Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Анафілактичний шок під час вагітність

Анафілактичний шок під час вагітність
Анафілактичний шок під час вагітність
Алергічні реакції, можуть сильно вплинути при вагітності на стан жінки-алергіка. При такій гострій алергічній реакції, як анафілактичний шок, життя знаходиться в найбільшій небезпеці.

Анафілактичний шок – це гостра, іноді блискавична, алергічна реакція, розвивається у відповідь на повторний контакт з речовиною, що викликає алергію. Ніхто не застрахований від цього стану, але люди, схильні до алергічних реакцій знаходяться в групі ризику по розвитку анафілактичного шоку.

Симптоми анафілактичного шоку

Розвивається цей стан швидко – від контакту з алергеном до розвитку шоку може пройти від декількох секунд до кількох годин.

Так як це все ж алергічна реакція, то першими симптомами (при поступовому розвитку шоку) можуть бути явища кропив’янки та набряку Квінке, свербіж шкіри. Про розвиток самого шоку кажуть, коли мають місце такі ознаки:

При анафілактичному шоці стан швидко погіршується, і при несвоєчасному наданні лікарської допомоги може наступити летальний кінець.

Що може викликати анафілактичний шок

Причиною алергічного шоку стає алерген, що потрапив в організм. А, як вже говорилося раніше – алергеном може бути що завгодно. Найбільш часто причинами анафілактичної реакції стають:

Так як реакція анафілаксії настає у відповідь на повторний контакт з алергеном, то можна бути впевненим на 100%, що ось саме «на це нічого не буде»! Якщо пацієнту-алергіку проводилися раніше аналізи на виявлення титрів імуноглобулінів Е, то при наявності високих значень IgE ризик розвитку анафілактичного шоку підвищений.

Проведення аллергопроб дозволить заздалегідь дізнатися, які речовини здатні викликати реакцію гіперчутливості.

Перша допомога при анафілактичному шоці

Швидкість розвитку анафілактичної реакції залежить не тільки від імунологічного статусу людини, а й від шляху потрапляння алергену в організм. Так, попадання алергену на шкіру з меншою часткою ймовірності викличе анафілаксію, ніж наявність алергену в їжі або його вдихання. Найшвидше розвиток шоку – кілька секунд – спостерігається при укусах комах та ін’єкційних введеннях ліків.

Якщо є підозра на анафілактичний шок, то слід негайно викликати «Швидку»!

Перша допомога при анафілактичному шоці полягає в підтримці життєздатності хворого до прибуття бригади «Швидкої допомоги». Якщо є можливість, то слід припинити контакт алергену з потерпілим. Якщо це укус бджоли, то необхідно видалити жало, обробити місце укусу детергентом (спиртом, оцтом) і, по можливості, накласти джгут вище місця укусу.

Якщо є можливість, то необхідно ввести внутрішньовенно або внутрішньом’язово Преднізолон або Дексаметазон (2-3 ампули). Якщо потерпіла у свідомості, то можна дати таблетку будь-якого антигістамінного препарату під язик – так швидше подіє препарат.

Іноді може знадобитися штучне дихання і непрямий масаж серця.

Лікування анафілактичного шоку проводиться тільки лікарем!

Вагітність та анафілактичний шок – як уберегтися від такої проблеми

Як відомо, вагітність – зовсім особливий стан, здатний повністю змінити звичний спосіб життя і здоров’я жінки. Для того щоб знизити ризики появи таких небезпечних станів як анафілаксія, в період очікування дитини слід дотримуватися певних правил.

По-перше, раціон жінки повинен бути збалансованим і не містити потенційно небезпечних для неї продуктів (зазвичай алергіки знають продукти, які їм протипоказані).

По-друге, вагітність – не час для харчових експериментів. Навіть якщо раптом захотілося серед ночі з’їсти коктейль з морепродуктів і закусити його полунично-апельсиновим десертом, то піддаватися на такі провокації організму не варто – чи мало як відреагує ваша імунна система на таку «аллергенну бомбу».

По-третє, будьте обережні з ліками! При наявності протипоказань до більшості медикаментів під час вагітності, майбутні матусі часто лікують свою застуду народними засобами і «безпечними» препаратами-сиропами-настоями на травах (часто імпортного виробництва і з незрозумілими компонентами). Адже саме пилок рослин – найпоширеніший алерген.

Якщо раніше, до вагітності, які-небудь ліки або продукт викликали алергічну реакцію – навіть незначну, то ні в якому разі не експериментуйте з їх прийомом!

При лікуванні анафілактичного шоку використовуються найрізноманітніші препарати – гормональні (адреналін, преднізолон), серцеві глікозиди, антигістамінні і розчини для інфузій. Оскільки йдеться про порятунок життя жінки, то в цьому випадку користь для матері переважає над усіма можливими наслідками для вагітності та плоду.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.