Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

З 2016 в Україні отримати свідоцтво про народження можна в пологовому будинку!

З 2016 в Україні отримати свідоцтво про народження можна в пологовому будинку!
З 2016 в Україні отримати свідоцтво про народження можна в пологовому будинку!
З початку 2016 року молоді тата й мами в Україні отримали унікальну можливість зареєструвати новонародженого прямо в пологовому будинку. Давайте оцінимо це нововведення з точки зору зручності, а також докладніше розберемося в тому, як це зробити.

Що змінилося?

Якщо раніше дана процедура була в компетенції найближчого ЗАГСу (ДРАЦС), про що розказано в «Отримання свідоцтва про народження дитини (новонародженого) в Україні» статті, то тепер все набагато простіше – це можна зробити в тому пологовому будинку, де з’явився малюк на світ. При цьому, компетенція пологових будинків не розширилася, просто в їх приміщенні відтепер розташовується представник / співробітник РАГСу (ДРАЦСу) , який зможе внести відомості про дитину до реєстру.

Тобто, як займалися раніше РАЦСи подібного роду справами, так і продовжують цим займатися сьогодні. Просто в деяких пологових будинках столиці і великих обласних центрів тепер розміщуються їхні співробітники, що дозволяє набагато швидше і без клопоту отримати свідоцтво про народження. У майбутньому, якщо проект заслужить авторитет серед населення, планується його реалізація повсюдно, тобто у всіх пологових будинках України.

І ще, що важливо! Поки таке нововведення є експериментальним, а тому батьки можуть вибирати, де отримувати свідоцтво: в РАЦСі або в пологовому будинку (але поки що не в кожному!).

Нові терміни отримання

Свідоцтво отримують в пологовому будинку в день виписки (не раніше і не пізніше). Обернути час назад, тобто отримати тут документ після виписки ніяк не вийде. Якщо цю можливість не використовуєте вчасно – вирушайте в РАГС.

Зараз всі подумають (особливо молоді батьки, яким вперше належить зіткнутися з цим), що краще вибрати нову процедуру. Але хочемо нагадати, що виписка зазвичай здійснюється на третій день після пологів, якщо вони пройшли без ускладнень. Дуже часто в перші два дні життя малюка батьки ще сумніваються у виборі імені, тому спеціально для тих, хто ще не визначився, є альтернатива, якою також не варто нехтувати.

Що необхідно для отримання свідоцтва в пологовому будинку?

Щоб отримати його за новою процедурою, підготуйте наступне:

  1) обопільне заява батьків або одного з них;
  2) паспорти батьків;
  3) медичне свідоцтво про народження.

В принципі, перелік документів “старий” – такий же, як і для РАЦСу. Особливої складності при зборі документів виникнути не повинно, адже написання заяви – це п’ятихвилинна справа, а медичне свідоцтво видають якраз в пологовому будинку. А з паспортами і зовсім все просто…

Хто отримує свідоцтво про народження дитини?

Свідоцтво про народження дитини отримують його батьки. Вручають їм документ під час урочистої виписки з пологового будинку. Інші родичі дитини не можуть замість батьків отримати його.

Чи можна отримати свідоцтво про народження без батька?

Отримати свідоцтво про народження в пологовому будинку, як і в звичайному випадку, можна без батька (докладніше про цю схему для РАЦСу читайте в «Як зареєструвати новонародженого без батька в Україні?»). Це стосується двох ситуацій:

  1) коли батько написав заяву про реєстрацію дитини на своє ім’я, але в силу різних причин не може забрати дружину з дитиною з пологового будинку;
  2) коли батько невідомий / не хоче визнавати дитини, а тому – від нього немає заяви.

Тому, як ми бачимо, ніяких перешкод для отримання документа про народження в будь-якої інстанції навіть за відсутності батька не виникне.

Що пишуть у свідоцтві?

Форма свідоцтва не зазнала змін і залишилося такою ж. У ній містяться відомості про:

  1) прізвища, імені, по батькові дитини;
  2) його батьків;
  3) про дату і місце народження;
  4) про орган реєстрації.

Чи дає свідоцтво про народження прописку?

Наявність графи «місце народження» дозволяє тільки вказати населений пункт, але не конкретну адресу. “Прописка” вказується вже в паспорті, який видається в Україні в 16 років. Але прописати дитину можна і раніше. Відомості про його реєстрацію на конкретній житлової площі будуть міститися в будинковій книзі. Детальніше читайте про це в «Прописка і реєстрація дитини (новонародженого) в Україні».

Куди йти, якщо свідоцтво втрачено?

Традиційно ми слідуємо простому до неможливості правилу: де документи видавали в перший раз, там їх можуть видати і повторно. Воно спрацьовує майже завжди, крім даного випадку. Якщо так сталося, що свідоцтво втрачено, то навіть, якщо його видали в пологовому будинку, за відновленням слід відправлятися в РАГС. Ви повинні звернутися письмово до начальника РАЦСу з поясненнями про необхідність повторного отримання документа.

Зручно чи ні?

Тепер стало зрозуміло, як зареєструвати дитину в 2016 році. Залишилося визначитися – чи зручно для Вас це чи ні. Можна коротко перерахувати переваги такого нововведення:

  1) оперативність;
  2) відсутність необхідності стояти в чергах держінстанцій;
  3) скорочення етапів бюрократичної процедури;
  4) комфортність (новоспечені мама і тато можуть не відлучатися від немовляти для вирішення “паперових” питань).

Мінус можна знайти всього лише все в тій же оперативності. Деякі батьки не хочуть поспішати і бажають використовувати законний час на роздум при виборі імені для дитини – 30 днів з народження. Але такі пари можуть скористатися поки ще існуючої альтернативою і зареєструвати дитину в РАГСі (ДРАЦС). Таким чином цей єдиний мінус нівелюється.1 коментар

 1. Марія

  Ви не вказали ще один документ:Свідоцтво про одруження.В пологовому де я народжувала в оголошенні не було вказано переліку документів,лиш графік роботи а це 1,5 год.в день!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.