Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Якщо дитина перегрілася, тепловий та сонячний удари – допомога

Якщо дитина перегрілася, теплової та сонячний удари - допомога
Якщо дитина перегрілася, теплової та сонячний удари – допомога
Діти приходять в наш світ маленькими і беззахисними. Пройдуть роки, поки їх організм повністю адаптується до умов навколишнього середовища. Терморегуляція у крихт при народженні не досить сформована. Діти швидко втрачають рідину, потіють, їх організм схильний до порушення теплообміну, перегріву.

Дитина перегрілася

Батьки повинні знати симптоми перегріву дитячого організму, вміти вчасно надати дитині необхідну допомогу. При відсутності адекватних дій, життя і здоров’я малюка наражається на серйозну небезпеку.

Перегрів може трапиться з дитиною в будь-який час року. Найбільш небезпечним сезоном є літо. В даний період характерна підвищена сонячна активність, температура повітря досягає критично високих цифр.

До групи ризику входять світловолосі, схильні до надмірної повноти діти, малюки до 3 років. Особливо пильно необхідно стежити за станом немовлят першого року життя.

Симптоми перегріву у дітей

Залежно від типу нервової системи малюк може поводитися по-різному. Найбільш ймовірна картина перегріву:

  1. Надмірна млявість або активність малюка. Увага батьків має відразу насторожити неадекватна поведінка крихти.
  2. Почервоніння шкірних покривів, поява на тілі багряних плям.
  3. Немовлята до року можу показувати своє погане самопочуття примхливістю, невгамовним плачем, неспокійним вертінням головою. Обертання головою це сигнал. Він повідомляє – у крихти з’явилися головні болі.
  4. Різко зменшується кількість сечовипускань. Немовлятам часто доводиться міняти пелюшки та повзунки. Відсутність сечовипускання більше 1 години, має стати причиною занепокоєння у батьків.
  5. Діти більш старшого віку можуть скаржитися на головний біль, запаморочення, напади нудоти.
  6. Підвищення температури тіла. При легких формах перегріву температура може підніматися незначно, при важких до 40 ° С.
  7. У ситуаціях, коли перегрів немовляти присутній постійно, на шкірі з’являються висипання у вигляді пітниці і попрілостей.

Перша допомога дитині при перегріванні

Варто зауважити, що перегрів малюки до 3 років отримують досить часто. Причиною цього є неправильне дотримання молодими батьками правил по догляду за немовлятами. Зайва тепла кофтинка одягнена на дитину, обігрівач у ліжечка малюка, гаряча вода у ванні, може стати причиною його поганого самопочуття.

Якщо дитина перегрілася, необхідно вжити заходів першої допомоги. При відсутності своєчасних правильних дій, може розвинутися тепловий удар – стан, що загрожує життю маленької людини.

Правила надання допомоги при перегріванні:

  – Оцініть стан крихти. При необхідності викликайте бригаду швидкої допомоги.
  – Віднесіть дитину в прохолодне приміщення або тінь.
  – Увімкніть вентилятор, обмахуйте малюка віялом.
  – Розстебніть, зніміть зайвий одяг.
  – Напоїть дитину. Ідеальним питвом є прохолодні: чиста вода, мінеральна вода без газу, підкисленна вода з лимонним соком. Рекомендується до застосування спеціальний розчин Регідрону, придбаний в аптеці. Давати його слід по черзі з простою водою. Поїти потерпілого необхідно дрібно, часто, маленькими порціями, щоб не виникло блювання.
  – Слідкуйте за станом дитини, розмовляйте з ним.
  – При хорошому самопочутті малюка посадіть в теплу (35 -36 ° С) ванну з водою. Не варто турбуватися, якщо вода трохи охолоне. Купати можна в перебігу 10 – 15 хвилин.
  – Якщо дитина погано себе почуває, від ванни краще відмовитися. Використовуйте протирання прохолодною водою. Можна застосовувати вологі компреси. Зробіть їх з м’якої тканини. Розкладіть компреси на зону чола, потилиці, шиї, ключиць, скронь, на внутрішні згини ліктів і колін.
  – Для лікування попрілостей і пітниці, рекомендовано застосування препаратів на основі цинку, спеціальних кремів і лосьйонів.
  – Дітям до 3 років, необхідно викликати дільничного педіатра додому для огляду крихти.

При наданні правильної допомоги, в більшості випадків перегріву, діти не потребують спеціалізованої медичної допомоги та лікуванні. За станом малюків, повинні уважно спостерігати батьки протягом 3 – 5 днів. При наявності питань які стосуються стану здоров’я дитини, слід звернутися до педіатра.

Тепловий удар у дитини

Тепловий удар є досить серйозним станом, який може статися з малюком в результаті тривалого перегріву. Причиною важкого стану може з’явитися: надмірна спека, укутування дитини в теплий і синтетичний одяг, тривале перебування його в задушливому, закритому приміщенні, знаходження малюка в тіні в дуже жаркий день, споживання малої кількості рідини. Для лікування неприємного стану в обов’язковому порядку необхідно звернутися за медичною допомогою.

