Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Ягоди з нашого городу: чи можна вагітним малину, полуницю, калину і смородину

Ягоди з нашого городу: чи можна вагітним малину, полуницю, калину і смородину
Ягоди з нашого городу: чи можна вагітним малину, полуницю, калину і смородину
Крім екзотичних фруктів часто на наших власних городах ростуть смачні і корисні ягоди. Подивимося, чи можна майбутнім мамам поласувати малиною, полуничкою, калиною або смородиною.

Фолієва кислота в малині і ризик алергії для вагітних

У малині безліч вітамінів, клітковини, жирних кислот. Високий вміст аскорбінової кислоти робить її незамінною при застудах. Фолієва кислота необхідна для формування організму малюка. Але при цьому багато майбутніх мам побоюються цієї ягоди через можливі алергічних реакцій та ймовірності маткових скорочень. Що ж, малина алергенна, тому слід з нею бути насторожі. Що стосується маткових скорочень, то їм сприяє швидше малиновий лист. Але зловживати їй не варто, особливо якщо вагітність протікає неспокійно.

Вкусняшка-полуниця для вагітної жінки

Якщо про алергенність малини можна сперечатися, то полуниця давно завоювала славу одного з найсильніших алергенів. Вона здатна викликати реакцію не тільки організму мами, але і з боку імунної системи плода. Крім того, полуниця має тонізуючий ефект, що може призвести до передчасних пологів. Але все-таки ягода ця і дуже корисна. Всього в ста грамах міститься добова доза вітаміну С! Багато в ній і фолієвої кислоти, заліза, фосфору, клітковини, що нормалізує травлення. Тільки їсти її потрібно правильно: обов’язково на ситий шлунок і потроху, щоб не спровокувати сильну алергію. Але якщо помітили хоч якусь реакцію, то більше експериментувати не варто.

Небезпека від калини під час вагітності

Про корисні якості калини чули всі. У народній медицині вона і від гінекологічних, і серцево-судинних, і шлунково-кишкових захворювань допомагає. Але вагітним жінкам вона категорично забороняється. Калина підвищує маткову активність, що може спровокувати передчасні пологи. Звичайно, в правильній дозі ця ягода може допомогти і без наслідків, але якщо ви вже задумалися про лікування калиною, то проконсультуйтеся з лікарем.

Користь смородини для вагітних

Смородина – ось ягода, яка може зайняти почесне місце на столі вагітної. Лікарі часом навіть рекомендують її вживати тим, у кого є схильність до анемії, набряклості або застуд. При цьому задіюються не тільки ягоди, але навіть листя – з них заварюють ароматні чаї. Смородина нормалізує стіл, може використовуватися як засіб від проносу. Вона підвищує імунітет, очищає організм від токсичних речовин, покращує функцію серцево-судинної системи. Тільки все ж вагітним, сподіваючись на «всемогущість», не потрібно їсти її кілограмами. Варто орієнтуватися на власний організм. І без смородини є схильність до запорів? Доведеться виключити її з раціону. Страждаєте від підвищеної кислотності шлункового соку? Краще також відмовитися, тому що вона її підвищить ще більше. Загалом, принцип для вагітних залишається колишнім – знати міру у вживанні будь-яких продуктів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.