Вчимо дитину сидіти: коли, як і чи треба?

Вчимо дитину сидіти: коли, як і чи треба?
Вчимо дитину сидіти: коли, як і чи треба?
Люблять батьки «бігти попереду паровоза». Багатьом неодмінно хочеться скоріше навчити малюка сидіти. Дали б людині полежати побільше: для знайомства зі стільцями та кріслами у нього ще все життя попереду.

Розвиток досвіду сидіння

Більшість дітей стають готовими до самостійного сидіння не раніше 6, а то і 8 місяців. В ідеалі нова поза йде слідом за освоєнням повзання. Саме з четвереньок крихітка сідає. Для незміцнілої спини, шиї і несформованих тазостегнових суглобів занадто ранні спроби можуть стати серйозним випробуванням. Дівчаткам не рекомендується ще й через ймовірність загину матки.

Не потрібно думати, що саджання «в подушки» – це нешкідлива витівка. Дитину оточують всілякими валиками, змушуючи тіло прийняти вертикальне положення. Але непідготовлена мускулатура погано тримає хребет, даючи йому викривлятися. Так що єдиним способом допомоги малюкові є масаж, доповнений грамотними вправами.

Зміцнюючі заняття

№ 1: Фізкультурний комплекс. Спрямований на поліпшення загального фізичного розвитку. Початкова позиція – лежачи животом вгору. Окремо опрацьовується плечовий пояс. Для цього підійде згинання і схрещування рук. М’яко обхопивши зап’ястя малюка, мама по черзі згинає і розгинає ручки. Потім, давши вхопитися за пальці, перехрещує на грудях і розводить в сторони. Повторення 5-8 разів.

Тренування ніг. Дорослий тримає гомілки малюка і піднімає їх до перпендикуляра з тулубом. Повторення 5 разів. Наступна вправа доповнюється опусканням обох ніжок набік, після того як їх підняли перпендикулярно. Виконується 3-4 рази. Головне, намагатися тримати ноги прямими.

Відмінно формує прес рух «велосипедист». Ноги згинають і розгинають, наслідуючи крутінню педалей. Повторювати 7-8 разів.

№ 2: Підтягування. Нічого не підозрюючи немовля лежить на спинці. Мама простягає руки, дозволяючи йому міцно вхопитися за великі пальці. Маленький гімнаст підтягується, уявляючи себе спортсменом на турніку. Коли це стане для нього легким, можна ускладнити, даючи йому тільки один палець. У цьому випадку вільною долонею злегка притискайте ніжки над колінами. Головне правило: не тягнути малюка, намагаючись посадити.

Дорослі такі нелогічні: самі люблять повалятися на дивані, а дітей норовлять раніше посадити і навчити ходити. Якщо лежача дитина здорова, то відпочивайте. Всьому свій час.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.