Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Які соціальні пільги та допомоги є в Україні при народженні дитини?

Які соціальні пільги та допомоги є в Україні при народженні дитини?
Які соціальні пільги та допомоги є в Україні при народженні дитини?
Про соціальні виплати загального характеру йшлося в попередній статті. Тепер настав час поговорити про допомоги спеціального характеру, виплата яких можлива за певних умов, а також пільги, які покладаються батькам неповнолітніх дітей.

Види допомоги в Україні, які виплачуються в певних випадках

До них відносяться:

  – Допомога малозабезпеченим сім’ям;
  – Допомога інвалідам дитинства і дітям-інвалідам;
  – Допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місцезнаходження невідоме;
  – Житлові субсидії.

Щоб вам призначили будь-яку з цих допомог, необхідно з’явитися із заявою в органи соціального захисту (УСЗН – управління соцзахисту населення). В кожному випадку необхідно підготувати конкретний пакет документів. Перелік необхідних документів вам видадуть на місці.

Розмір кожної допомоги можна знайти в спеціальних законах. Він зазначений як процентне відношення до прожиткового мінімуму, який можна подивитися в законі «Про державний бюджет» на конкретний рік. Розміри цього мінімуму для різних категорій осіб зазначені у ст. 7 цього Закону. Знаючи конкретний його розмір, нескладно порахувати відсотки від цієї суми. Вони-то й будуть остаточним розміром допомоги.

Виплачує всі ці кошти держава, тобто всі виплати включені до держбюджету на поточний рік.

Допомога при несплаті аліментів та інші обставини

Виплата допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів і т.д. , регулюється ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Її розмір встановлений на рівні 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на поточний рік. Вона носить тимчасовий характер і нараховується окремо на кожну дитину. Термін її виплати – 6 місяців.

Вона призначається в певних випадках, які необхідно документально підтвердити:

  – Коли не виплачуються аліменти
  – Коли один з батьків перебуває в місцях позбавлення волі або на військовій службі;
  – Коли неможливо встановити місцезнаходження другого батька.

Допомога дітям-інвалідам та інвалідам дитинства

Друга з перерахованих видів допомоги виплачується на підставі ЗУ «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам». Вона виплачується дітям (а по суті – батькам) до настання повноліття.

Для розрахунку допомоги для дітей-інвалідів підгрупи А береться прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, та вираховується 70% від цієї суми. Турбота їх батьків, яка проявляється в постійному догляді, “винагороджується” державою надбавкою на догляд за дитиною-інвалідом. Щоб дізнатися її, навіть не потрібно проводити ніяких математичних операцій. Вона дорівнює розміру одного прожиткового мінімуму для дитини певного віку.
Дітям-інвалідам до 18 років виробляються щомісячним виплати у розмірі 70% від того ж прожиткового мінімуму, а надбавка становить – 50% за аналогічним принципом.

Допомога малозабезпеченим

Малозабезпеченим сім’ям держава допомагає на підставі ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям». Якщо у вашій родині середній показник загального доходу нижче прожиткового мінімуму для сім’ї, значить ця виплата може бути вам призначена. Розмір її становить різницю між двома цими величинами, але він не повинен бути вище 75% від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї. Виплачується вона всього лише 6 місяців. Житлові субсидії призначаються одному з членів малозабезпеченої сім’ї на 12 місяців у разі, якщо існує різниця в розмірі оплати за житлово-комунальні послуги в межах соціальної норми житла і соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами. Отримуючи цю субсидію, такі сім’ї вносять оплату в межах соціальних норм і нормативів у розмірі індивідуального відсотка середньомісячного загального доходу.

Види пільг, що надаються батькам неповнолітніх дітей

Трудові пільги:

  – Оплата лікарняного при хворобі дитини;
  – Заборона на звільнення вагітних жінок, одиноких матерів та жінок які мають дітей-інвалідів до 14 років, а також маючу дитину до 3 років;
  – Жінок, у яких є діти, не можна залучати до нічних робіт;
  – Додаткова відпустка для матерів, у яких 2 або більше дітей, або рідна чи усиновлена дитина-інвалід, – 10 днів.

