Перші кроки: як допомогти дитині навчитися ходити

Перші кроки: як допомогти дитині навчитися ходити
Перші кроки: як допомогти дитині навчитися ходити
Немає такого батька, який не мріяв би побачити перший крок своєї дитини. Більшість дітей вступає в цей заключний етап фізичного розвитку приблизно до року. Якщо перший день народження вже позаду, а маленький непосида не може зробити й кількох кроків самостійно, то це привід для візиту до невролога.

Якщо малюк вже міцний, впевнено піднімається біля опори, ходить разом з мамою за руку, а без підтримки йти просто боїться, то можна йому допомогти. Якщо дуже хочеться. Але загальні рекомендації педіатрів такі, що якщо розвиток нормальний, то не варто піддаватися бажанню похвалитися перед кимось ранніми успіхами. Ходьба – це серйозне навантаження. І недооцінювати цей момент не можна.

Як навчити дитину ходити

Батьки часто водять діточок за ручку або за дві. Але майже всі роблять це неправильно. Основна помилка – це вести дитину, високо піднявши його руки. Варто розуміти, що в цьому занятті головне – навчитися тримати рівновагу в новій позиції, а не просто перебирати ніжками. Тому завжди стежте за положенням кисті малюка, вона не повинна бути вище плеча. Доведеться самому згорбитись сильніше або коліна зігнути, але улюбленому чаду руку не задирати. Дитина топати буде невпевнено, хитаючись, але максимум, ніж ви можете допомогти – підняти кисть до рівня плечика. Поступово він навчиться і рівновагу тримати, і тілом управляти.

Бажано не користуватися ходунками. Помітили, що обговорюючи це пристосування, всі кажуть: «Посаджу в ходунки»? Чому не «поставлю»? А тому, що конструкція пристрою спроектована таким чином, що дитина повисає всередині нього, при цьому зростає навантаження на хребет. Тому якщо вже вибирати ходунки, то у вигляді каталки, яку потрібно штовхати перед собою.

Якщо вдома починаючому ходити карапузові взуття надівати треба не завжди, то на вулиці без черевиків нікуди! Ортопед підкаже, як вибрати першу пару.

Давайте зростаючому бешкетникові більше приводів для руху. На прогулянці частіше виймайте з коляски, заохочуйте до ігор з ровесниками. Зацікавлюйте його! У пориві допитливості навіть самий обережний малюк здатен забутися і почати крокувати.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.