Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Все, що повинні знати батьки про центри ігрової підтримки дитини

Все, що повинні знати батьки про центри ігрової підтримки дитини
Все, що повинні знати батьки про центри ігрової підтримки дитини
Практично всі сім’ї, в яких є маленькі дітки, стикалися з питанням адаптації дитини до дитячого саду. Для малюків перше відвідування дитячого саду – це, насамперед стрес не тільки для малюка, але і для його мами, він зумовлений багатьма факторами: різка зміна обстановки, боязнь залишитися зовсім одному без мами (тата, няні і т.д.), можуть виникнути деякі складності з незвичним розпорядком дня, режимом харчування. Що б уникнути стресу і швидше адаптуватися в дитячому саду, психологи рекомендують відвідувати Центри ігровий підтримки дитини (ЦІПД).

Розглянемо більш докладно, що ж таке ЦІПД?

ЦІПД – це працюючі на базі дитячих садків, центри ігрової підтримки для дітей від 1 року до 3 років. Основні завдання центрів:

  – Емоційний і психічний розвиток дитини, допомога в адаптації до дитячого саду;
  – Прилучення до творчості, розвиток навичок спілкування в колективі;
  – Допомога, консультації та ознайомлення батьків із сучасними методиками ігрових засобів навчання.

А говорячи «людським» мовою, то педагоги центру в ігровій формі навчать малюків спілкуванню з однолітками, розвинуть його пам’ять, увагу, мислення, естетичне сприйняття і творчі здібності, музичні здібності і ритміку.

Чим займаються в ЦІПД?

Заняття в ЦІПДі включать в себе:

  – Сюжетно-рольові ігри («магазин», «перукарня», «кухня»);
  – Активні ігри (ігри з м’ячем, скакалки);
  – Музичні заняття (танці, спів, гра на музичних інструментах);
  – Інтелектуальні та настільні ігри (лото, конструктори, аплікації, ігри з природним матеріалом);
  – Ігри, спрямовані на розвиток дрібної моторики за методикою Монтессорі та ін., Пальчикові ігри;
  – Ігрові сеанси у психолога;
  – Малювання та прикладна діяльність (ліплення, аплікації).

Для дітей організовують святкові ранки, театральні вистави і свята.

Для батьків в центрах влаштовують лекції, консультації, виставки та семінари з питань виховання дитини, гармонійних стосунків у сім’ї та розвитку дитини.

Заняття проводяться 3-4 рази на тиждень, тривалість занять встановлюється в залежності від віку дітей. Як правило, заняття проводять висококваліфіковані педагоги та психологи. Групи розраховані на 6-8 дітей. Великий плюс таких занять те, що на них присутні діти разом з батьками. Але якщо ви розраховуєте просто сидіти і дивитися на те, як займаються з вашою дитиною, то ЦІПД вас розчарує. Основний метод навчання в ЦІПДі побудований на тому, що малюк або робить все разом з мамою, або сам повторює дії самої рідної і близького людини, а не чужуї незнайомої тітки (так дитина залишається спокійною і уникає небажаних стресів).

Для кожної дитини створюється і постійно заповнюється спеціальна карта розвитку, в ній педагоги відображають підсумки занять і нервово-психічний стан дитини. Що має бути вказано в картах:

  – Поведінка;
  – Соціальна адаптація і гра;
  – Фізичний розвиток;
  – Навички спілкування та мовленнєвий розвиток;
  – Самостійність і незалежність дитини.

Якщо фахівці ЦІПДу виявлять у дитини проблеми з психічним розвитком, то вони зобов’язані (залежно від самої проблеми) призначити індивідуальні додаткові заняття, які допоможуть не тільки виявити проблему, але і максимально ефективно вирішити її. Фахівці центру в окремих випадках можуть направити дитину на консультацію в центр психолого-медико-соціального супроводу. Окремо хочу уточнити, що діток з явними неврологічними проблемами, ДЦП та аутизмом в ЦІПДи не приймають (виняток – ЦІПД при спеціалізованих дитячих садах), для занять з такими дітками існують спеціальні центри корекції розвитку дітей.

Які саме фахівці працюють в ЦІПДі?

Є стандартний штатний розклад для всіх ЦІПД: вихователь, педагог-психолог, музичний керівник, педагог додаткової освіти, медсестра, в деяких ЦІПД додатково працюють педагог-логопед і фізрук. Всі фахівці, що працюють в ЦІПДі, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством, а так само за якісне виконання своїх обов’язків по досягненню цілей поставлені в ЦІПД і за дотримання конфіденційності.

З якого ж віку краще починати відвідувати заняття в ЦІПД?

Як стверджують провідні фахівці: з 1 до 3 років розкриваються творчі здібності, уява і фантазія дитини, але оптимальний вік з якого, варто почати відвідування ЦІПД вибирати вам! Окремо зауважу, що мінімальний термін адаптації до вступу в дошкільний заклад – від 6 до 8 місяців.

Що потрібно, щоб потрапити до ЦІПД?

Для того, що б потрапити в ЦІПД Вам знадобиться:

  1. Надати заяву (у деяких центрах додатково вимагається заповнення анкети). Для подачі заяви при собі необхідно мати оригінал паспорта, оригінал і ксерокопію свідоцтва про народження дитини.
  2. Медична довідка для дитини з дитячої поліклініки (епідемічний стан, висновок інфекціоніста і педіатра), а так само довідка про стан здоров’я для дорослого, який буде перебувати з дитиною на заняттях.
  3. Домовленість з адміністрацією центру (в ідеалі, ви повинні стояти в черзі в дитячий сад, при якому складається ЦІПД).

При надходженні вас зобов’язані ознайомити з річним планом роботи ЦІПД, календарним планом роботи з вузькими спеціалістами, надати графік роботи і розклад занять вашої групи, в деяких ЦІПД надають список літератури, методичних посібників, які використовуються в роботі.

Є так само певний «дрес-код» для малюків і дорослих: змінне взуття, наявність додаткової змінного одягу малюкові, на заняття ІЗО потрібно принести дитячі фартушки і вологі серветки.

Вартість: так як ЦІПД – це спеціальний підрозділ держструктури (дитячого садка), то заняття в ньому – безкоштовні. Але, грунтуючись на особистому досвіді, уточню: у місяць ви будете витрачати близько 300 грн. на олівці, кольоровий папір, пластилін, картон, клей. Так само платними можуть бути індивідуальні заняття з вузькими спеціалістами: логопед, психолог.

На закінчення хочу сказати, порівнявши ЦІПД з приватними центрами раннього розвитку (старша дитина займалася в приватному центру, молодший в ЦІПД) особливої різниці в результатах я не побачила, а куди саме віддавати своє чадо вирішувати вам.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.