Кір, краснуха, вітряна віспа – відмінності у дітей

Кір, краснуха, вітряна віспа - відмінності у дітей
Кір, краснуха, вітряна віспа – відмінності у дітей
При появі маленької дитини перед батьками в певний момент може встати досить складне завдання – зрозуміти, яким саме інфекційним захворюванням, що супроводжується висипаннями, він захворів. Найбільше для дитячого віку характерні кір, краснуха і вітряна віспа, про відмінності яких я і хочу розповісти нижче.

Принциповим моментом є те, що вакцинація проти кору і краснухи проводиться практично всім на відміну від вітряної віспи. Отже, і зустрічальність вітрянки більше. Другим моментом є статистично більш легкий перебіг краснухи в порівнянні з кором і вітрянкою. Кір же навпаки, найбільш небезпечна дитяча інфекція. Часто зустрічається питання: чи це одне захворювання – кір та вітрянка. Скажу відразу – ні, це різні інфекційні хвороби, з різними збудниками і течією. А тепер перейдемо безпосередньо до симптомів.

Початок хвороби

Загальною ознакою практично будь-якого інфекційного захворювання є продромальний період. У цей час у малюка погіршується настрій, апетит, знижується активність, підвищується температура тіла. При краснусі і кору виникає нежить, кашель і кон’юнктивіт, тривалість яких від двох до п’яти днів. Грипоподібний стан під час кору має особливо важкий перебіг. Для краснухи в цей період характерне збільшення лімфовузлів на шиї і потилиці. Зрозуміти на даному етапі, яке саме захворювання розвинеться далі нелегко, можна лише почати припускати, згадуючи про можливі контакти з хворими людьми.

Період висипань

Характер висипань дає достовірну інформацію про природу інфекції, тому так важливо знати, чим вони відрізняються.

Колір

Блідо-рожеві при краснусі, рожеві при вітряній віспі і рожеві або коричневі при кору.

Поширення

Важливо, на якій частині тіла виникли перші висипання. Для краснухи і кору поширення починається з голови і шиї, вітряна віспа в першу чергу вражає тулуб. Відмінність кору від краснухи в тому, що підсипання відбуваються поступово протягом 4-х діб. Краснухи висип поширюється швидко – за одну добу. Відмінністю вітряної віспи від кору і краснухи є хвилеподібні підсипання, що супроводжуються лихоманкою, які тривають 3-4 дні.

Характер висипань

Висип при вітряній віспі є пухирець з прозорою рідиною всередині, який через кілька годин після появи розкривається і підсихає. Кір і краснуха характеризуються появою плоских плям діаметром кілька мм, і якщо при кору плями прагнуть до злиття, то при краснусі такого не відбувається.

Дискомфорт

Неприємні відчуття у вигляді свербежу доставляють лише бульбашки при вітрянці.

Ротова порожнина

Вірус краснухи може вражати слизову рота у вигляді невеликих рожевих плям. Вітрянка залишає в роті бульбашки, які швидко перетворюються в болючі виразки. Особливі висипання в роті при кору – так звані плями Філатова-Бєльського, являють собою дрібні, розміром з просо, білі висипання, оточені червоним обідком. Знайти такі висипання можна на внутрішній поверхні щік.

Результат висипань

При правильному догляді бульбашки вітряної віспи перетворюються в скоринки, відвалюються і не залишають сліду. Плями при краснусі відразу зникають без сліду, а от корові висипання спочатку проходять стадію лущення і пігментації.

Практично завжди за наявними висипами можна зрозуміти, яка саме інфекція вразила малюка. Але є випадки нестандартного перебігу захворювань, тому навіть при абсолютній впевненості в діагнозі батьки повинні показати дитину фахівцям.

Висип при краснусі
Висип при краснусі
Фото висипу від вітряної віспи
Фото висипу від вітряної віспи
Вітрянка - бульбашки з прозорою рідиною
Вітрянка – бульбашки з прозорою рідиною
Фотографії кору у дитини під час піку - 4-7 день, тяжке протікання хвороби
Фотографії кору у дитини під час піку – 4-7 день, тяжке протікання хвороби
Фотографії кору на першій стадії

А може і не інфекція…

Частіше, ніж будь-які інфекційні хвороби, у дітей спостерігається алергічна реакція у вигляді шкірних висипань. По-перше, слід згадати, з чим новим за останню добу контактувала дитина – їжа, рослини, тварини, нові іграшки, чужа квартира і т.д. По-друге, періодичність симптомів, як при інфекціях, визначити не вдасться. Висипання можуть бути різної форми – від плям до вузликів, з’являються практично відразу і розташовуються на окремих ділянках тіла: шия, сідниці і руки, наприклад.

Алергічний дерматит також може супроводжуватися нежиттю і кон’юнктивітом, а сама висип зудітися. Прийом протиалергічних препаратів викличе регрес симптомів вже на наступний день. Однак в будь-якій ситуації управляти лікувальним процесом повинен педіатр.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.