Як зареєструвати новонародженого без батька в Україні?

Як зареєструвати новонародженого без батька в Україні?
Як зареєструвати новонародженого без батька в Україні?
Чомусь у сучасному світі чоловіча безвідповідальність проявляється часто-густо. Особливо яскраво це виявляється в той момент, коли приходить час реєструвати новонародженого. Фізіологічний батько існує, а ось «офіційного» – і з собаками не знайти. Моральний аспект питання краще залишити осторонь і холоднокровно розібратися в юридичних тонкощах даної ситуації.

Як бути з реєстрацією?

Наявність або відсутність батька жодним чином не впливає на ваше право і одночасно обов’язок зареєструвати дитину. Ви зможете це зробити самостійно і навіть більше того – за вас це зможуть зробити ваші близькі, так як мами (особливо в перший місяць життя дитини) вільними хвилинами часу не мають.

Де відбувається реєстрація новонароджених?

Згідно з положеннями Закону України «Про реєстрацію актів цивільного стану» подібні функції покладені на органи РАГСу. Інше питання – визначити, в яке саме його територіальний підрозділ слід звертатися. Згідно ч.2 ст.13 даного Закону реєструвати дитину потрібно за місцем його народження або за місцем спільного проживання батьків (або одного з них – як у нашому випадку). Відповідно, місце народження – відображається в довідці, виданій в пологовому будинку, а місце проживання матері – в її паспорті.

З якими документами потрібно йти в ЗАГС (ДРАЦС)?

Перед походом в ЗАГС (ДРАЦС) зберіть і укомплектуйте весь пакет необхідних документів:

    – Довідка з пологового будинку;
    – Паспорт матері;
    – Паспорт тієї людини, хто піде реєструвати дитину замість вас (бабусі, дідусі, подруга і т.д.);
    – Письмова заява матері про реєстрацію або того заявника, кому було довірено зареєструвати дитину;
    – Ваше письмову заяву про те, хто є батьком дитини і яке ім’я, по батькові, прізвище яке ви бажаєте присвоїти дитині, якщо самостійно в ЗАГС (ДРАЦС) ви з’явитися не можете.

При чому, подавати потрібно тільки оригінали документів, ксерокопія не підійде.

В який термін з моменту народження дитини повинна бути здійснена реєстрація?

В Україні цей термін визначений в 1 місяць з дня, коли був народжений на світ ваш малюк. На цьому наполягає законодавець у ч.3 ст.13 ЗУ, назва якого зазначено вище. Подібне порушення формує собою склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вам доведеться сплатити штраф, розміром від 17 до 51 грн.

Чи можна записати в свідоцтво про народження прізвище справжнього батька?

На це питання ст. 135 Сімейного кодексу України відповідає категоричною відмовою. Відповідно до неї прізвище в графі «батько» буде таким ж, як і прізвище матері, тільки змінене на чоловічий рід. Ну а вже ім’я та по батькові ви можете вказувати цілком реальні. Тільки, як самі розумієте, для батька даний запис не матиме жодних наслідків, оскільки фактично виходить нова, вигадана людина, яка не має з ним нічого спільного. Така позиція законодавця цілком справедливо стоїть на захисті прав чоловіків. Якщо чоловік не визнав дитину і не написав заяву в ЗАГС (ДРАЦС) про реєстрацію, значить немає жодних законних підстави «привласнювати» йому таку дитину. Все цілком логічно, інакше половину нашої країни становили б «законні» діти Філліпів Кіркорових, Миколаїв Баскових та інших.

Які прізвище, ім’я, по батькові дадуть дитині при реєстрації, якщо його батько невідомий?

Знову ж повертаємося до статті 135 СКУ. Вона свідчить, що прізвище в даному випадку може присвоюватися дитині тільки материнське, а ім’я та по батькові дитини записуються за вказівкою матері. У документі буде містяться в такому випадку позначка «зі слів матері».

Як ми бачимо, і без батька дитини можна вирішити всі документальні питання. Та й не вони головні в цій справі. Важливо, щоб ви, будучи матір’ю-одиначкою, змогли сформувати у дитини правильне бачення сім’ї та сімейних відносин. Любіть ваше чадо всім серцем, і тоді відсутність тата не стане для нього болючим спогадом дитинства.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.