Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Засмага і вагітність: правила та протипоказання

Засмага і вагітність: правила та протипоказання
Засмага і вагітність: правила та протипоказання
Літо завжди асоціюється з відпочинком і красивим загаром. Засмага не тільки прикрашає жінку, а й надає сприятливу дію на імунну систему, обмін речовин, нормалізує тонус судин шкіри, бере участь синтез і вітаміну Д меланоцитами епітелію. Крім цього вченими доведено, що теплі сонячні промені мають антидепресивну дію. Але у вагітних часто виникає питання: незважаючи на всі позитивні ефекти засмаги, чи можна засмагати, перебуваючи в положенні?

Правила засмаги у вагітних

Гінекологи стверджують, що засмагати вагітним можна, однак робити це потрібно правильно і за відсутності протипоказань до знаходження під прямими сонячними променями. Під час вагітності організм жінки стає особливо чутливим до дії будь-яких подразників. Тому навіть, здавалося б, безпечні літні промені сонця можуть спровокувати порушення стану плода і переривання вагітності.

Протипоказанням до засмаги є будь-яка патологія як з боку безпосередньо вагітності, так і внутрішніх органів і систем. Особливо серйозно до засмаги повинні підходити жінки з наступною патологією:

  • Варикозне розширення вен.
  Цукровий діабет.
  • Порушення згортання крові.
  • Гіпертонічна хвороба.
  • Загроза переривання вагітності.
  • Патологія щитовидної залози.

Правила засмаги жінок в положенні:

  • Варто уникати прямих сонячних променів. Навіть у тіні дерев можна отримати засмагу, але при цьому уникнути агресивної дії ультрафіолету.
  Кращий час для засмаги: у ранковий час до 10 годин, денний і вечірній час після 16.00 -18.00. У обідні години перевагу краще віддати відпочинку в провітрюваному приміщенні.
  • Літній одяг має бути з натуральних тканин, які на відміну від синтетики не порушують тепловіддачу шкірних покривів і перешкоджають перегріву організму.
  • Головний убір повинен стати обов’язковим річним атрибутом вагітної.

Засмага в солярії і вагітність

Деякі жінки намагаються отримати всі позитивні ефекти засмаги, користуючись солярієм. Солярій, безсумнівно, останнім часом набув широкої популярності серед представниць жіночої статі, проте під часвагітності гінекологи всеж не рекомендують ним користуватися.

Виробники доводять безпеку використання солярію під час вагітності, але спостереження довели, що рідкісні ускладнення такого способу засмаги більш значущі, ніж його потенційна користь.

Найбільш частими ускладненнями засмаги, під час вагітності, в солярії є:

  • Перегрів не тільки організму жінки, а й плода, у якого найбільш чутливі до високих температур є нервові волокна і клітини головного мозку.
  • Поява темних пігментних плям. Навіть виробники соляріїв не заперечують той факт, що при гормональних порушеннях засмага має властивість лягати нерівномірно, а плямами. Це, безсумнівно, псує зовнішній вигляд жінки і враження від результату.
  Креми, використовувані для посилення засмаги під час відвідування солярію, в своєму складі містять токсичні речовини, які здатні проникати через шкірні покриви в кровотік, а з нього черезплаценту до плоду.

Гарна засмага має бути обов’язково безпечною, особливо під час вагітності, коли у жінки під серцем розвивається нове життя.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.