Чи можна використовувати Валокордин під час вагітності?

Чи можна використовувати Валокордин під час вагітності?
Чи можна використовувати Валокордин під час вагітності?
Валокордин – комбінований препарат, який використовують при болях в серці, частіше виникають на тлі емоційних переживань. Під час вагітності гормональні зміни в організмі жінки призводять до підвищення тривожності, емоційної нестійкості, депресії. Тому у вагітних часто виникають питання з приводу можливості використання Валокордину під час вагітності.

Фармакологічні властивості

Основні діючі компоненти Валокордину – фенобарбітал і ефір бромізовалеріанової кислоти.

  • Наявність у препараті фенобарбіталу робить його небезпечним для плода, тому під час вагітності рекомендується уникати прийому крапель Валокордину. Фенобарбітал є сильно діючою речовиною, яка використовується в складі протисудомних препаратів і має виражений седативний ефект. Фенобарбітал вільно проникає через плацентарний бар’єр і, потрапляючи в кров плода, пригнічує дію нервовової системи майбутньої дитини. Також цей компонент негативно впливає на органи кровотворення, порушуючи утворення повноцінних еритроцитів.
  • Ефір бромізовалеріанової кислоти справляє снодійний, седативний і спазмолітичний ефект.
  • Олія м’яти, що входить до складу Валокордину, може стати причиною підвищення рівня естрогену і початку передчасної пологової діяльності.

Показання для застосування

У результаті негативного впливу на плід компонентів Валокордину цей препарат нерекомендується використовувати під час вагітності, а також у лактаційний період через можливість потрапляння сильно діючих речовин в організм дитини з грудним молоком.

Аналоги

  Корвалол;
  • Барбовал;
  • Корвалдин;
  • Корвалтаб.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.