Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

34 тиждень – Вагітність на тридцять четвертому тижні

Вагітність на 34 тижні
Вагітність на 34 тижні
Дитина активно росте і набирає вагу. На цьому терміні його зростання може досягати 44 сантиметрів, а вага 2300 грамів. Загальна маса білого підшкірного жиру становить близько 8% від маси тіла. Його шкіра стає рожевою і більш гладкою. Поступово зникає зародковий пушок, який протягом довгих місяців захищав ніжну шкіру дитини, а волосся на голівці малюка стає з кожним тижнем все густішим.

Цей етап відрізняється активним процесом зміцнення кісток, і організм малюка вимагає багато кальцію. Свої потреби в «будівельному матеріалі» для кісток він заповнює за рахунок запасів матусі. Якщо родова діяльність почнеться саме зараз і ваш крихітка побачить світ на цьому терміні, то він не буде вважатися недоношеним, а достроково народженим.

Принципова різниця між недоношеністю і достроковим народженням полягає в тому, наскільки організм вашого малятка готовий до самостійної дихальної діяльності. Достроково народжена дитина здатна самостійно дихати і немає необхідності проводити реанімаційні заходи. А недоношеним малюкам потрібна стимуляція і допомога при диханні.

Підростаючому малюкові стає тісно в просторі матки, і він приймає для себе найбільш зручне положення – головкою вниз. У цьому положенні він перебуватиме до настання пологів. Для нього це найприйнятніший варіант, так як саме таким чином він найбільш відповідає формі матки, адже її нижня частина вже більше, ніж верхня. Для успішного розродження максимально зручна і закладена генетично саме така поза. «Попой вгору» – положення тіла, яке до моменту пологів приймають близько 96% малюків.

Процес підготовки до пологів змушує малюка активно розвивати лицьові м’язи. Немовля з явним задоволенням майже завжди смокче великий пальчик. Цей рефлекс сприяє доброму розвитку м’язів, які допоможуть малюкові при грудному вигодовуванні. Таке тренування не проходить даром і на цьому етапі можна спостерігати в крихітки пухкенькі щічки, які помітно округлилися.

Слух вашої дитини вже достатньо розвинений, що дозволяє йому чути шуми і звуки, а також розпізнавати інтонації голосу близьких і рідних людей. Він може реагувати на них і деяким навіть віддавати перевагу. Приємні звуки змушують його заспокоюватися, завмирати і його крихітне сердечко б’ється набагато спокійніше. Різкі звуки і шуми лякають дитину, і він реагує на них прискореним серцебиттям, різкими і частими рухами.

Жіночий організм

Ваш організм на тридцять четвертому тижні активно готується до пологів. Хоча з упевненістю можна сказати, що підготовка до пологів починається з самого моменту зачаття. Але особливість даного періоду в тому, що матка вже досить піднялася над пупком і суттєво видається вперед. Час від часу вагітна може відчувати тренувальні перейми, які багато хто приймає за ті, що передвіщають початок родової діяльності.

Тренувальні перейми характеризуються болючими і нерегулярними скороченнями матки, відлуння яких відчувається у всьому тілі. Болі, що виникають під час тренувальних перейм, можна зменшити теплим душем. Зазвичай вони не тривають більше сорока п’яти хвилин і, починаючись раптово, раптово і закінчуються. Ці помилкові перейми безпечні для малюка і матусі, і хіба що впливають на нерви вагітної жінки.

Якщо ви турбуєтеся з приводу помилкових перейм, то варто звернутися за консультацією до фахівця, який проведе обстеження і зможе розвіяти ваші страхи. Але варто пам’ятати, що справжні перейми характеризуються однаковою або наростаючою періодичністю. Матка починає скорочуватися зверху, а після спазм поширюється на весь орган. Досить часто відчуваються тягнучі болі в попереку, і теплий душ не приносить ніякого полегшення. А якщо при цьому відходять води – вам пряма дорога в пологовий будинок. Головне при цьому не панікувати, думати позитивно, налаштовуватися на благополучне вирішення вагітності.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.