Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Молочниця під час вагітності – причини, симптоми, лікування, наслідки

Молочниця під час вагітності - причини, симптоми, лікування, наслідки
Молочниця під час вагітності – причини, симптоми, лікування, наслідки
Як це незручно і неприємно! Постійно якісь густі білі виділення, бруднять нижню білизну. До вечора або перед сном обов’язково заважає заснути свербіння між ніг. А якщо ще і печіння з’являється, то хоч вовком вий, до того неприємно. Можна хоч по тридцять три рази на дню митися, а все безсенсово – майже відразу все знову починається. Думки всякі в голову лізуть – либонь, чоловік наліво сходив і заразу якусь в будинок приніс. І до прийому в жіночій консультації ще тиждень. Не потрібно чекати. Скарги на рясні виділення з піхви – це вагомий привід прийти до лікаря раніше призначеного часу.

Молочниця: що за проблема?

Це не по-медичному, але суть від цього не змінюється. Грибкове ураження слизової оболонки піхви називають молочницею через те, як виглядають виділення: густі молочно-сирнисті. Правильніше називати цю проблему кандидозом за назвою основного збудника – кандида альбіканс.

Цей грибок в мінімальних кількостях живе на слизових оболонках у всіх людей. За певних умов він може почати розмножуватися, приводячи до запального процесу. Крім незручностей для жінки він може створити неприємні ситуації при вагітності і під час пологів, тому лікувати прояви кандидозу потрібно обов’язково. До речі, кандидоз не відноситься до хвороб, що передаються статевим шляхом. А у вагітних кандидоз буває в кілька разів частіше, ніж у жінок поза вагітністю.

Молочниця: чому у вагітних значно частіше?

1. Зміни в гормональному фоні

При вагітності відбуваються гормональні зміни, зумовлені необхідністю виносити плід. Ні циклічності гормональних процесів, а основними стають гормони-гестагени. Саме вони створюють такі умови в піхві, що для грибків настає сприятлива пора. Вони починають розмножуватися і з’являється молочниця.

2. Придушення імунітету

Вагітна жінка носить плід, який для неї генетично наполовину чужорідний, і щоб не відбулося відторгнення, природа спеціально знижує імунні реакції в жіночому організмі. Будь-яке придушення імунітету провокує розмноження грибків роду кандида.

3. Супутня патологія

Під час вагітності може загостритися хронічна інфекція, наприклад, в нирках. Це зажадає використання антибактеріальної терапії, що може спровокувати кандидоз. Якщо у жінки є ендокринні проблеми або порушення метаболічних процесів, то це теж посприяє молочниці.

Молочниця: як проявляється?

Вагітну жінку можуть турбувати такі симптоми:

  – Білі, переважно виглядають, як густі білі пухкі або, як сир;

  – Свербіж і печіння біля входу в піхву, як за наявності виділень, так і без них;

  – Підвищення вираженості свербіння в нічний час або після проведення гігієнічних заходів;

  – Виражена болючість при статевому акті.

Лікар при огляді побачить типові виділення і ознаки запального процесу. У мазках лаборант знайде активні форми грибка кандида.

Молочниця: як лікувати?

Лікар, поставивши діагноз кандидозу піхви, обов’язково призначить відповідне лікування. Як правило, з огляду на наявність вагітності, лікарський препарат буде використовуватися тільки місцево. Оптимально, якщо буде проведе бакпосів виділень з піхви з визначенням чутливості збудника до певних антигрибкових препаратів. Однак на це потрібен час – близько тижня. А жінку біль та свербіж турбують зараз. Тому в більшості випадків спочатку призначаються прості протигрибкові свічки, які в будь-якому випадку полегшать стан жінки. Звичайно ж, з урахуванням безпеки для плода. Надалі можна скоригувати лікування за результатами бакпосіву.

Категорично не можна:

  – Займатися самолікуванням і застосовувати свічки, які порадила подружка;

  – Приймати системні препарати, які широко рекламуються в засобах масової інформації, мовляв, прийняв таблетку, і молочниці немає;

  – Самостійно припиняти використовувати призначене лікарем лікування, особливо, коли після 2-3 свічок всі симптоми молочниці зникли;

  – Підстьобувати імунітет імуномодуляторами, виходячи зі знання про те, що імунодефіцит є однією з причин молочниці.

Молочниця: які проблеми може принести?

Як і будь-який запальний процес, кандидоз може нанести негативний вплив на вагітність і пологи. Особливо, якщо не лікувати молочницю. До ускладнень і небезпек, пов’язаних з кандидозом, слід віднести:

  – Підвищений ризик передчасного розриву плодових оболонок з розвитком передчасних пологів;

  – Значно більш часте отримання травм і розривів шийки матки і стінок піхви за рахунок запальних змін;

  – Ризик інфікування плода при проходженні по родових шляхах;

  – Більш висока частота ускладнень в післяпологовому періоді, пов’язана з наявністю вогнища запалення в організмі ослабленою вагітністю та пологами жінки.

Кандидоз піхви, що виявляється низкою неприємних симптомів і створює значний дискомфорт для вагітної жінки, може стати причиною для ускладнень при вагітності, в пологах і післяпологовому періоді. Суворе виконання призначень лікаря дозволить позбутися від неприємних симптомів і підготувати пологові шляхи до того моменту, коли малюк з’явиться на світ.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.