Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

35 тиждень – Вагітність на тридцять п’ятому тижні

Вагітність на 35 тижні
Вагітність на 35 тижні
Вага дитини вже досить значна і досягає 2,5 кілограм. Причому щотижня вона збільшується на 220 грамів. І крихітка виріс до 44-х сантиметрів. Жирова клітковина продовжує відкладатися, а ручки і плечі плода набувають помітну округлість. Внутрішні органи удосконалюються, та налагоджується їх робота. Малятку стає все тісніше всередині мами, а коли він ворушиться або штовхає, на маминому животі можна побачити горби. Батьки часто намагаються відгадати – ліктик це, пяточка або коліно.

Організм малюка поступово завершує підготовку до існування поза живота мами. Маленькі нігтики майже доросли до кінчиків крихітних пальчиків. Можливо, ви побачите свого малюка з подряпаним личком або ручками, так як до моменту народження нігті вже будуть досить довгими. Внутрішньоутробний пушок поступово сходить зі шкірних покривів, затримуючись лише на згинах рук і ніг. Цей тиждень відрізняється активним розвитком наднирників дитини. Саме вони несуть відповідальність за вироблення гормонів, які регулюють водно-сольовий і мінеральний обмін в організмі дитини.

Якщо ви напередодні зробили УЗД, то можливо вже вибраний спосіб розродження. Це залежить від багатьох факторів, насамперед від стану здоров’я малятка, його положення в утробі матері, стану плаценти, а також обмінних процесів між вами і малюком. Велике значення має вага дитини і будова тіла породіллі. Спеціаліст детально оцінює розвиток малюка, визначає положення плаценти, вивчає, як розташований плід.

Якщо крихітка не розташований в правильному положенні, рентгенівське дослідження визначить, як саме розташувався плід. Якщо ж розташування плода поперечне або тазове, вам можуть запропонувати спосіб розродження за допомогою кесаревого розтину. Багато що залежить від кваліфікації і досвіду фахівця. Це не привід для паніки, рекомендується вислухати інші точки зору, звернувшись до різних спеціалістів.

Самопочуття

Тридцять п’ятий тиждень стає сигналом до виходу в декретну відпустку. Пора обзавестися всім необхідним для пологового будинку і почати активно відвідувати курси для вагітних. Майбутня мама почуває себе незатишно з величезним (як їй здається) животом. Це скоріше всього пов’язано з тиском на грудину і стиснутим рухом, їй важко дихати, їсти, болять ребра, стає все важче взуватися і дивитися вниз. 10 – 13 кілограм набрані за цей період важко носити і чиниться серйозний тиск на всі внутрішні органи.

Не варто довго перебувати в одному положенні, частіше міняти його, щоб спина і ноги не терпли. Якщо ви здійснюєте поїздку або присіли за комп’ютер, то розминка або легка прогулянка через кожні тридцять хвилин буде дуже корисною. І не варто забувати, що поза – «ногу на ногу» протипоказана, оскільки така позиція призводить до порушення кровообігу в кінцівках. Чим ближче ви з малюком наближаєтеся до довгоочікуваної зустрічі, тим більш небажані тривалі поїздки і перельоти. Якщо ви відноситеся до категорії відчайдушних, то дозвіл лікаря, необхідні документи та адресу хорошої клініки за місцем прибуття будуть зовсім не зайвими.

Вибір пологового будинку

Поки ви ще маєте в своєму розпорядженні необхідний час, варто подбати про хороший пологовий будинок. Проконсультувавшись з лікарем, що веде вашу вагітність, можна підібрати гідну медичну установу, де можуть надати кваліфіковану допомогу навіть при ускладненнях, які можуть виникнути. А якщо вагітна страждає на певні захворювання у вигляді пороку серця, ендокринних захворювань, захворювань очей, то спеціалізована установа вкрай необхідна.

Варто поцікавитися і отримати докладну інформацію про пологові будинки, які розташовані неподалік від вашого місця проживання, і куди можна дістатися швидко і безперешкодно в будь-який час доби. Якщо ви прийняли рішення про партнерські пологи, або є необхідність в окремій палаті, і може бути в прийомі відвідувачів, то варто вислухати відгуки породіль цього пологового будинку. На професіоналізм персоналу варто звернути особливу увагу, а по можливості краще вибрати пологовий будинок, який обладнаний дитячою реанімацією і дитячий лікар-неонатолог чергує цілодобово.

На цих етапах вагітності найкращим варіантом проведення часу стане відпочинок. Варто велику увагу приділити сну і намагатися висипатися. Не варто витрачати сили даремно, тому що з кожним наступним тижнем напруга і клопоти будуть тільки наростати. Якщо вас турбують і не дають спокою неспокійні думки про пологи, які настануть найближчим часом, найкраще поговорити з приятельками, знайомими, колегами, які не так давно стали мамами. Вони зможуть розсіяти ваші страхи, оскільки розуміють, що народження малюка і щастя материнства несумірні з тимчасовими незручностями. Корисним буде читання спеціалізованої літератури. Найкраще налаштовувати себе на позитивні думки і культивувати в собі тверду впевненість, що ви виконаєте головну свою місію – подаруєте людині життя, вашій дитині.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.