Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

38 тиждень – Вагітність на тридцять восьмому тижні

Вагітність на 38 тижні
Вагітність на 38 тижні
На 38-му тижні вагітності вага малятка може досягати трьох кілограм, а зріст становить близько 50-ти сантиметрів. Його щоденна вага може збільшуватися до 30-ми грам. Його організм не зазнає особливих змін, окрім збільшення ваги і росту, і налагодження в роботі органів. Малятко активно готується до народження і за рахунок збільшення розмірів відчуває скутість у русі. Його крихітні ніготики ростуть і вже виступають за краї пальців, і іноді він може подряпати собі обличчя або долоньки.

Живильні речовини і кисень, як і раніше, до дитини надходять через плаценту мами. До кінця вагітності плацента збільшується в діаметрі до двадцяти сантиметрів, а вага її на цей період може досягати двох кілограм. Це період, коли тільце дитини позбавляється від гармата, та й первородного мастила стає значно менше. Яєчка хлопчиків в цей час опускаються в мошонку.

До 38-го тижня вагітності кишківник, а саме його нижній відділ, наповнюється меконієм – первородним калом. За тривалий період внутрішньоутробного розвитку малюк накопичив чимало в кишечнику відходів життєдіяльності. Це якась чорно-зелена субстанція, яка є нічим іншим, як клітини крові, що розпалися, відмерлими клітинами кишечника, відлущеними шкірними клітинами, зародковим пушковим волоссям, яке було проковтнуте малюком з навколоплідною рідиною. Спорожнення кишківника відбувається після народження, але іноді трапляються і казуси, в такому випадку малюк при народженні буде покритий зеленим слизом.

Догляд за собою і дотримання рекомендацій

Незалежно від того, чи є ви першонароджуваною, або довгоочікувана дитина буде не першою у вашій родині, речі для пологового будинку повинні бути укомплектовані, так як родова активність може початися в будь-який момент. Варто повторювати активно всі вправи, які ви освоїли на курсах для вагітних, виконувати комплекс дихальних вправ, так як вам дуже скоро може це стане в нагоді.

Якщо ви звернули увагу на набряки, а лікар не виявив у вас пізнього токсикозу, то причиною набряків може стати довге сидіння або стояння. Крім цього, що на пізніх термінах вагітності відбуваються зміни кола кровообігу, і ваше серце насилу справляється з подвійним навантаженням. Чекати залишилося недовго, і прості рекомендації фахівців будуть дуже до речі – не їсти солону їжу, уникати довгого сидіння або стояння, при відпочинку ноги найкраще піднімати догори, кількість рідини, що випивається, не має бути обмежена, використання сечогінних препаратів категорично заборонено.

Ще однією неприємністю на цьому терміні можуть бути розтяжки – стрії. Їх можна уникнути, якщо використовувати спеціальні лосьйони або креми. Бюст в цей період стає досить значним і з нього підтікає молозиво. Ідеальним рішенням проблеми стане бавовняна білизна зі спеціальними прокладками.

Скоро почнеться!

Наближення пологів можна визначити за кількома ознаками – це опущення живота і полегшення дихання, разом з цим доводиться все частіше бігати в туалет. Можуть з’явитися неспецифічні протягом всієї вагітності тягнучі болі в крижах і попереку. Активність малюка сповільнюється, як ніби він зачаївся перед стартом. Активність вашої дитини не перевищує показників в 20 – 30 рухів за годину. Але панікувати не варто, якщо він якийсь час не штовхає вас ніжками, він може просто спати. Занепокоєння повинна викликати повна відсутність активності, тоді бігом до лікаря.

Днем народження вашої дитини може бути будь-який день тижня, так як відсоток вагітних жінок з переношуванням вагітності вкрай малий, не більше 5%. Попереднім процесом перед пологами є генеральна репетиція – помилкові перейми. Не варто впадати в паніку і спробувати визначити помилкові були перейми, або справжні. Знайти відмінності не складно, якщо у вас немає впевненості в розпочатій пологовій діяльності, значить, ще не настав ваш час.

Наближення пологів активує в майбутній мамі всі її природні інстинкти – «синдром гнізда». Вона переповнена енергією і за кілька тижнів до передбачуваних пологів активно займається підготовкою житла до появи малюка. Вона чистить, миє, тре, гладить і це пов’язано з активним виробленням гормону окситоцину, який забезпечує їй прилив сил і викид якого стає сигналом до наближається пологів. Довгоочікуваний день не за горами, пора зайнятися підбором імені.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.