Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Правила надання допомоги дітям при опіках рідинами (обшпарився)

Правила надання допомоги дітям при опіках рідинами (обшпарився)
Правила надання допомоги дітям при опіках рідинами (обшпарився)
Опіки є однією з причин дитячого травматизму. Нещасні випадки відбуваються в домашніх умовах, з необережності дорослих. Гарячі рідини (чай, суп, бульйон, вода, молоко, масло) є причиною отримання термічних опіків різного ступеня тяжкості. Шкірні та слизові покриви малюків дуже ніжні. Пам’ятайте це при годуванні їжею дітей до 3 років. Негаряча для дорослого їжа, може стати причиною опіку язика і губ у дитини.

Залишаючи гарячі рідини на столі, кухонній плиті, переконайтеся в тому, що небезпечна ємність знаходиться в зоні недосяжності для дитини. Захистіть простір своєї дитини і збережіть його життя і здоров’я!

Дитина отримала опік. Класифікація за ступенем тяжкості

Якщо стався нещасний випадок і дитина обпеклась та ошпарилась гарячою рідиною, в першу чергу оцініть ступінь тяжкості травми. Після цього негайно приступайте до надання першої допомоги.

1.Ожог першого ступеня – найсприятливіший за течією.

Малюк відчуває гострий біль в обкладеному місці, плаче, кричить. Шкіра в місці ураження червоніє, з’являється набряк.

При правильно наданій допомозі, шкірний покрив повністю відновлюється протягом 3 – 7 днів.

2. Опік другого ступеня.

Вимагає звернення за медичною допомогою при:

  – Ураженні великої поверхні шкірних покривів.
  – Ураженні слизових.
  – Опіках у дітей до року.

Після отримання опіків дитина відчуває сильний біль. На місці отримання опіку з’являються бульбашки заповнені прозорою або бурою рідиною. Після деякого часу характерна поява нових бульбашок, збільшення в розмірах старих.

Поверхневий шар шкіри – епідерміс, повністю гине. При правильно наданій першій допомозі і лікуванні, опік зникає через 7 – 10 днів. Слід від опіку може зберігатися від 1 до 3 місяців.

3. Опік третього ступеня.

Вимагає обов’язкового звернення за медичною допомогою та лікування в умовах стаціонару. В результаті контакту з гарячими рідинами повністю уражається шкірний покрив. На обпаленій і ошпареній поверхні утворюються великі напружені пухирі з рідиною.

Дитина відчуває сильний біль, плаче, кричать. Може розвинутися больовий шок. Шкірні покриви біліють, дитина втрачає свідомість, пульс і дихання стають рідкісними.

У разі поразки сосочкового шару шкіри після загоєння опіку залишаються грубі рубці, які вимагають застосування хірургічної пластики.

4. Опік четвертого ступеня – найнебезпечніший.

При отриманні необхідно негайно викликати бригаду швидкої допомоги. Характеризується повною поразкою шкірного покриву, підшкірно – жирової клітковини, м’язів, сухожиль, кісток.

Як допомогти, якщо немовля ошпарилось і обпіклося?

Якщо маленька дитина отримав опік гарячою рідиною, для початку усуньте джерело термічного ураження. Оцініть ступінь тяжкості і загальний стан малюка. При необхідності викликайте бригаду швидкої допомоги!

Заспокойте малюка. Не сваріть малюка за те, що він обпікся, це тільки посилить його занепокоєння і плач.

Якщо вражена шкіра під одягом, зніміть її. Не здирати тканину, якщо вона прилипла до шкіри. Акуратно полийте постраждале місце прохолодною, але не крижаною водою. У більшості випадків тканина відклеїться самостійно. Зніміть мокрий одяг з дитини.

Підставте постраждалу частину під прохолодну воду на 8-10 хвилин. Ця дія запобіжить подальшому розповсюдженню опіку углиб і широчінь тканин.

Не можна!

Занурювати малюка в холодну воду повністю, обробляти місце опіку льодом, спиртовими розчинами, жиром, дитячим кремом, олією. Не рекомендується використовувати для охолодження крижану воду, відкривати пузирі, щоб випустити їх вміст.

Ці дії можуть погіршити ситуацію, викликати ускладнення або шок.

Після охолодження обробіть постраждалу частину спеціальним препаратом.

В аптечці в обов’язковому порядку необхідно мати засоби першої допомоги!

Препарати дозволені для застосування у дітей до року. Можуть мати індивідуальну непереносимість і викликати алергічні реакції.

  1. Олазоль.
  2. Актовегін.
  3. Пантенол.
  4. Мірамістин.
  5. Бепантен плюс.
  6. Рятувальник.

При наявності бульбашок, накладіть зверху стерильну пов’язку. Не закривайте рану пластиром, вона повинна дихати.

Дайте випити малюкові знеболюючий і жарознижуючий дитячий препарат на основі парацетамолу або ібупрофену. Врахуйте дозування відповідно до віку і ваги крихти. Використовуйте: панадол, ефферолган, нуроцен, Ібуфен.

Протягом тривалості загоєння шкіри ретельно стежте за чистотою рани. Не дозволяйте малюкові чіпати хворе місце руками, здирати або відкривати пузирі.

Якщо дитина обпекла язик гарячої рідиною, охолодіть уражену частину. Дайте малюкові холодну рідину. Нехай набере і утримує її в порожнині рота до стану поліпшення. Холод зменшить біль. Використовуйте мазі з місцевим анестетиком для ротової порожнини: калгель, холісал, камістад гель. При відсутності спеціальних засобів дозволено полоскання рота розчином ромашки.

Особливостей надання та лікування опіків рідинами у дітей старше одного року істотно не відрізняється. Етап охолодження після отримання термічного ураження може подовжуватися до 15 – 20 хвилин в залежності від необхідності.

Зверніться до лікаря, якщо:

  – Біль після надання допомоги не зменшується
  – Піднімається температура
  – Інфікується і запалюється уражену ділянку шкіри
  – Дитина поводиться неадекватно. З’являється млявість, сонливість, блідість.

Не бійтеся звертатися до фахівців за допомогою. Покажіть дитину педіатру. Своєчасна консультація фахівця скоротить час захворювання, може зберегти життя.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.