Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Чи можна вагітним за кордон \ подорожувати? Все про відпочинк вагітних за кордоном

Чи можна вагітним за кордон? Розповімо Вам про всі «підводні камені» відпочинку вагітних за кордоном
Чи можна вагітним за кордон? Розповімо Вам про всі «підводні камені» відпочинку вагітних за кордоном
Настав сезон відпусток, поїздок. Лякатися не потрібно, якщо данний час співпав з періодом вагітності. Зовсім навпаки, це буде гарною можливістю відпочити, набратися сил перед пологами, першими місяцями доглядом за малюком. Щоб літній відпочинок воістину став позитивним, необхідно врахувати важливі нюанси цікавого з усіх боків становища. Вагітність, яка у жінки протікає без ускладнень, не виступає протипоказанням до подорожей. Особливо, коли термін вагітності зовсім невеликий. Однак якщо мають місце бути абсолютно будь-які проблеми, пов’язані з виношуванням дитини, наприклад, загроза викидня, наявність пізнього токсикозу, то від далеких поїздок краще утриматися.

Якщо в планах майбутньої мами відвідування екзотичної країни, то варто ще на етапі планування задуматися, а чи варто туди взагалі їхати зараз. Важливим фактором буде виступати рівень гігієни країни.

Коли ж їздити на моря?

Коли ж їздити на моря?
Коли ж їздити на моря?
Напевно, найголовніше питання: коли їхати найбезпечніше? Краще відправлятися в подорожі під час другого триместру, це між 18-м і 24-м тижнем. У цей період небезпека випадку передчасних пологів / викидня дуже мала. Також слід враховувати власні обставини. Наприклад, якщо жінка чекає трійню, то в цей період їхати нікуди не рекомендується, оскільки потрібні будуть медичні часті огляди. Ще в 2008-му році гінекологи та акушери Американського коледжу настійно рекомендували жінкам не їхати за кордон, відправлятися в будь-які поїздки, у разі терміну вагітності менше 18-го тижня або більше 24-го тижня вагітності. Перед самою поїздкою варто заздалегідь проконсультуватися з лікуючим лікарем. Відвідування лікаря (контрольне) має бути безпосередньо перед самою поїздкою. Є такі відчайдушні матусі, які вирішуються на подорожі після 32-го тижня. Але акушери-гінекологи кажуть, що це дуже небезпечно. Зростає ризик виникнення передчасних пологів. Гірше буде, якщо перейми почнуться в незнайомій місцевості з чужими лікарями або ж у поїздці. Не потрібно соромитися, а слід попросити контакти свого гінеколога, можливо, є лікарі-знайомі в тій країні, місті, куди відправлятиметься вагітна жінка, розпитати про клініки, які викликають довіру.

Вибір маршруту

Вибір маршруту
Вибір маршруту
При плануванні маршруту, варто пам’ятати, що існують напрямки, які будуть протипоказані майбутнім мамам. Як уже згадувалося, це екзотичні тури. Наприклад, подорож в Азію, Африку буде небезпечною через можливість підхопити рідкісну інфекційну хворобу. Крім усього, такі курортні країни, як Індія, Куба, Мексика занадто далеко знаходяться. Перельоти з частими пересадками стануть нудними для звичайного туриста, а для майбутньої мами – нестерпними. Варто приділити увагу тому, що дані країни перебувають під впливом іншого кліматичного поясу, тому, в травні місяці не секрет, що температура навколишнього повітря може доходити до показника в +30°С. Такий, занадто жаркий клімат, що не буде корисним ні малюкові, ні мамі. Існують більш прийнятні країни, романтичні куточки за кордоном. Краще вибирати такі країни, чиї природні умови будуть нагадувати звичні. Наприклад, дивовижними курортами є країни Балтії, Болгарія, Хорватія. Порадує хорошими кліматичними умовами півострів Крим.

Звичайно ж, від автобусних екскурсійних турів відразу доведеться відмовитися. Програма з безліччю пам’яток може здаватися привабливою, але вона буде непосильною вагітній жінці. Навіть сильно активним матусям слід думати, перш за все, про крихітку в животику. Також слід відмовитися від усіх екстремальних видів відпочинку, як серфінг, дайвінг, прогулянки на велосипедах, підкорення вершин. Варто віддати перевагу комфортабельному, спокійному відпочинку. В основу вибору маршруту повинні лягти два принципи-орієнтиру: максимальне отримання задоволення і мінімальне напруження. В жодному разі, перед тим, як приймати рішення про поїздку, вагітній потрібно відвідати консультацію свого гінеколога.

