Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Як вибрати дитячий садок для дитини? На що звернути увагу при його виборі

Як вибрати дитячий садок для дитини? На що звернути увагу при його виборі
Як вибрати дитячий садок для дитини? На що звернути увагу при його виборі
Дитячі садки буквально переповнені. Щоб дитину взяли до 2-3 років записуватися в чергу необхідно мало не відразу після його народження. Проте перш ніж зробити вибір на користь якого-небудь дошкільного закладу необхідно зібрати якомога більше інформації. Зважити всі за і проти, і розставити пріоритети.

Віддаленість від будинку

При виборі саду багато батьків в першу чергу звертають увагу на його наближеність до будинку. При відсутності особистого автомобіля щоденні поїздки в громадському транспорті стають справжніми тортурами для дитини, а ймовірність захворіти гострою респіраторною інфекцією в міжсезоння зростає.

Чистота, правила і безпека

У дитячому садку має бути чисто і безпечно як на майданчиках, так і в групах. Зверніть увагу на наявність розвиваючих іграшок в групі, стан меблів, сан вузла, чи достатньо ліжок у спальні, чи відкриваються в приміщенні вікна, чи надійно огороджені майданчики для прогулянок, чи відповідають вони віковим вимогам дітей і т.д.

Також важливо, наскільки різноманітно харчування для дітей. У кожній групі має бути стенд з меню на день, щоб батьки могли з ним ознайомитися. На всі державні садки продукти харчування розподіляються однакові. Чи отримують діти все, що їм належить? Тут велику роль відіграє сумлінність працівників саду.

Персонал і педагоги

Перш ніж зробити вибір на користь якого-небудь дошкільного закладу наведіть довідки про персонал, який там працює. Якщо сад, в який ви плануєте вести дитини знаходиться у вашому районі, то «сарафанне радіо» зробить свою справу і ви дізнаєтеся все. Мова йде не тільки про педагогів, але також про завідуючу, завгоспа, кухарів.

У знайомих мам дізнайтеся якомога більше про людину, якій збираєтеся довірити свою дитину. Але врахуйте, що не завжди вимоги й очікування батьків збігаються. Наприклад, для однієї мами важливо, щоб дітей водили на прогулянку в будь-яку погоду, а для іншої на першому місці навчальний процес. Всім критеріям відповідати складно, але педагог не повинен відступати від правил і санітарних норм, які для всіх дитячих садків однакові.

При подачі документів познайомтеся з вихователем, який восени прийме малюка в групу. Можливо, вдасться поспостерігати за робочим процесом. Хороший вихователь повинен мати індивідуальний підхід до кожної дитини, вміти вирішувати конфліктні ситуації, а не закривати на них очі, навіть якщо у нього 30 підопічних. Безумовно, у великому колективі дітей для їх же безпеки необхідна дисципліна. Строгість педагога зачату буде виправдана і доречна, але в міру. Між командним тоном і криком є істотна різниця.

Чого категорично не повинен робити педагог, так це скаржитися на велике навантаження і маленьку заробітну плату. Такий вихователь ніколи не буде ставитися до дітей «з душею». У кожному дитячому саду обов’язково повинні бути медсестра, психолог, логопед.

Керівництво

Коли йдете на знайомство із завідуючою зверніть увагу, які питання для неї початкові. Людина, яка знаходиться на своєму місці буде говорити про досягнення і життя саду, участі в конкурсах, про те, яку роботу виконали, який майданчик або групу упорядкували. Багато державних дошкільних установ перебувають у жалюгідному стані, тому при вступі батьки не дивуються, коли їм пропонують зробити благодійний внесок у фонд садка або надати будь-яку допомогу. Це нормально, коли справа не доходить до здирництва. Тобто завідуюч не може наполягати на фінансової допомоги.

Розвиток

Багато мам питання про навчальний процес ставлять практично на перше місце. Але варто враховувати, що для дитини раннього віку важливо не вивчення іноземних мов та алфавіту, а всебічний розвиток – знайомство з навколишнім світом, розвиток мовлення, заняття фізкультурою, рухливі ігри, уроки ліплення, малювання, музики і т.д. При правильному педагогічному підході малюкові будуть давати життєво необхідні знання, навички, тобто закладати необхідний фундамент.

Приватний дитячий садок

При виборі приватного дитячого садка вимог у батьків виникає більше. Адже не завжди оплата за такий сад відповідає його рівню тай, і від недобросовісних педагогів не застрахований ніхто. Тому тут також будуть важливі рекомендації батьків, знайомство з керівником і вихователем. Приватні дитячі садки не повинні відступати від санітарних норм, вимог і загальних правил. Особливості, методики, додаткові дисципліни, які пропонують – це важливо, але також має значення, те наскільки ваші вимоги й очікування збігаються з думкою батьків з вашої групи. Якщо є можливість вибору, то в ідеалі ви повинні бути однодумцями з іншими мамами хоча б з основних питань.

Знайти дитячий садок відповідний абсолютно всім критеріям буде складно, тому без зайвих амбіцій оцініть ситуацію і розставте пріоритети. Виберіть те, що відповідає вашим можливостям і потребам дитини. Нехай ваш вибір буде правильним, а адаптація малюка пройде легко і безболісно.1 коментар

  1. Ольга

    Хотілось би додати. Вибираючи садок, не соромтесь задавати питання персоналу днз. Можна також прогулятися біля садочка (під час навчального року) і послухати, як вихователь спілкується (поводиться) з дітьми, чи грає з ними рухливі ігри, чи може всю прогулянку розмовляє по телефону і не звертає уваги на дітей?! Влітку обов,язковим є питт,євий режим і панами. Було б добре, якби на території закладу було багато зелених насаджень та альтанки. Влітку це гарний захист від сонця! Є наївні батьки, які думають, що в днз мають працювати “святі люди”. Це не так! Є батьки, які “спихують” свою дитину в садок і вважають, що там мають усьому навчити! Це не так! На мою думку найголовніше у виборі днз – порядний, досвідчений вихователь!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.