Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Годування груддю: природні механізми

Годування груддю: природні механізми
Годування груддю: природні механізми
Годування грудьми – велике чудо, подароване жінці самою природою. Кожен дотик до материнських грудей дарує малюкові частинку Вашої любові і ніжності. Дитина відчуває Вас поряд з собою. Насолоджуйтесь хвилинами психологічної близькості, тому що період годування груддю не так вже й великий.

Механізми природного вигодовування дуже складні. Годування грудьми дає можливість крихітці задовольнити свої основні потреби: поїсти, втамувати спрагу, заспокоїтися, заснути. Позитивно годування відбивається і на здоров’ї матері. Під час годування грудьми в крові підвищується рівень окситоцину – гормону, що сприяє скороченню матки. Відповідно, знижується кількість крові, що втрачається в післяпологовий період.

Процес лактації запускається при першому контакті мами і крихти. Відразу після народження маленької людинки намагайтеся весь час знаходитися поряд з нею. Прикладайте малюка до грудей на першу його вимогу. Спочатку замість молока буде надходити молозиво. Молочна залоза виробляє невелику кількість цього продукту. Але його цілком достатньо для годування, оскільки вміст поживних речовин у молозиві дуже високий.

Дитина активно смокче груди, розробляючи протоки. Цим груди підготовлюються до подальшої годівлі. Якщо в цей час годувати немовля тільки грудьми, на зміну молозива прийде довгоочікуване молоко.

Вироблення організмом грудного молока

Надходження молока в протоки індукується занепокоєнням дитини, його криком, навіть дотиком матері до тіла малюка. Смокче дитина груди у дві фази. Перша фаза спрямована на підготовку грудей до годування. Смоктальні рухи ритмічні і часті, сприяють розширенню проток, виділенню молока та просуванню його до поверхні. Друга фаза являє собою глибокі і повільні смоктальні рухи. Двухфазність годування варто враховувати при самостійному зціджуванні і виборі молокоотсоса.

У першу фазу дитина смокче молоко, яке накопичилося в протоках молочної залози. У другу – те молочко, яке знаходиться набагато глибше.

Саме такий ритм годування грудьми запобігає появі проблем з молочною залозою. Чим частіше Ви прикладаєте дитину до грудей, тим більше буде вироблятися молока. Склад молока і його кількість для наступного годування закладається під час поточного.

Спочатку годівлі груддю молока може бути більше або менше, ніж потрібно малюкові. За два-три тижні дитина встановить свій режим годування та харчування буде рівно стільки, скільки необхідно.

До шести місяців фахівці радять годувати дитину виключно грудьми. Після закінчення даного віку в раціон маляти зазвичай вводиться прикорм, а природне вигодовування за бажанням матері триває хоч до трьох років.

Зберігання грудного молока

Надлишок молока зціджуйте і зберігайте в холодильнику. Якщо у мами раптом знизиться лактація, можна підігріти молочко до тридцяти семи градусів і дати малюку. Для зберігання грудного молока краще придбати спеціальні пакети.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.