Незалежно від терміну вагітності, існує цілий ряд протипоказань до подорожей:

  ● часті блювотні позиви;
  ● загрози переривання вагітності;
  кровотечі;
  ● ситуації, коли будь-який вид навантаження здатний викликати кровотечі;
  анемія;
  ● мало- або багатоводдя;
  ● рубець на матці після планової операції – кесаревого розтину;
  ● недуги жіночої статевої системи;
  ● загострена форма хронічних захворювань.

Лікарі настійно рекомендують утриматися від поїздок жінкам, які зачали дитинку за участю ЕКО, тобто вдалися до стимуляції овуляції.

Виїзд вагітних за кордон

Майбутній мамі, окрім паспорта, потрібно взяти обов’язково всі виписки з медичної карти, причому, щоб вони були зроблені в останній період, результати досліджень, аналізів. Якщо є можливість, то і координати спостерігаючого лікаря.

Страховка вагітних для виїзду за кордон

Потрібно відразу продумати питання, яке пов’язує майбутню матір з медичною страховкою. Зараз туристичні фірми зобов’язані її надавати. Однак, найчастіше, медична страховка передбачає страхові випадки для вагітних строком до 12-ти тижнів. Якщо термін вагітності більше, то краще знайти самостійно страхову компанію, яка зможе продати поліс з урахуванням усіх нюансів.

Поїздка за кордон вагітної: правила

Поїздка за кордон вагітної: правила
Поїздка за кордон вагітної: правила
Потрібно відразу забути про важкі, непідйомні сумки, особливо, якщо тягти їх доведеться самостійно. Брати в поїздку слід тільки найнеобхідніше, а потім ще й викласти з сумки половину. Важливо залишити те, що допоможе відчувати себе краще. Вибирати сумку краще на коліщатках. Під шию потрібно взяти надувну подушку, термальну воду, щоб було чим умити обличчя, а ще знадобиться плеєр із заспокійливими мелодіями. Поїздка за кордон може бути пов’язана з великою витратою грошей, якщо буде необхідно отримати медичну допомогу. Треба взяти з собою кредитні картки, якими можна буде скористатися. Приховати деякий грошовий запас на саму дорогу також варто. Медична евакуація коштувати може дорого.

Потрібно постаратися запастися водою, здоровою їжею. Рідину можна брати бутильовану, пакетовану, негазовану. У дорогу можна взяти фрукти, овочі, сухофрукти, горіхи. У дорозі довго зберігати курку, рибу не можна. Перед самим вживанням потрібно переконатися, що вони цілком придатні. У спекотну погоду від них краще взагалі відмовитися. Замінити ці продукти можна хлібцями, булочками з цілісного зерна. Категорично заборонено їсти в придорожніх кафе, вживати шкідливі закуски, бабусині продукти з вокзалів.

В аеропортах, ж/д вокзалах стоять металодетектори. Вони вважаються цілком безпечними для вагітних. Проте якщо є сумніви, можна попросити обшукати руками. Під час вагітності авіаперельоти безпечні, якщо дотримуватися правил, бути обережними. Дитина в навколоплідних водах захищений від зміни атмосферного тиску. Через кожну годину польоту варто проходжуватися по салону. Це нормалізує кровообіг, не дасть утворюватися згусткам крові. Зневоднення організму допускати не можна. Потрібно пити звичайну воду. Якщо є можливість, то можна обзавестися спеціальними шкарпетками для перельотів. Вони допоможуть поліпшити циркуляцію крові. На заміну добре підійдуть гольфи від варикозного розширення вен. Не варто соромитися просити плід, подушку. Все ж, у першому триместрі краще відмовлятися від тривалих перельотів. Якщо під час діагностики проявилася патологія вагітності, як гестоз, передлежання плаценти, кисневе голодування дитини, загроза викидня, багатоплідна вагітність, то подорож краще здійснювати наземним транспортом і не на дуже великі відстані. Якщо ж під час перельоту почалися перейми, то потрібно відразу поставити до відома екіпаж.

