Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Як привчити дитину засинати в своєму ліжечку

Як привчити дитину засинати в своєму ліжечку
Як привчити дитину засинати в своєму ліжечку
Ще жоден учений не привів незаперечні докази того, що для дитини надзвичайно корисно спати разом з батьками. Так що вибір за вами, практикувати спільний сон з малятком чи ні.

Однак неодмінно врахуйте сумний досвід багатьох молодих батьків, які привчили своїх карапузиків спати разом з ними. Адже незабаром мами і тати стикаються з неприємними наслідками такого рішення: підрослі крихти категорично відмовляються засипати у власному ліжечку.

Але якщо ви все ж хочете, щоб ваша дитина спала у своєму ліжку, то постарайтеся застосовувати рекомендації лікарів, зібрані в цій статті.

Коли привчати малюка спати окремо?

Розібратися в цьому нелегкому питанні вам обов’язково допоможуть наступні поради педіатрів:


 • З півроку немовля біологічно не потребує нічного годування, тому воно вже може спати окремо від вас.
 • Якщо малюк не прокидаючись спить в нічний час хоча б близько 6 годин, то його вже можна залишати одного на ніч в дитячому ліжечку.
 • Ви помітили, що малятко спокійно обходиться без вашої присутності мінімум 20 хвилин? Значить, пора вже карапузику вчитися спати окремо.
 • Дуже важливо, щоб дитина, що заснула у вас на руках або в вашому ліжку, прокинувся саме в своєму ліжечку. Так він поступово зрозуміє, що тільки це і є місцем для сну.
 • Але навіть якщо дитя звикло всю ніч перебувати у вашому ліжку, то все одно до виконання йому 1 року потрібно обов’язково привчити дитину до своєму ліжечку. Інакше у дитини виникнуть серйозні психологічні проблеми.

Як навчити малюка засинати самостійно?

Зберіть всю волю в кулак і намагайтеся не відступати від наступних рекомендацій:

 • Поставте дитяче ліжко поруч зі своїм. В один і той же встановлений час укладайте дитя в його ліжечко і фізично припиняйте спроби малюка вибратися звідти.
 • Пам’ятайте, що діти дуже наполегливі у своїх бажаннях. За право влягтися в вашому ліжку дитина цілком здатна боротися півтори-дві години. Але якщо ви теж опинитеся наполегливими, то дитя втомиться і нарешті засне.

  Головне – не дивлячись на жалібне ниття карапуза, не здавайтеся. Через тиждень дитя зрозуміє, що така нова реальність і йому треба змиритися.

 • Не відступайте від прийнятого рішення, якщо малюк навіть захворіє. Досить хоч один раз дозволити дитині повернутися в вашу постіль, як все доведеться почати спочатку. Причому повторний «бій» буде дуже важким: малюк ще настирніш стане домагатися повернення в ваше ліжко.
 • Знайте, що «переселення» немовляти в його особисте ліжечко може обернутися порушенням режиму. Він довго поневіряється, пхикає, не засинає, а вранці прокидається пізніше, пропускаючи ранкове годування, і вдень спить довше, ніж передбачалося, тому що добирає час нічного сну.
 • Тому будіть дитину вранці згідно з режимом. І розважайте його, поки не настане час відпочинку днем. Ось побачите: дитя засне без заколисування і пісеньок. Дайте йому поспати години півтори і знову будіть. Грайте з малюком до купання і останнього годування. Тоді сита і втомлена дитина засне швидше і менше буде прокидатися вночі.

 • Не забувайте: всі пункти щоденного розпорядку необхідно дотримуватися неухильно. Це допоможе малюкові швидше звикнути засипати приблизно в один час і в певному місці – своєму ліжечку.
 • Слідкуйте, щоб немовляті було комфортно спати. Вибирайте ортопедичний гіпоалергенний матрац. Подушку не купуйте: дітворі до 2 років вона не потрібна. Піжами і постільна білизна – тільки з натуральних тканин, щоб малюк не пітнів і не мерз в синтетиці. Тоді він проспить всю ніч спокійно.
 • Провітрювання і правильний мікроклімат в кімнаті – важлива умова для міцного сну. Температура і вологість повітря в спальні – 18-20 ° С і 50-70% відповідно. І краще крихту одягнути тепліше, якщо вважаєте, що в кімнаті прохолодно, але не підвищувати температуру в приміщенні.

Наостанок – ще одна порада: ліжечко повинно використовуватися виключно для сну. Весь інший час дитя повинне проводити в манежі або в іншому місці, пристосованому під його вік. І все у вас вийде, все буде добре! 🙂Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.