Вагітність нареченої і подача заяви до ДРАЦС в Україні?

Враховується вагітність нареченої і подача заяви в ДРАЦСв Україні?
Враховується вагітність нареченої і подача заяви в ДРАЦСв Україні?
Життєві реалії такі, що вагітність дівчини в більшості випадків є каталізатором прийняття рішення про одруження. Адже часто-густо зустрічаються пари, які перевіряють свої відносини на міцність і не поспішають надавати їм офіційний статус. Зовсім інша справа – коли дівчина завагітніє: часу на перевірку вже не залишається, необхідно поспішно відправлятися в ЗАГС (ДРАЦС – офіційна назва – від «державної реєстрації актів цивільного стану»), щоб народжена дитина мала законних батька і матір, одружених. Якщо ви знаходитесь якраз в такій ситуації, ця стаття буде дуже корисна.

Чи можуть розписати в Україні по швидше, якщо дівчина вагітна?

Як уже говорилося в загальній статті про реєстрацію шлюбу в Україні, після подачі заяви в ЗАГС (ДРАЦС), нареченому і нареченій дається місяць роздумів. Сімейний Кодекс в ч.1 ст. 32 пояснює, що реєстрація шлюбу може бути проведена не раніше, ніж через місяць після подачі заяви.

Але коли наречена знаходиться в «особливому» становищі, така неспішність може бути зайвою. По-перше, кожна дівчина мрієте виглядати найкрасивішою і стрункою на своєму весіллі, а зайвий місяць очікувань може зіграти злий жарт з її зовнішністю. По-друге, зміни в організмі, пов’язані з вагітністю, відбиваються і на нервовій системі – багато хто хоче розписатися «тут і зараз», щоб не нудиться в невідомості і незрозумілому статусі. Український законодавець робить це цілком можливим, щоб не змушувати нервувати зайвий раз майбутніх мам.

Ч. 2 ст. 32 СКУ містить в собі застереження: у разі вагітності нареченої шлюб може бути зареєстрований у день подання заяви або ж протягом місяця після цього.

Зверніть увагу: факт вагітності потрібно довести документально, Вашу голослівну заяву ніхто не візьме до уваги. Тому перед тим, як відправитись в ЗАГС, навідайтеся до лікаря в лікарню, щоб він підтвердив «становище» довідкою. Також не забудьте паспорта, якщо маєте намір подавати заяву.

Реєстрація шлюбу з неповнолітньою у разі вагітності (Україна)

В Україні право укласти шлюб мають особи, які досягли 18 років (згідно ст. 22 СКУ). Багато хто зараз сперечаються про те, що 18 років – це небагато завищена вікова межа, оскільки в сучасних реаліях необхідність одружитися виникає набагато раніше (наприклад, коли дівчина вагітніє). Але рішення українського законодавця про встановлення саме такого вікового порогу пояснюється тим, що в 18 років людина стає дієздатною, а значить може здійснювати юридично значимі дії.

У певних випадках шлюб можуть укладати і шістнадцятирічні особи. Що це за випадки – Сімейний Кодекс не називає, і тільки в ч.2 ст. 23 містить наступне формулювання: «за рішенням суду такій особі може бути надано право на шлюб, якщо це відповідає її інтересам». Тобто визначитися з такими випадками закон надає право суду, але спираючись на судову практику, можна сміливо заявити, що всі заяви від вагітних зазвичай задовольняються.

Що необхідно зробити, щоб ЗАГС прийняв заяву від неповнолітньої (порядок дій)

Для того, щоб ЗАГС прийняв заяву від неповнолітньої особи, необхідно для початку отримати право на шлюб. Воно буде отримано в той момент, коли на руках буде рішення суду про те, що Ви наділяються таким правом.

Рішення суду отримати не так складно, так як подібного роду справи розглядаються в окремому провадженні, а не в позовному, що значно економить час і спрощує процедуру (ч.3 ст.234 ЦПК України). Щоб ініціювати розгляд Вашого питання, складіть і подайте заяву до районного суду за місцем проживання.

Для розгляду справи за вашою заявою можуть бути запрошені батьки та інші зацікавлені особи, але їх незгода на шлюб не є підставою для відмови у задоволенні заявленої вимоги. Головне – щоб передбачуваний шлюб відповідав інтересам заявника (в даному випадку – вагітної дівчини).

Після винесення позитивного рішення, Вам необхідно з’явитися в ЗАГС з наступними документами:

    – Паспорт;
    – Вирок суду;
    – Довідка про вагітність (вона дозволить «прискорити» розпис).

Ніякі додаткові дозволи від батьків не потрібні. Судове рішення презумує, що Ви вже є дієздатною особою в повній мірі, а тому можете самостійно здійснювати в своїх інтересах юридичні дії, в т.ч. одружитися / виходити заміж.

Рішення суду про надання права на реєстрацію шлюбу з 16 років може бути винесено і на користь молодої людини, якщо його дівчина вагітна, і він бажає одружитися з нею.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.