Не кращим першим досвідом відпочинку на кораблі буде морська поїздка під час будь-якого періоду вагітності. Такий вид подорожі буде протипоказаний жінкам з токсикозом або гестозом. Якщо жінку загойдує і в наземному транспорті, то справжнім кошмаром буде морська хвороба. Однак, ті, хто в автомобілі не відчували себе погано, будуть здивовані змінам у своєму організмі. Тому, такий вид поїздки варто виключити до кращих часів.

Але і поїздка на машині буде достатньо незручною. Якщо вагітна жінка особисто за кермом, то в далекі поїздки не варто їхати. Безпечною поїздкою вважатиметься та, коли є стаж не менше одного року, стійка психіка, міцні нерви, чіткі знання правил руху, помірна швидкість. Потрібно враховувати, що зміни в гормональному фоні можуть позначатися на здібностях керувати машиною, тому, за кермо потрібно сідати у винятковому крайньому випадку. Якщо будуть помічені погіршення самопочуття, від поїздки за кермом потрібно відмовитися. За кермом відволікатись на телефон, радiо, сторонні звуки не потрібно. А пропускати всіх, хто сильно хоче обігнати, слід. Перед виїздом краще добре вивчити карту, з’ясувати, чи є по шляху населені пункти з можливістю надання медичної допомоги. Коли ж у машині вагітна жінка – це простий пасажир, то, в першу чергу, потрібно дбати про особисте самопочуття. Верхню частину ременя краще розташувати між грудьми, опустити збоку живота, а нижня частина ременя проводиться по стегнах, під животом. Допускати тривале порушення кровообігу не можна. Потрібно розминати ноги, робити обертання, хитання. Випивати води потрібно багато, особливо у спеку. На митниці залишатися в жаркій машині не потрібно. Цей час можна провести в магазині поруч, де є кондиціонер. Протягом усієї поїздки потрібно зупинятися, дозволяти собі ходити.

Майбутній мамі поїздка на поїзді буде давати більше можливості розслабитися. Можна полежати на кушетці, піднявши ноги, ходити часто в туалет при частому сечовипусканні, спокійно їсти, пити чай. Якщо є токсикоз, то під час трапези сусідів можна вийти з купе. Потрібно не забувати брати антибактеріальний гель, негазовану воду, вологі серветки. Ці всі складові можуть бути у провідниці, але краще запастися своїм, якісним і заздалегідь. Якщо у квитку стоїть верхня полиця, то обов’язково потрібно піти на обмін з тим, у кого нижня. Також не завадить звернутися за допомогою для спускання матраца, подушки, якщо вагітна жінка їде одна.

Як вести себе на пляжі?

Як вести себе на пляжі?
Як вести себе на пляжі?
По приїзду в готель, після заселення, варто гарненько відпочити з дороги. Для одних – це буде гарячий душ і глибокий сон, а інші натягнуть новенькі купальники і побіжать на пляж. Потрібно обов’язково користуватися сонцезахисними маслами, кремами, лосьйонами з високим фактором захисту. Щоб не отримати сонячний удар, варто проводити час у тіні, в кафе, в номері в обідні години. Потрібно багато пити, носити головні убори, сонячні окуляри. Більше часу проводити в морі, а не в хлорованому басейні.

Безпечна їжа

До їжі, будь-яких напоїв потрібно бути вкрай уважною. Слід дотримуватися рекомендацій щодо вживання здорової їжі, уникати потенційних небезпек. Вибирати ресторани тільки ті, які виглядають охайно, чисто, де є вже випробувані якісні страви. Їжа, що викликає сумніви, не повинна входити в раціон харчування. Варто бути обережними з їжею, яка продається в ринкових наметах. У них м’ясо, часто, напівприготоване. Перед подорожжю краще дізнатися, як справи йдуть з водою. Підтримувати рівень води в організмі у вагітної жінки потрібно постійно, тому можна пити дистильовану воду, використовувати для чищення зубів, якщо до місцевої є сумніви. А ось пити напої з льодом суворо заборонено.

Аптечка для вагітної туристки

Сформувати аптечку потрібно заздалегідь. Надії на придбання медикаментів на місці дуже мало. У разі, коли це якісь певні ліки, які використовуються при вагітності, потрібно взяти їх з собою. Даний препарат в чужій країні можуть не випускати. У мінімальний набір повинні входити: парацетамол, активоване вугілля, но-шпа, свічки з папаверином, вітаміни.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.