Ази читання: знайомимо дітей з світом букв

Ази читання: знайомимо дітей з світом букв
Ази читання: знайомимо дітей з світом букв
Маленького непосиду складно умовити посидіти на місці хоча б п’ять хвилин. Вивчення алфавіту – процес цікавий, тому не перетворюйте його на занудний шкільний урок. Поверніть заняття в гру, яка обов’язково сподобається дитині.

Вчені говорять про те, що малюки від народження і до трьох років володіють дуже хорошою фотографічною пам’яттю. Тобто запам’ятовують картинки без праці. Тому можна починати навчання в самому ранньому віці, нехай знання ще й нікуди застосувати. Підготуйтеся грунтовно: розвісьте барвисті плакати з буквами по кімнаті, купіть кубики з алфавітом і абетку у вигляді магнітиків, які можна розмістити на холодильнику. Навіть якщо ви займаєтеся не щодня, то дитина все одно буде постійно наражатися на ці картинки, і знання не «вивітряться».

Як навчити малюка буквам

Не навантажуйте свого учня великою кількістю інформації відразу. Оптимально – одній букві присвятити один день. Намагайтеся максимально доступно вести свою розповідь. Існують різні способи вивчення алфавіту: можна починати знайомитися з ним по порядку або спочатку запам’ятати всі голосні, а потім приступити до приголосних. Головне – правильна вимова. Говорите не «ем», а «м», щоб надалі малюку було простіше навчитися читати.

На вулиці чи вдома просіть дитину називати предмети, що починаються з досліджуваної літери. Шукайте її в книжках. Обов’язково хваліть за правильні відповіді. Перед сном влаштовуйте «облік» запам’ятованих букв. Не біда, якщо якась із них випала з пам’яті, приділіть їй увагу на наступний день.

Добре допомагають пісеньки про алфавіт, вони тривають не більше хвилини, а забавний мотив зробить навчання легким і веселим. Мелодія сама підкаже, в якому порядку наспівувати літери.

Багато батьків користуються так званими картками Домана – розвиваючими ілюстраціями різних явищ, предметів, тварин, кожна з яких підписана. Крім вивчення алфавіту, правильного написання слів, вони дозволять дізнатися і про навколишній світ.

Малюнки Домана
Малюнки Домана

Високорозвинене у дітей асоціативне мислення. Букви, пов’язані з близькими людьми, улюбленими іграшками, що викликають приємні емоції, запам’ятаються куди краще за інших. Тому підходьте до процесу творчо. Сподобається дітлахам і малювання алфавіту, розфарбовування. Відмінне заняття – ліплення літер з пластиліну. Залучення в роботу дрібної моторики також піде на користь.

Переносьте вивчення і в кулінарію. Викладайте букви ягідками на поверхні каші, або просто макаронами на тарілці. Можливість спробувати абетку на зубок підвищить ентузіазм малюка.

Чим молодша дитина, тим безсистемніше можуть бути заняття. Але з наближенням до рубежу трьох років приділяйте більше уваги послідовного вивчення. Добре відразу прикладати нову інформацію до життя, особливо коли накопичена достатня буквенна база: показуйте дитині дитячі книжки. Є видання спеціально для малюків, де слова прості і надруковані по складах.

Не вимагайте запеклої старанності, запасіться терпінням. При належному підході вивчити алфавіт можна і за місяць, далі буде потрібен якийсь розвиток подій: знайомство зі складами і читанням. Якщо почали планомірно залучати малюка в буквений світ, то не закидати це заняття, щоб через деякий час не довелося починати все з чистого аркуша.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.