Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Допомога при болю ніг під час вагітності

Допомога при болю ніг під час вагітності
Допомога при болю ніг під час вагітності
Вагітність – відповідальний і складний період. Крім радісних емоцій та ейфорії від передчуття скорої зустрічі зі своєю дитиною, жінці в ці 9 місяців доводиться стикатися з деякими фізіологічними проблемами, які декілька ускладнюють життя майбутній мамі. І це не тільки токсикоз і зміна ваги. Болі в ногах – одна з найпоширеніших скарг, які доводиться чути лікарям від своїх пацієнток.

Болі в ногах під час вагітності виникає практично у кожної жінки. Основною причиною цього є постійне збільшення ваги – до кінця вагітності майбутній мамі доводиться “носити” на собі до 15 кг зайвої ваги, а це дуже серйозне навантаження на ноги. Але це не єдина причина, яка призводить до такого стану. До найбільш частих причин болю в ногах при вагітності належать:

  – Велике навантаження на опорно-руховий апарат у зв’язку з постійним збільшенням ваги;
  – Зміна центру ваги і залучення інших груп м’язів до участі в процесі ходьби;
  – Зміна в організмі мінерального балансу, що може призвести до частих нічних судом литкових м’язів;
  – Затримка рідини в організмі жінки під впливом високого рівня прогестерону, і, внаслідок цього, – набряки ніг;
  – Варикозне розширення вен, застій крові в ногах;
  – Зміна положення органів в черевній порожнині, тиск дитини на мамині органи, що може призводити до ущемлення сідничного нерва;
  – Загострення хронічних захворювань – артритів і артрозу.

При ГРЗ або грипі при високій температурі буває ломота у всьому тілі, в тому числі і в ногах – так проявляється загальна інтоксикація організму, але така біль швидко проходить з усуненням основної причини.

Що потрібно робити, щоб болі в ногах менше турбували вагітну

Коли постійно болять ноги під час вагітності, то жінка відчуває сильний дискомфорт. Це може негативно позначитися на загальному психологічному стані майбутньої мами. Тому потрібно постаратися усунути причини, що ведуть до болів.

1. Необхідно контролювати свою вагу і щотижневу надбавку. У залежності від вихідної ваги до вагітності щотижнева надбавка в першій половині повинна бути 300-500 г, у другій половині – близько 300 г.

2. Харчування вагітної має бути збалансованим. Кількість солі і цукру в раціоні необхідно зменшити. Не варто обмежуватися рідиною – парадокс, але чим більше зневоднення, тим більше набряки. Слід уникати вживання кави – вона сильно вимиває кальцій, що призводить до мінерального дисбалансу в організмі.

3.Необхідно носити зручне взуття на невисокому каблуці і спеціальні панчохи або колготки з компресійного трикотажу. Це стане профілактикою варикозного розширення вен.

4. Коли болять м’язи ніг при вагітності, необхідно якомога частіше відпочивати. Два-три рази на день взагалі можна хвилин за 20 лежати з піднятими вище рівня голови ногами.

5. Ще до вагітності потрібно пролікувати свої хронічні захворювання, тоді ризик загострень під час очікування малюка зменшується.

6. Під час вагітності потрібно приймати спеціальні вітаміни і мінеральні комплекси – це дозволить підтримувати необхідний баланс електролітів у крові мами, а значить, знизити частоту виникнення набряків і судом.

7. Найголовніше – позитивний настрій. Так, коли сильно болять ноги – це неприємно. Але ж довгоочікуваний перший крик вашого улюбленого малюка вартий того, щоб трохи потерпіти!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.