Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Ворушіння малюка: на що звертати увагу

Ворушіння малюка: на що звертати увагу
Ворушіння малюка: на що звертати увагу
Заповітні дві смужки на тесті стають кращим подарунком для майбутньої мами. Вона починає по-іншому сприймати світ, виховує себе, намагається отримати більше інформації про розвиток своєї крихітки, щоб не нашкодити йому. Адже її малюк найкращий, повинен бути оточений турботою ще задовго до появи. Так протікає майже половина вагітності в очікуванні дива – того моменту, коли дитина дасть про себе знати легкими поштовхами.

Перші ворушіння

Плід починає активно рухатися на 7-8 тижні внутрішньоутробного розвитку. Але він ще настільки слабкий, що стінки плаценти товщиною 4 см стають нездоланною перешкодою. І мамі залишається чекати і прислухатися до найменшого руху всередині.

На четвертому місяці вагітності активно розвивається м’язова тканина, поштовхи стають сильнішими. На 18-22 тижні чітко відчути ворушіння дитини може жінка при першій вагітності. Якщо вона вже щаслива мама і очікує не першого малюка, радісна подія настане тижнів на два раніше. Тепер маленький чоловічок здатний потеребити маму, якщо йому щось не подобається.

За переказами деяких народів ворушіння малюка свідчать про вселення в нього душі. І цей період вважається початком життя.

Що впливає на ворушіння

Тепер крихітка активно дає про себе знати, і мама спокійна, якщо відчуває, як він копошиться всередині. Характер ворушінь абсолютно різний. Малюк може солодко потягнутися, грати з пуповиною (мама це відразу визначить). Якщо «втратить» пальчик, який смоктав, почне його шукати.

Активні рухи можуть виражати і дискомфорт. Дитині надходить недостатньо кисню, стає важко дихати. Це можливо, якщо жінка довго лежить на спині. Необхідно повернутися на бік, щоб малюк заспокоївся.

Про активність плода не можна говорити однозначно. У дитини, що ще не народилася, вже формується характер. Він може бути флегматиком, комфортно відчувати себе в певному положенні, не заявляючи про себе частими і різкими поштовхами. Але приблизно 10 ворушінь за добу мама повинна відчувати. На частоту і силу поштовхів впливає розташування плаценти, самого плоду, черговість вагітності.

Якщо жінка кілька годин не чує свого малюка, треба пройтися. Можна піднятися і спуститися по сходах (якщо немає протипоказань), потім зручно сісти і покласти руку на живіт. Малюк обов’язково спробує її штовхнути. Чи відреагує він і на приймач з легкою музикою.

Якщо пройшло досить багато часу, а ворушінь немає, варто звернутися до лікаря. У жіночу консультацію бігти не обов’язково, прослухати серцебиття дитини може лікар швидкої допомоги.

«Фінішна пряма»

В останні місяці вагітності активність малюка знижується. Він значно підріс, місця для ігор стає все менше. У більшості випадків плід розташовується головою вниз. Тому штовхає маму в підребер’ї, іноді завдаючи біль.

Перед пологами він готується «до старту». Опускається нижче. Жінці стає не дуже зручно ходити, але значно легше дихати. У цей час не можна прогулюватися однією, хоча, в очікуванні може пройти 10-15 днів.

За тиждень до пологів припиняється ріст. Формування продовжує тільки жирова тканина, яка і допомагає малюкові легше перенести перепад температури після його появи на світ. Ворушиться дитина не так часто, але поштовхи сильні та впевнені.

Підвищення активності теж не виключено, і його не можна однозначно віднести до ненормального. Це може бути як дефіцит кисню, так і просто гра. Перед пологами жінка повинна часто відвідувати лікаря. Спеціальна апаратура допоможе правильно встановити причину ворушінь. У цьому терміні пологи не можуть негативно позначитися на здоров’ї дитини. І, якщо лікар вважатиме за потрібне, притиснути до себе свого крихітку можна буде дещо раніше встановленої дати.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.