Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

ВІЛ (СНІД) у вагітних. Чи може у ВІЛ-інфікованої жінки народитися здорова дитина?

ВІЛ (СНІД) у вагітних. Чи може у ВІЛ-інфікованої жінки народитися здорова дитина?
ВІЛ (СНІД) у вагітних. Чи може у ВІЛ-інфікованої жінки народитися здорова дитина?
При першому зверненні в жіночу консультацію обов’язково призначають аналіз крові на ВІЛ. Позитивний результат означає, що у жінки в крові є вірус імунного дефіциту. Деякі помилково називають цей стан СНІДом, але це не так, тому що СНІД – це термінальна або кінцева стадія ВІЛ, яка триває близько півтора року. Загальний стан організму при СНІДі настільки поганий, що вагітність наступити не може.

Що таке ВІЛ?

Вірус імунодефіциту людини – це частка сферичної форми діаметром до 120 нанометрів (для порівняння – еритроцит в 60 разів більше). Вірус містить 2 нитки РНК, ферменти, глікопротеїн, людські антигени, молекули для прилипання до клітки і деякі інші речовини.

Всі віруси можуть існувати тільки всередині живої клітини. Вірус імунодефіциту в якості господаря використовує лімфоцити, зокрема Т-хелпери. Це клітини, призначення яких – блокування всіх чужорідних субстанцій.

Коли ми поранили палець, то через короткий час місце порізу набрякає, червоніє і болить – там лімфоцити борються з прониклою інфекцією.

Жінка може не знати про те, що хвора на ВІЛ. Цей стан часто протікає безсимптомно, від моменту зараження може пройти до 10 років. Симптоми, які мають насторожити вагітну:

    • Збільшення більше 2 лімфовузлів.
    • Нічна пітливість.
    • Тривалий пронос.
    • Лихоманка «на рівному місці».
    • Поганий набір ваги або різке схуднення.

Чи можна позбутися від ВІЛ?

Перебіг ВІЛ напряму залежить від загального стану організму і способу життя. Засобів повного лікування від вірусу поки не винайшли, але за допомогою медикаментів розвиток вірусу можна зупинити на довгі роки – практично назавжди.

При позитивному аналізі жінку спостерігають 2 лікаря – гінеколог і інфекціоніст. Лікуватися потрібно обов’язково для того, щоб ймовірність передачі вірусу дитині знизилася. Якщо вірус не лікувати, то ймовірність зараження дитини досягає 35%, а якщо лікувати всіма призначеними препаратами – 1,2%.

Лікування призначає інфекціоніст строго індивідуально. Препарати блокують розвиток вірусу на різних стадіях – при прикріпленні до клітки, при дозріванні РНК, при розмноженні всередині клітини. Вибір препарату зумовлений загальним станом вагітної та плоду.

Чим небезпечний ВІЛ для вагітної та плоду?

Тим, що вірус руйнує захисні клітини або лімфоцити. Кількість лімфоцитів поступово скорочується, і організму нема чим боротися з інфекцією. У нашому великому організмі постійно живуть мікроорганізми, які називаються умовно-патогенними. Це бактерії, гриби, віруси та найпростіші – мешканці шлунково-кишкового тракту, ротової порожнини, піхви і анального отвору. У нормі вони не викликають захворювань, але при зниженні імунітету «піднімають голову» і стають хвороботворними.

Нелікований ВІЛ небезпечний викиднем – так природа бореться за збереження життя жінки.

Однак при повноцінному лікуванні – залежно від стадії хвороби і загального стану організму – ВІЛ-інфікована жінка може народити повністю здорову дитину.

Їй не можна буде годувати її грудьми, щоб не заразити – але це дрібниці в порівнянні з тією загрозою, яку дитині пощастило уникнути.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.