Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Порушення мікрофлори піхви при вагітності

Порушення мікрофлори піхви при вагітності
Порушення мікрофлори піхви при вагітності
Животик вже великий, малюк активно ворушиться, кожен день нагадуючи про себе. Час в декретній відпустці летить непомітно, потрібно ще стільки всього зробити. І все б добре, але з’явилися якісь виділення з запахом. І аромат цей до того неприємний, з таким собі рибним душком. Напевно, треба звернутися до лікаря і дізнатися, може якась проблема?!

Порушення мікрофлори піхви: у чому причина?

У нормальних умовах в піхві жінки переважають молочно-кислі бактерії, які віддають перевагу жити в підкисленому середовищі здорової вагіни. Вони захищають слизову оболонку і можуть проявлятися незначними слизовими виділеннями без запаху. Якщо цих лактобактерій стає мало, то замість них починають розмножуватися умовно-патогенні мікроби. Вони теж у нормі є в піхві здорової жінки, але в дуже невеликих кількостях. Якщо їх багато, то порушується рівновага і розвивається бактеріальний вагіноз. Основними причинами дисбалансу мікроорганізмів є:

  – зміни гормонального фону при вагітності, коли гормони-гестагени зрушують середу піхви в сторону підлужування;

  – дисбактеріоз в кишечнику, який сприяє змінам у балансі мікробів в піхві;

  – використання лікарських препаратів при вагітності, які можуть впливати на мікрофлору;

  – хронічні інфекційні процеси в організмі вагітної жінки, з яких найчастіше має значення хронічне запалення в сечових шляхах;

  – хронічні статеві інфекції, вчасно не виявлені і загострюються при вагітності.

Дисбіоз піхви: як проявляється?

Буває й так, що вагітна жінка взагалі нічого не відчуває, і тільки при взятті мазків лікар бачить по аналізах наявність бактеріального вагінозу. Проте частіше у жінки виникають скарги:

  – на постійні білі, які по вигляду можуть бути білими гомогенними, або рідкуватими, або слизисто-білими;

  – на неприємний «рибний» запах, що виникає постійно або періодично;

  – на свербіж, що періодично виникає, який проходить після проведення гігієнічних заходів;

  – на зрідка турбуюче печіння, частіше пов’язане з візитом в туалет «по-маленькому»;

  – на дуже неприємні відчуття при статевому акті, аж до повного небажання займатися цією справою.

При огляді лікар обов’язково зверне увагу на ознаки роздратування слизових оболонок, які на вигляд мають почервоніння і набряклості слизових оболонок. Результат з лабораторії вкаже на наявність в мазках запального процесу, обумовленого рясною умовно-патогенною мікрофлорою, основним представником якої буде гарднерелла. Оптимально для діагностики зробити бактеріальний посів виділень з піхви з визначенням чутливості збудників до певних антибактеріальних препаратів. І в обов’язковому порядку треба здати аналізи на хронічні статеві інфекції.

Дисбактеріоз піхви: як лікувати?

Лікувати цей стан необхідно обов’язково. Це потрібно, щоб повернути вагітній жінці комфорт життя. І, головне, щоб не допустити ускладнень вагітності та пологів, пов’язаних з дисбактеріозом піхви.

Якщо при обстеженні на інфекції, що передаються статевим шляхом, буде щось виявлено, то лікар призначить специфічне лікування. Причому, лікуватися треба буде удвох – і жінці, і статевому партнерові.

Якщо причина дисбіозу піхви у загостренні хронічних інфекцій інших локалізацій, то необхідно провести відповідний курс лікування. При наявності проблем з кишечником, в обов’язковому порядку необхідно спробувати відновити нормальну ситуацію в шлунково-кишковому тракті і в майбутньому обов’язково дотримуватися відповідної дієти.

Якщо ж причини бактеріального вагінозу обумовлені вагітністю, то за результатами мазків і бакпосіву лікар призначить лікування. Воно, як правило, проводиться місцевими препаратами у вигляді вагінальних свічок. У більшості випадків на 100% позбутися від дисбіозу при вагітності неможливо, але, головне, щоб підійти до кінця вагітності без скарг і ознак запалення в піхві.

Порушення мікрофлори піхви: чим загрожує?

По суті, бактеріальний вагіноз – це запальний процес в майбутніх родових шляхах. Виходячи з цього, слід розуміти, що в першу чергу це надасть достатньо серйозний вплив на малюка, що народжується. Коли він буде проходити родовими шляхами, то збере на себе всі інфекційні фактори з них, що може стати причиною інфекційно-запальних ускладнень у дитини, від банального кон’юнктивіту до пневмонії.

Для жінки бактеріальний вагіноз неприємний не тільки проявами у вигляді запаху і виділень. Він може спровокувати несвоєчасне вилиття навколоплідних вод і передчасні пологи. Запальний процес змінює стан слизових оболонок, що стане причиною травм і розривів піхви в пологах. І не варто забувати про післяпологовий період – там можливі інфекційно-запальні хвороби на рівні промежини, піхви і матки.

Коли при вагітності виникають такі специфічні скарги, як білі з запахом, потрібно обов’язково інформувати лікаря. Відповідне обстеження і правильно призначене лікування стануть гарантом того, що не буде серйозних проблем у мами і новонародженого малюка.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.