до дорослої їжі, багато мам замислюються про те, щоб замінити традиційним столом грудне вигодовування. Важливо, щоб нове меню однорічного гурмана було збалансованим.

Психологія дванадцятого місяця

Дванадцятий місяць – період, коли активно розвивається інтелект і психіка. Але це і час перших психологічних криз. До малюка приходить розуміння свого «я» і того, що він є окремою від мами особистістю. Крім того, деколи він може перебувати в розладі через невдачі у своїх справах. Дратівливість або навіть істерика – це норма, батькам тільки варто пам’ятати, що психіка капризулі поки ще слабка, їй складно заспокоїтися без сторонньої допомоги. Добрі слова і ласка – ключ до умиротворення і гармонійного розвитку дитини.

Нові навички

    • Встає на дві ніжки, потихеньку ходить, не тримаючись за опору.
    • Намагається швидко переставляти ноги, особливо, якщо тримається за чиюсь руку.
    • Потроху освоює ложку і п’є з чашки.
    • Виходить вимовляти окремі короткі слова.
    • Користується предметами за їх прямим призначенням, копіюючи дорослу поведінку.

Як проводити час з малюком

Головна порада батькам – намагатися бути гнучкими. Зараз почнеться виховний процес, коли дитині доведеться пояснювати, що добре, а що не дуже. Дорослим потрібно вчитися домовлятися з дітьми, не переламуючи їх волю своїм авторитетом. Крихті потрібні пояснення, чому мама і тато наполягають на своєму. Заборонивши одного разу, слід дотримуватися твердого «ні» і надалі, не даючи засумніватися в батьківському рішенні.

Потрібно заохочувати допитливість малюка. До трьох-п’яти років дослідження світу йде активно. Придушення цього прагнення може призвести до скутості, закритості і боязкості в майбутньому.

При складанні розпорядку дня треба пам’ятати, що, незважаючи на активність, діти швидко втомлюються від пересувань, нових вражень та ігор. Приділяти увагу прогулянкам потрібно в обов’язковому порядку. Три-чотири години на вулиці повинні стати частиною щоденних справ.

Ігри в м’яч, збирання розкиданих іграшок – це малюкам подобається. Долучати їх можна потихеньку і до азів математики. Ясна річ, що рахувати – це важко, але освоїти поняття «пари» здатні. Якщо розкласти перед бешкетником по дві однакових речі (кульки, носочка), то він незабаром зрозуміє принцип і буде наслідувати дорослому.

Однорічні дітки мають різний словниковий запас. Хтось тільки говорить «ав-ав», а хтось вимовляє схоже на «собака». Щоб розвинути мовний апарат потрібно продовжувати розмовляти з малюком, називати предмети і нескінченно повторювати одне і те ж.

Не віриться, що маленькому непосиді вже виповнився рік. Стільки всього було пережито, але попереду ще багато цікавих подій і відкриттів, які підготував світ крихітці.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.