Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Відвідування басейну і вагітність: можна чи не можна? Декілька корисних порад

Відвідування басейну і вагітність: можна чи не можна? Декілька корисних порад
Відвідування басейну і вагітність: можна чи не можна? Декілька корисних порад
Дуже часто під час вагітності у жінок виникає питання з приводу можливості відвідування басейну. Дуже складно уявити сучасні курси для вагітних без занять у басейні, і цьому є пояснення. У воді тіло стає частково невагомим, тому вагітна перестає відчувати частину своєї ваги. В цей же час м’язи спини і передньої черевної стінки можуть відпочити від щоденної напруги і збільшення день у день навантаження, адже малюк росте, а разом з ним і важче стає майбутній мамі. А ось м’язи ніг і рук, навпаки, можуть зміцнюватися, за рахунок опору, який чинить вода при русі вагітної в басейні.

Якщо вагітна вирішила відвідувати басейн, то їй необхідно знати кілька основних правил:

  • Не варто навантажувати себе надмірним фізичним навантаженням. Жінка може швидко втомитися і відчути себе погано.
  • Рекомендують поєднувати фізичні вправи у воді з дихальною гімнастикою. Це допоможе не тільки зміцнити здоров’я, а й пройти своєрідну підготовку до пологів.
  • Плавати вагітним в басейні можна, але тільки спокійно і наневеликі відстані. Спортивні види плавання жінкам в положенні необхідно виключити. Це ж правило поширюється на плавання в прісних відкритих водоймах і в морі.
  • У басейні потрібно ходити тільки по доріжках: мокра плитка дуже слизька, тому жінка може впасти і травмуватися.
  • Щоб уникнути зараження грибковими захворюваннями ступней, необхідно ходити в басейні в шльопанцях.
  • Жінка завжди повинна стежити за своїм самопочуттям. Хлорована вода в басейнах – це, з одного боку, дуже добре, оскільки хлорка знезаражує воду. Але часто у вагітних загострюються алергічні реакції, тому плавання в басейні з хлорованою водою може стати причиною розвитку шкірних алергічних реакцій і дерматитів. Крім цього запах хлору може призвести до посилення симптомів токсикозу на ранніх термінах вагітності.

Будь-який тренер на курсах для вагітних, а також гінеколог скаже, що заняття в басейні корисні для жінки в положенні, однак якщо для цього немає протипоказань. Тому перед візитом в басейн жінка обов’язково повинна проконсультуватися з гінекологом і принести інструкторові довідку.

Гінеколог може заборонити заняття в басейні при:

  • Загрозі переривання вагітності;
  • Гіпертонусі матки;
  • Гострих формах статевих інфекцій;
  • Акушерських патологіях, при яких протипоказані фізичні навантаження.
  • Симптомах раннього токсикозу або гестозу.

У літній час вагітні можуть замінити басейн на море або річку. При виборі прісного водойому обов’язково зверніть увагу на чистоту води. Пляжі з великим скупченням відпочиваючих – не краще місце для плавання вагітних. Крім цього необхідно подбати про захист від сонячних променів – засмага під час вагітності має свої особливості.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.