Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Які виплати у зв’язку з народженням дитини надають в Україні?

Які виплати у зв'язку з народженням дитини надають в Україні?
Які виплати у зв’язку з народженням дитини надають в Україні?
Держава дбає про матеріальне благополуччя сімей з дітьми, надаючи їм матеріальну допомогу. Не можна сказати, що виплата допомоги дозволяє батькам повною мірою забезпечити утримання дитини, але все таки є суттєвою підтримкою. Дублюючи ст. 3 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», враховуючи останні зміни, інформуємо, що на сьогоднішній день в Україні існують такі їх види:

Зверніть увагу! Раніше (до 1 липня 2014) до виповнення дитині 3 років, одному із батьків виплачувалася допомога по догляду за дитиною. Її розмір становив 130 грн. Зараз вона скасована, такі виплати не здійснюються в окремому вигляді, але вважається, що її включили в щомісячні виплати у вигляді допомоги при народженні дитини.

Про допомогу при народженні / усиновленні дитини в Україні

Ст. 12 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» свідчить, що розмір даного виду допомоги становить 41280 грн., 10320 грн. з яких виплачується однією сумою відразу при народженні дитини, а виплата решти грошей розтягувалася на 36 місяців по 860 грн.

Важлива інформація для тих, хто планує другу дитину: з 1 липня 2014 розмір даної допомоги єдиний для всіх випадків і не залежить від кількості дітей у сім’ї. Якщо раніше розмір був диференційованим, тобто чим більше дітей – тим більша сума, то тепер подібні надбавки анульовані. За другу, третю, четверту і т.д. народжену дитину вам покладається така ж сума, як і за першу, тобто 41280 грн.

Який розмір допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами?

Він безпосередньо залежить від доходу вагітної жінки, так як виплачується в розмірі 100% суми середньомісячного доходу (ст. 9 цього ж Закону), але не менш, ніж 25% від встановленого прожиткового мінімуму для працюючої особи. Ніяких змін щодо його розміру в 2015 році не спостерігається.

Який розмір допомоги при встановленні опіки чи піклування в Україні?

Ця допомога виплачується в розмірі дворазового прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку, який складає для дітей з 1 жовтня 2015:

    – До 6 років – 376 грн.;
    – З 6 до 18 – 468 грн.

Тобто необхідно помножити той прожитковий мінімум, який відповідає віку дитини, на 2, тоді отримаємо остаточний розмір даної допомоги:

    1) 376 грн х 2 = 752 грн.;
    2) 468 грн х 2 = 936 грн.

В якому розмірі зараз виплачується допомога матерям-одиначкам в Україні?

Якщо ви виховуєте рідну або усиновлену дитину (без батька), то вам повинні виплачувати різницю між 50% прожиткового мінімуму для відповідного віку дитини та середньомісячним загальним доходом сім’ї в розрахунку на одну людину (враховуються останні 6 місяців), але при цьому – не менше 30% належного для вашої дитини прожиткового мінімуму (його розміри вказані вище).

До речі, така виплата покладена не тільки матерям, а й батькам, якщо мати дитини померла.
А ось вже її розмір буде залежати від кількості дітей у сім’ї (на відміну від допомоги при народженні), так як вона нараховується на кожну дитину окремо, тобто розмір кожної однаковий, але він множиться на кількість дітей – отриману в результаті суму ви і будете отримувати щомісячно.

Можливих змін у здійсненні перерахованих виплат до кінця 2015 року чинне українське законодавство не передбачає. А що буде в 2016 році – покаже прийняття бюджету на наступний рік, який поки що знаходиться на стадії розробки.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.