Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Жовте тіло в організмі вагітних, що це?

Жовте тіло в організмі вагітних, що це?
Жовте тіло в організмі вагітних, що це?
Всім відомо, що щомісяця в організмі жінки буває такий момент, коли ризик завагітніти особливо великий. Це називається овуляцією, період, коли яйцеклітина виходить у черевну порожнину. Під час такого виходу, фолікул, з якого яйцеклітина виривається, лопається, і на місці, де він був, з’являється жовте тіло. Жовте тіло виробляє такі гормони як прогестерон і естроген, які необхідні для збереження вагітності до 12-го тижня, поки утворюється плацента. Два цих гормони у відповіді за нормальний перебіг вагітності та пологів. Жовтим це тіло називається через те, що в ньому міститься жовтий пігмент – лютеїн.

Жовте тіло виконує свої функції до 6-го місяця вагітності, потім воно зникає, а його обов’язки бере на себе плацента. Розмір жовтого тіла коливається від 10 до 35 міліметрів. Якщо раптом його розмір менше, це означає, що у вас в організмі погано виробляється прогестерон, а це може призвести до викидня. Прогестерон можна заповнити наступними медикаментами: урожестан, крайнон, іпрожін, прожестожель.

На 18-му тижні вагітності ваш лікар зобов’язаний виміряти жовте тіло, бо саме в цей період всі функції тіла приймає на себе плацента. Щоб виміряти розміри жовтого тіла, проводиться ультразвуковий аналіз малого таза. Якщо жінка не може завагітніти, то, можливо, у неї недостатність жовтого тіла, і, як наслідок нестача в організмі прогестерону. Щоб призначити правильне лікування, лікар повинен вивчити овуляцію на кожному циклі.

Для того щоб виявити рівень прогестерону в крові, призначаються такі аналізи:

    ● аналіз крові на рівень прогестерону;
    ● ехографія жовтого тіла;
    ● біопсія ендометрію.

Сьогодні проблеми з функціонуванням жовтого тіла зустрічаються практично у 50% жінок, і найчастіше у них відбувається викидень на першому триместрі.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.