Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Болі внизу живота під час вагітності

Болі внизу живота під час вагітності
Болі внизу живота під час вагітності
Адже ось прихопило! І так несподівано. Спазм внизу живота скрутив так, що ні дихнути, ні видихнути. А потім також несподівано біль пройшов. І що це було?! Чи потрібно про це говорити лікарю? Адже, по суті, було всього один раз і більше не турбує. Авось, не повториться.

Болі при вагітності: які можуть бути причини?

1. Зміни в анатомічному розташуванні внутрішніх органів

При вагітності зростаюче плодовмістилище змінює анатомію органів в животі. Для першого триместру актуальні невеликі тягнучі болі, які пов’язані з натягуванням зв’язкового апарату матки при її поступовому переміщенні вгору. У другому триместрі характерний тиск матки на передню черевну стінку і зміщення внутрішніх органів вгору і в сторони. У третьому – здавлення внутрішніх органів плодовмістилищем великих розмірів.

2. Зміни у функціонуванні внутрішніх органів

Звичайно ж, в першу чергу змінюється робота кишечника. Це відбувається за рахунок гормонального впливу гестагенів, які гальмують перистальтику. Тенденція до запорів може стати причиною болю в животі у вагітної жінки. Тиск на сечовий міхур створить дискомфортні болі, пов’язані з сечовипусканням.

3. Загострення хронічних хвороб

При деяких хронічних захворюваннях внутрішніх органів періоди загострення будуть проявлятися різного роду болями. Наприклад, дуже характерні болі в животі, пов’язані із загостренням хронічного гастродуоденіту.

4. Підвищення тонусу матки

Це найбільш важливі і небезпечні болі. Наступаючі переймоподібні болі можуть бути на будь-якому терміні вагітності. Їх, як правило, завжди можна пояснити будь-якими причинами. Наприклад, несподіване фізичне навантаження. Або різка емоційна реакція. Факторів, що підвищують тонус матки, досить багато. Якщо при вагітності часто виникають переймоподібні больові відчуття, то необхідно повідомити про це лікаря.

Болі в животі: що робити?

Де б не застав вагітну жінку біль, необхідно зупинитися, сісти або лягти, і спробувати розслабитися. Якщо в цей момент треба працювати, то потрібно припинити будь-яку діяльність. Якщо стресова ситуація в розпалі – треба відразу ж викинути проблему з голови і прислухатися до малюка – як він там, ворушитися чи що? Якщо біль повторився хоча б ще раз, то найближчим часом треба обов’язково потрапити до лікаря і розповісти про цю проблему.

Разом з лікарем необхідно знайти причину, тому що безпричинних болів не буває. Якщо це проблема внутрішніх органів, то її необхідно вирішувати: нормалізація роботи кишечника із запобіганням запорів, лікування хронічного гастриту.

Лікар може призначити дообстеження, щоб зрозуміти природу болів. Якщо ж з’ясується, що больові відчуття відбуваються через підвищення м’язового тонусу плодовмістилища, то треба відразу починати зберігаюче лікування. Можливо, його слід почати в стаціонарних умовах, щоб гарантовано зберегти вагітність. У кожному конкретному випадку тільки лікар зможе визначитися з місцем і обсягом лікувальних заходів. Якщо ж нічого не робити, то найнеприємнішим з ускладнень може бути або викидень при термінах до 22 тижнів з гарантованою смертю плоду, або передчасні пологи з сумнівним прогнозом для життя і здоров’я малюка.

Не можна покладатися на авось при виникненні больових відчуттів при вагітності, особливо, якщо вони повторюються. Спільно з вашим лікарем потрібно знайти причину і почати адекватне лікування. Це дозволить впевнено і спокійно пройти весь довгий шлях від зачаття до народження малюка.2 коментарі

  1. Світлана

    Доброго дня,вагітність 19-20 тижнів.Вяора ходили на УЗД сказали що все добре.Сьогодні ниюча біль внизу живота та в попереку.Піжкажіть що це може бути?дякую

  2. Маряна

    Добрий день зробила тест на вагітність він позитивний і моментами тягне низ живота що це може бути?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.