Встигніть прийти на допомогу!

Симптоми теплового удару схожі за своїм опису з симптомами перегріву, відмінністю є значне погіршення стан дитини. Може спостерігатися наступна картина:

  1. Почервоніння шкірного покриву, поява багрових плям на тілі.
  2. Поява важкого частого дихання.
  3. Слабкість, млявість, сонливість, поява галюцинацій.
  4. Лепкий холодний піт.
  5. Підвищення температури до 40 – 41 ° С. На тлі лихоманки спостерігаються судоми.
  6. Гаряча шкіра, сухі слизові.
  7. Ломота в тілі, головний біль.
  8. Нудота, блювота.
  9. Розширення зіниць.
  10. У крайніх випадках спостерігається: втрата свідомості, мимовільне сечовипускання, зупинка серцебиття, дихання.

Виявивши симптоми теплового удару у дитини, діяти потрібно негайно.

Поетапне керівництво:

  – Викличте бригаду медиків.
  – Віднесіть малюка в тінь або прохолодне приміщення.
  – Увімкніть вентилятор. Якщо допомогу надають кілька осіб, можна обдувати дитину віялом.
  – Роздягніть малюка. Обов’язково укладіть на спину. Підкладіть під його ноги валик з речей. Слідкуйте за поведінкою дитини. Якщо він до тями, розмовляйте з ним, заспокойте його. У разі виникнення блювоти, поверніть малюка на бік.
  – Розкладіть мокрі компреси на області скронь, чола, потилиці, шиї, ключиць, на внутрішніх згинах ліктів і колін. Скористайтеся вологим обтиранням, збризніть обличчя потерпілого чистою прохолодною водою. Рекомендується звернути дитини у вологе простирадло повністю.
  – Ватка змочена нашатирним спиртом, поверне малюка до тями. Якщо препарату немає, злегка поплескайте малюка по щоках.
  – Стежите за диханням і серцебиттям. При їх відсутності, приступайте до штучного дихання і непрямого масажу серця. Ці процедури допоможуть зберегти життя дитині.
  – Якщо дитина у свідомості, напоїти його. Використовуйте: чисту воду, мінеральну воду без газу, воду злегка підсолоджену цукром.

Ретельно спостерігайте за станом дитини. Якщо дитині стало краще, не дозволяйте йому вставати. Дочекайтеся бригади медиків, довірте лікування лікарям. Як правило, після теплового удару діти потребують госпіталізації і спостереженні фахівців. Залежно від тяжкості удару, лікування може займати від 1 до 3 – 4 тижнів.

Сонячний удар у дитини

Сонячний удар може трапиться з дитиною в результаті тривалого перебування під променями відкритого сонця, в годинник сонячної активності. Даний стан може серйозно вплинути на здоров’я дитини, може стати причиною його смерті.

Симптоми сонячного удару дуже схожі з тепловим. Вони можуть з’явитися відразу або після впливу високих температур через 4 – 6 годин. Може спостерігатися:

  1. Надмірна активність або млявість в поведінці дитини.
  2. Головний і м’язова болі.
  3. Порушення координації.
  4. Запаморочення, непритомність.
  5. Порушення свідомості. При лихоманці – судоми, поява галюцинацій.
  6. Блювота, рідкий кал.
  7. Підвищення температури до критичних цифр (41 ° С).
  8. Холодний липкий піт, сухі слизові.
  9. Часте важке дихання.
  10. Не контрольоване сечовипускання, акт дефекації.
  11. Зупинка серця, дихання.

Тактика батьків. Це повинен знати кожен!

Батькам необхідно вчасно надати першу допомогу, до приїзду бригади медиків. Кожна секунда в даному випадку є дуже важливою і може коштувати життя дитині.

  – Викличте швидку допомогу.
  – Заберіть потерпілого в тінь. Забезпечте подачу свіжого повітря. Увімкніть вентилятор, використовуйте віяло.
  – Роздягніть малюка.
  – Оберніть малюка у вологе простирадло, прикладіть мокрі компреси, застосовуйте вологе обтирання прохолодною водою.
  – Підніміть ноги дитини, підклавши під них валик з ковдри або підручних засобів.
  – Слідкуйте за серцебиттям і диханням. У разі їх відсутності застосовуйте непрямий масаж серця і штучне дихання. При виникненні блювоти, поверніть дитину на бік.
  – Щоб повернути малюка до тями використовуйте ватку змочену нашатирним спиртом, поплескайте дитини по щоках.
  – Якщо малюк в свідомість, спробуйте напоїти його. Пиття давайте дрібно, часто, маленькими кількостями. В якості пиття підійде: прохолодна вода, вода злегка підсолоджена цукром. Розчин Регідрону можна чергувати по черзі з простою водою.

Сонячний удар є небезпечним станом і несе в собі реальну загрозу життю дітей. До групи ризику входять діти до 3 років.

Увага! При перегрів, тепловому і сонячному ударі не дозволяється застосовувати жарознижуючі засоби. Вони не знімуть жар, але можуть стати причиною ускладнень!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.