Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Затримка місячних як одна з ознак вагітності

Затримка місячних як одна з ознак вагітності
Затримка місячних як одна з ознак вагітності
Одного разу це відбувається в житті кожної жінки. Якщо менструація не прийшла в очікуваний день, то це ще не означає, що настала вагітність. Затримка місячних може бути причиною інших проблем, але в першу чергу, звичайно ж, слід подумати про наявність вагітності.

Затримка менструації: що робити?

Для пунктуальної жінки, яка веде календар менструацій, не складе ніяких труднощів помітити відсутність місячних в покладений день. На жаль, далеко не всі жінки відзначають критичні дні в календарі або в спеціальній програмі мобільного телефону, тому першим ділом потрібно зрозуміти – чи дійсно є затримка місячних або час ще не підійшов? Згадавши дату останньої менструації, можна робити висновки і робити певні дії.

1. Відчуття

Для початку треба оцінити стан організму, і подивитися, чи є симптоми, які виникли в останні дні. Наприклад, такі як легка нудота, відраза до м’яса, неможливість контролювати емоції, нагрубання молочних залоз з хворобливістю в області сосків. Якщо проблеми з емоціями ще можна пояснити зовнішніми факторами, то суб’єктивні відчуття в організмі рідко поєднуються з відсутністю менструації. Втім, буває так, що жінка не помічає ніяких змін в організмі.

2. Базальна температура

Простий і доступний метод виявлення вагітності – вимірювання температури в прямій кишці. Ця методика може застосовуватися тільки вранці. Жінці слід, не встаючи з ліжка, ввести заздалегідь приготований градусник в пряму кишку і почекати 10 хвилин. Якщо на шкалі термометра ртуть зупинилася на значенні 37 градусів і трохи вище, то можна сміливо припускати наявність вагітності.

3. Тест на вагітність

Зараз у будь-якій аптеці можна недорого придбати тест-смужку для визначення вагітності. Методика проста: треба опустити тест в ранкову сечу. Якщо відразу ж або після закінчення 1-3 хвилин на папірці в додаток до наявної смужці проявляється друга, то це говорить про вагітність. Дуже важливий нюанс – тест потрібно робити тільки з сечею, яка накопичилася за ніч. Якщо проводити тест з сечею, зібраною вдень або ввечері, то інформативність дослідження різко падає. І можна отримати помилково негативні результати, коли на папірці тільки одна смужка, а вагітність у жінки є. Іноді буває сумнівний результат, коли друга смужка дуже бліда, і проявилася тільки через 5 хвилин.

4. Тест на ХГЛ

Якщо виникають сумніви на попередніх етапах (відчуттів немає, базальна температура – 36,9, тест сумнівний), то можна здати кров з вени на хоріонічний гонадотропін. Цей гормон з’являється в крові жінки тільки під час вагітності. Його наявність в крові, і, головне, поступове підвищення концентрації, явно вказує на те, що жінка перебуває в цікавому положенні.

Досить часто жінка, у якої вчасно не прийшла менструація, відразу ж поспішає піти на ультразвукове дослідження. Але, по-перше, на маленькому терміні вагітності лікар ультразвукової діагностики може не помітити плодову бульбашку в матці. По-друге, на ранніх строках не бажано впливати на плід ультразвуковими хвилями. Рішення про те, чи потрібно проводити додаткові дослідження, приймає лікар. Тому при будь-яких сумнівах краще нанести візит до лікаря.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.