Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Болі в боці під час вагітності

Болі в боці під час вагітності
Болі в боці під час вагітності
Яких тільки проблем при вагітності не виникає. То там кольне, то тут почне тягнути. На цьому тлі болю в боці здаються ще однією неприємністю, на яку не варто звертати увагу – саме пройде. Однак не все так просто. Найчастіше тривалі болі з однієї зі сторін тіла можуть говорити про наявність дуже неприємних проблем.

Болі в боці: які можуть бути причини?

1. Запалення в нирках

На тлі зміненого стану в організмі вагітної жінки створюються умови для виникнення запального процесу в сечових шляхах. Особливо якщо раніше хоч раз у житті був пієлонефрит. Гостре запалення або загострення хронічного процесу в першу чергу проявиться неприємними болями з однієї зі сторін тіла – праворуч або ліворуч. Болі в боці будуть невиражені – просто неприємно і все.

2. Загроза невиношування

Зовсім не обов’язково, що при підвищенні тонусу матки хворобливі відчуття будуть тільки внизу живота. Часом, особливо якщо м’язовий тонус змінюється локально по ребру матки, біль виникатиме у боці.

3. Зміни в роботі внутрішніх органів

При порушенні роботи кишківника і виникненні запору, можливий спастичний біль у боці ліворуч. Це буде в тому випадку, якщо калові маси скупчилися на виході з кишківника. Як правило, після його спорожнення всі болі відразу проходять.

4. Проблеми з хребтом

Зростаюче плодовмістилище здавлює навколишні органи, в тому числі, чинить тиск на місця виходу спинномозкових нервів на рівні поперекових хребців. Це може проявитися хворобливими відчуттями в спині або в будь-якому з боків. Особливо актуально у тих жінок, які до вагітності лікувалися у невролога від остеохондрозу.

5. Гострі стани

При виникненні досить сильних болів у боці праворуч слід обов’язково виключити гострий апендицит, відвідавши лікаря-хірурга. Якщо до вагітності у жінки була кіста яєчника або субсерозний міоматозний вузол на матці, то зміни в цих пухлиноподібних утвореннях можуть створити умови для болю в боці.

Болі в боці: що робити?

У кожному конкретному випадку слід подивитися, з чим пов’язані больові відчуття. Якщо з’являються тиснучі і тягнучі болі в боці , які супроводжуються прискореним болючим сечовипусканням і підвищенням температури (нехай навіть тільки до вечора і не вище 37,5), то необхідно подумати про пієлонефрит і звернутися до лікаря.

Якщо після візиту в туалет «по-великому» болю в боці відразу ж проходять, то необхідно постаратися нормалізувати харчування і створити умови для хорошої роботи кишківника.

Якщо болі у боці виникають при несподіваній зміні положення тіла (різкий поворот або нахил), то можна думати про остеохондроз та лікування у невропатолога.

Якщо сильний біль справа не проходить, то потрібно викликати карету швидкої допомоги, тому що гострий апендицит – це загроза життю жінки і плоду. Втім, причину будь-яких сильних болів справа або зліва слід шукати в стаціонарних умовах.

Якщо ж причина больових відчуттів у зміні м’язового тонусу плодовмістилища, то цілком достатньо просто лягти і прийняти ті ліки, які прописав лікар для збереження вагітності.

Вагітній жінці, при виникненні болю в боці, потрібно повідомити про це лікарю. З’ясування причин і відповідні лікувальні заходи дозволять уникнути таких неприємних ускладнень, як передчасне переривання вагітності, гострого запалення в нирках з розвитком інфекційних ускладнень у мами і плоду, виникнення геморою на тлі постійних запорів. Правильне і своєчасне лікування дозволять без проблем доносити і народити здорового малюка.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.