Інші пільги:

  – Безкоштовні путівки жінкам з дітьми до 14 років або дітьми-інвалідами або їх надання на пільгових умовах;
  – Безкоштовне відвідування дитячого садка.1 коментар

 1. Татьяна

  СОциальная помощь по-украински.
  Сижу в декретном отпуске. Получаю соцальную помощь. Каждая мамочка,которая посещает “собес” поймет мои чувства сразу- каждый поход это стресс и куча бумажек в которых данные, которые у социальных работников и так есть, но “нет, принесите с мокрой печатью” и т. д.
  Но сегодня я просто в глубоком шоке!!! Чтобы было всем понятно, рассказываю сначала: Сижу в отпуске по уходу за ребенком до 3-х лет, являюсь матерью одиночкой, есть второй ребенок 13 лет, от первого (официального) брака, алименты от бывшего мужа не получаю. Ежемесячно получаю 860гривен, как часть помощи по рождения ребенка до 3-х лет. Других доходов нет.
  До декрета получала неплохую (относительно) зарплату. Поэтому первые три месяца вообще никакие помощи права получать не имела. Потом оформила пособие как мать одиночка (так как там еще частично учитывалась зарплата, то получались копейки, но его можно пересчитывать хоть каждый месяц, так что решила оформить пораньше, а потом пересчитать). Пока разбиралась в видах социальной помощи и их начислении, поняла, что могу оформить пособие как малообеспеченная семья- оно самое большое и оформляется несложно. С тем и пришла в социальную службу. Милая женщина-инспектор, просмотрев бумаги, тут же предложила мне не только оформить пособие как малообеспеченной, но и с тем же пакетом документов пересчитать мое пособие как матери одиночки (“чтоб через пару месяцев опять бумаги не собирать”). Сначала я думала отказаться:оформи я 2 пособия или одно- конечная сумма должна была получиться одинаковой. Но инспектор гнула свое :”А законы меняются, а финансирование нестабильное- одни деньги задержат, хоть другие получите…” Я согласилась! ДУРА!!!!!
  Прошло полгода и я пришла переоформлять пособия, получила бумаги с перерасчетом и обомлела- из-за того, что у меня пособия шли по двум графам я теперь буду получать на 1400 (примерно)гривен меньше. То есть государство таким нехитрым способом обуло мою семью на 9000гривен!!!
  Зашла к инспектору. Та по-улыбалась и объяснила, что им “рекомендовано предлагать сразу несколько видов социальной помощи. Не расстраивайтесь- через полгода пересчитаете- будет опять больше. Это у всех так.” На мое шокированное :”Так это ж откровенное кидалово от государства ” ответили, что “это вы поняли. А в основнум люди довольны, что сразу несколько пособий получают”. Занавес!
  Теперь о том как это работает:
  До сукупного доходу сімей (одержувачів) входять:
  5.3) стипендії, пенсії, ДОПОМОГА При цьому до сукупного доходу не включається відповідна допомога, для призначення якої обчислюється сукупний дохід. При зверненні за призначенням декількох видів допомоги, розмір яких визначається з урахуванням сукупного доходу, до сукупного доходу сім’ї входять розміри призначених на дату звернення зазначених видів допомоги, крім допомоги, для призначення якої обчислюється сукупний дохід;
  Для тех кто прочел три раза и не понял объясним на ..Яблоках
  Представим, что помощь- это яблоки. Я каждый месяц получаю 1 яблоко (по уходу за ребенком до 3-х лет, назовем его “декретное”). Как мать одиночка я имею право на 3яблока. И мне дают к моему 1декретному еще 2″одиноких”яблока. Затем считают для моей семьи гарантированный прожиточный минимум и оказывается, что он 5яблок. И мне дают еще 2 яблока”малообеспеченных”.
  Таким образом первые полгода я счастливо жую эти 5 яблок в месяц. Но приходит время переоформления.
  Я по-прежнему получаю 1″декрктное”яблоко. Но когда считают мне пособие как матеи одиночке, то оказывается, что я получаю по 1 яблоку “декрктному” и 2″малообеспеченных”. Тоесть у меня уже есть 3 яблока, а значит “одинокие” яблоки мне не положены. По малообеспеченности мне считают в доход 1″декретное” и 2 “одиноких”, которые я успешно ела предыдущие полгода. И дают недостающие 2 “малообеспеченных”яблока. И остается у меня этих яблок… ТРИ!!!
  Посмотрим, что было бы, оформи я одно пособие- по малообеспеченности: мне к моему 1″декретному” добавили бы 4″малообеспеченных”. И через полгода бы пересчитали и все также и осталось бы. И через еще полгода. Но, помните как мне ответили “рекомендовано предлагать сразу несколько видов социальной помощи”. Вот и вся арифметика экономии госбюджета)))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.