Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Вагінальні і маткові кровотечі під час вагітності

Вагінальні і маткові кровотечі під час вагітності
Вагінальні і маткові кровотечі під час вагітності
Кожна жінка під час вагітності сподівається на щасливий перебіг вагітності і народження міцного і здорового малюка. Але 9 місяців очікування таять у собі не тільки радість очікування. Це ще й 9 місяців тривог і переживань, особливо якщо з’являються різні симптоми, яких, по суті, бути не повинно.

До таких симптомів відноситься кровотеча – мабуть, самий лякаючий і, в той же час, самий неоднозначний симптом. Як показують спостереження – приблизно в половині випадків вагінальні або маткові кровотечі не являють ніякої загрози ні для мами, ні для дитини. Але в інших випадках – це грізний симптом, який не можна ігнорувати. Тому при появі кров’яних виділень під час вагітності краще перестрахуватися і звернутися до лікаря, ніж сподіватися на те, що все в порядку, і пропустити серйозне ускладнення.

Як відрізнити небезпечну кровотечу від нешкідливої

Всупереч поширеній думці, що на ранніх термінах вагітності будь-яка кровотеча – це викидень, саме в першому триместрі спостерігаються так звані «безпечні» кровотечі. Існує кілька ознак, за якими можна побічно судити про ступінь небезпеки кровотечі при вагітності.

1. Термін вагітності. До 12 тижнів кровотечі з піхви можуть бути як симптомом серйозного стану, так і явищем, що супроводжує звичайні фізіологічні процеси. У строк від 12-14 тижнів будь-яка кровотеча – це загрозливий симптом.

2. Колір крові. Світлі рожеві виділення, прожилки крові в слизу, яскрава червона кров, темні згустки або коричневі кров’янисті виділення – ці ознаки говорять про різні причини кровотечі з різним ступенем небезпеки.

3. Інтенсивність кровотечі. Необхідно оцінити кількість виділеної крові – це може бути як кровомазання, так і рясна кровотеча. До цього ж критерію можна віднести і тривалість виділень – кров може виділитися одноразово або кровотеча може тривати деякий час.

4. Наявність больового симптому. Якщо кровотеча супроводжується болем різної інтенсивності, то, швидше за все, це свідчить про серйозні проблеми.

Повною мірою оцінити значимість всіх цих ознак може тільки лікар, тому консультація фахівця обов’язкова.

Кровотечі в 1 триместрі

У першому триместрі часто спостерігаються маткові кровотечі (кровомазання) що не несуть загрози для вагітності. Вони можуть бути як матковими («помилкова менструація»), так і піхвовими – при мікротравмах, подразненні і т. д.

«Помилкова (хибна) менструація» – стан, яким може «похвалитися» 1,5% всіх вагітних жінок. Іноді відбувається гормональний збій, і дозрівання яйцеклітин не припиняється з настанням вагітності. Найчастіше це відбувається через недостатній рівень прогестерону. У такому випадку ще один або два цикли яєчники функціонують в своєму звичайному режимі, яйцеклітина дозріває, відбувається овуляція, і в звичайний термін місячних незапліднена яйцеклітина разом з невеликою кількістю слизу і крові виводиться з порожнини матки.

При «помилковій менструації» кількість виділень зазвичай менше, ніж у звичайному циклі. Іноді така менструація може послужити причиною викидня, тоді кровотеча буде інтенсивнішою, з темними згустками і супроводжуватиметься сильними болями.

Іноді через нестачу прогестерону відбувається порушення імплантації плодового яйця і уповільнення розвитку вагітності. Тоді до 12 тижнів періодично з’являються мізерні виділення у вигляді коричневих плям або невеликі кровотечі. При з’ясуванні причини вагітність можна зберегти, відкоригувавши рівень прогестерону за допомогою медикаментозного лікування.

Вагінальні кровотечі. Іноді під час вагітності з’являються кров’янисті виділення з піхви, пов’язані з фізіологічними особливостями вагітної. Найчастіше в них «винна» багата кровоносними судинами слизова шийка матки і матокового зіва. Під впливом фізичних навантажень або механічного подразнення під час статевого акту малі капіляри можуть пошкоджуватися і виділяти деяку кількість крові. Такі кровотечі абсолютно безпечні, безболісні і швидко закінчуються.

Небезпечні кровотечі 1 триместру

До таких відносяться кровотечі, пов’язані з позаматковою вагітністю та викиднем. У таких випадках кровотечі рясні, супроводжуються гострим або переймоподібним болем. При позаматковій вагітності стан вагітної швидко погіршується. Необхідна негайна операція.

При мимовільному викидні в залежності від стадії аборту біль може бути різної інтенсивності, у виділеннях присутні темні згустки. Лікарська консультація обов’язкова, оскільки часто потрібне вишкрібання матки для видалення кров’яних згустків, залишків функціонального шару слизової оболонки матки і припинення кровотечі.

Кровотечі у 2 триместрі

У цьому періоді кровотечі спостерігаються нечасто. Їх основними причинами є травми живота в результаті падіння або удару. Звертатися до лікаря необхідно в таких ситуаціях в будь-якому випадку, навіть якщо немає видимих виділень. Кровотеча може бути в порожнину матки, в підплацентарний простір або в черевну порожнину. Якщо вчасно не оцінити стан і ступінь тяжкості, то можуть бути серйозні наслідки.

Кровотечі в 3 триместрі

З 28 тижня вагітності будь-яка кровотеча – це привід для негайного звернення до лікаря. Основними причинами пізніх кровотеч можуть бути передлежання плаценти і передчасне відшарування плаценти.

При передлежанні плаценти або її низькому розташуванні можуть виникати кровотечі через розрив судин плаценти. Зазвичай такий стан не супроводжується болем, але при рясній кровотечі стан вагітної швидко погіршується, і без своєчасної допомоги можуть бути серйозні наслідки, як для матері, так і для дитини.

Передчасне відшарування плаценти – саме грізне ускладнення вагітності. Супроводжується сильними болями, рясною внутрішньоматковою кровотечею. Стан вагітної швидко погіршується, шкіра бліда, пульс прискорений. Артеріальний тиск падає. Необхідно негайне хірургічне втручання – кесарів розтин.

Що робити при кровотечах під час вагітності

Кровотечі під час вагітності – серйозний привід звернутися до лікаря. Звичайно, якщо стан загрозливий, то лікування проводиться в стаціонарі, і найчастіше це хірургічне втручання – вишкрібання, операція з приводу позаматкової вагітності або кесарів розтин. На долікарському етапі єдина рекомендація – повний спокій, положення вагітної – лежачи на лівому боці, і бажано холод на живіт.

При безпечних і несуттєвих кровотечах лікування проводять з урахуванням справжніх причин. Іноді при рясних виділеннях лікар може призначити Етамзилат або Дицинон для припинення кровотечі, прогестерон для нормалізації гормонального балансу і симптоматичне лікування при кровотечах, не пов’язаних з вагітністю.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.